Firebird 2021 Gay Sevgili Aşk Konulu Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Firebird 2021 Gay Sevgili Aşk Konulu Film

Gerçek bir yaşam öyküsünden uyarlanmış film. İki askerin tutkulu aşkı ve SSCB zamanında cezası olan eşcinsellik...

Five Dances (Beş Dans) 2013 BL LGBTQ Temalı Film
Night Flight Gay LGBT Film İzle
Christopher and His Kind 2011 LGBT BL Film

Firebird 2021 Gay Sevgili Konulu Film. Estonta, İngiltere yapımı gay aşk, sevgili konulu drama. Yaşanmış filmler kategorisindeki yapım gerçek bir öyküye dayanıyor. Eşcinsel bireyler ya da LGBTI bireyler için dünya adeta karanlık bir distopya romanı gibidir. Bir diğeri ile bu kadar acımasızca uğraşan ve yaşama hakkı tanımayan biyolojik canlı türü sadece biz insanlarız. Gay sevgili askerler bu defa SSCB Rusyasında, komünizmin en şiddetli zamanlarında tanışıyorlar. Soğuk savaş hızla sürerken, iki büyük ülke birbiri ile sidik yarıştırırken bile eşcinsel yönelimler ağır suçlar sınıfına giriyor. Şimdi filmin özeti ve incelemesine geçelim.

Daha fazla gay LGBT temalı film izlemek isterseniz buraya dokunun.

Firebird 2021 Gay Sevgili Konulu Film

Asker Sergey, bir hafta sonra 1 hafta sonra terhis olacak ve artık sivil yaşama geçecektir. Karargah içerisinde albayın gözüne girdiği için iletişim ve haberleşme işlerini yönetmektedir. Bu görevi yakın arkadaşı kadın asker Luisa ile birlikte yapmaktadır. Luisa ile Sergey’in sevgili olması ise yakın arkadaşların beklentisidir. Karargaha Roman adında havacı bir teğmen gelir. Fotoğraf çekmeye meraklı teğmen ile Roman gizli gizli buluşup sevişmeye başlarlar. Fakat bu çok tehlikeli bir durumdur. Eşcinsellik en az dört yıl hapis cezası gerektiren bir suç olarak nitelendirilmiştir. Bu nednele dikkatli olmaları gerekecektir.

Firebird 2021 Gay Sevgili Aşk Konulu Film

Firebird 2021

Ne kadar dikkatli olsalar da homofobik Binbaşı Zverev kendine gelen bir ihbar üzerine Teğmen Roman’ın gay olduğu öğrenir. Fakat bunu ispatlayamaz. Durumun kritik olduğunu öğrenen Roman, Lusia ile evlenecektir. Roman ise Moskova’ya döner ve oyunculuk eğitimi almaya başlar. Birbirleriin dört yıl görmezler. Yıllar sonra Roman, Moskova’ya gelerek tekrar Sergey ile ilişkiye başlar. Bu gizli aşk artık Sergey’i yormuştur. Çok sevgiği sevgilisine mektup bırakarak ondan ayrılmak iser. Mektuptan haberi olan Lusia ne yapacağını şaşırır.

Firebird 2021 Gay Sevgili Aşk Konulu Film

Firebird 2021 Film

Roman ile ayrılan Sergey daha sonra aldığı bir haberle sevgilisinin Afganistan’da öldüğünü haber alır. Lusia’yı görmeye gider. Roman da en az Lusia kadar sevmiştir. Bir erkeği sevse bile Roman’a olan aşkının Lusia’nın aşkından eksik olmadığını, aynı hisleri kendinin de hissettiğini söyler. Lusia, eski arkadaşını affetmez.

İnceleme Yorum

Bu gerçek bir yaşam öyküsüdür. Milyonlarca gay ya da LGBT aşk öyküsünden, insan öyküsünden biri. Şu kısacık insan yaşamında birbirimize reva gördüğümüz tek şey kötülük değil midir? Sergey Fetisov, 2017 yılında ölmüştür. Geride ise işte bu insan öyküsünü bırakmıştır. Birbirimiz için yaşamı neden bu kadar zorlaştırıyoruz anlamak mümkün değil? Cinsel yönelimler üzerinden LGBTI bireyler için dünya distopik bir yabancı gezegen gibidir. Gay sevililer ya da LGBTI bireyler hep gizlenmek zorunda kalırken, her türlü kötülük ve  hırsızlık, devlet malını yağmalama, tecavüz açıkça yapılır.

Firebird 2021 Gay Sevgili Aşk Konulu Film

Firebird 2021

Rusya y akın zamana kadar eşcinsellik ile ilgili katı tutumunu yasalardan çıkarmamıştır. Hâlâ homofobinin en yaygın olduğu ülkelerden biridir. İnsanların en iyi bilgiği şey şavaşmak, bir diğerini lanetlemek değil midir? Baskı ile ve ceza ile eşcinsel bireyler kendilerini evlenmeye mecbur hissederek ömür boyu mutsuzlukla tanışırlar. Gerçi eşcinsel bireyler her zaman mutsuzdur.

Film puanlamam IMDb

7.3
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Oyunculuk: 8
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
Firebird 2021

Yorumlar

WORDPRESS: 0