Fireworks, Stranizza d’amuri (2023) Gay Temalı Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Fireworks, Stranizza d’amuri (2023) Gay Temalı Film

Kız arkadaşı tarafından cinsel kimliği orataya çıkartılan 17 yaşındaki Gianni için yaşam artık çok zordur. Şiddete uğrar ve sürekli hakaretlere maruz kalır.

Nuovo Olimpo, 2023 Netflix LGBT Temalı Film
All of Us Strangers, Hepimiz Yabancıyız Gay Temalı Film
Rustin (2023) LGBT Temalı Film

Fireworks, Stranizza d’amuri (2023) Gay Temalı Film. 2s 14dk uzunluğundaki İtalyan yapımı gay temalı film, homofobi, eşcinsellik nefreti, eşcinsel cinayeti gibi temalarsa. Drama ayrıca boys’ love yani BL etiketine de sahip. Film 1982 yılında Sicilya’da geçiyor. Eşcinsel düşmanlığı ile dolu bir bölgede iki gencin öyküsü. Şimdi filmin konusu ve incelemesine geçelim.

Gay temalı filmler, diziler, BL Asya yapımları ve daha fazlası için site menüsüne bakabilirsiniz. Yukarıdaki düğmelere dokunarak genel eşcinsel kategorisindeki film ve dizilere erişim sağlayabilirsiniz. Yorum ve önerilerinizi yazmayı unutayın.

Fireworks, Stranizza d’amuri (2023) Gay Temalı Film

Kız arkadaşı tarafından cinsel kimliği orataya çıkartılan 17 yaşındaki Gianni için yaşam artık çok zordur. Şiddete uğrar ve sürekli hakaretlere maruz kalır. Babası da oğlun oldukça sert davranmaktadır. Eşcinsel olması onun için adeta bir güvenlik sorunudur. Sürekli aşağılanır her fırsatta cinsel hakaretlere uğrayan Gianni yeni biriyle tanışacaktır.

Kasabadan uzak, başka bir bölgede havai fişek üreticisi Nino ve abası ile tanışır. Nino oldukça çekici, çalışkan ve kendi halinde bir gençtir. Gianni ile kısa zamanda çok iyi arkadaş olurlar. Filmde her şey buraya kadar iyi gider. İzleyici belki de Nino’nun dayısı ve babasının Gianni’ye destek olacağını bile düşünürler. Fakat homofobi ve bir diğerini lanetli görmek gibi çok ağır bir zihinsel hastalığa sahip olan yeler halk, tek bir eşcinsel çocuğun adeta peşindedir.

Fireworks, Stranizza d'amuri (2023) Gay Temalı Film
Fireworks, Stranizza d’amuri (2023)

Nino da eşcinseldir. Birbirlerinden hoşlanırlar. Bu durum öğrenilince Nino’nu ailesi artık Gianni’ye zarar verecektir. Bir süre birbirlerinden uzak duran iki eşcinsel genç için yaşam eskisi gibi değildir. Gianni’nin annesi oğlunun düştüğü duruma Nino’nun düşmemesi için onları ispiyon ederek hata etmiştir.

Dünya kupası devam ederken herkes sevinç içindedir. İki genç kaçmış ve şehir dışına doğru yola koyulmuştur. Fakat iki genci, eşcinselliği tehdit olarak gören, yakınları boş durmayacaktır. Nefret ve bir diğerini sevmeme, başkasının yaşamını değersiz görüp kendi doğrularının karanlığında ışık kalan zihinler her zaman bir diğerine zarar verecektir.

Film 2s 14dk ve çok uzun. bazen akıcılığını yitirebiliyor. Yine de yaz mevsimini, şiddetin o tehlikeli yumruklarını izleyici hissedecektir. Özellikle görüntüler ve mekanlar ne kadar y aşama davet etse de eşcinsel gençler yaşam için çabalasa da örümcek beyinli katiller sadece filmlerde değil gerçek yaşamda da kendilerinin dışında her şeyi yok etmeyi bir görev bilecektir.

Film Puanlaması IMDb

6.8
TOPLAM PUAN
Screenplay: 7
Oyunculuk: 7
Akıcılık: 6
Görüntü: 7
LGBT Tema: 7
Fireworks, Stranizza d'amuri (2023) Film Puanlaması

Yorumlar

WORDPRESS: 0