Fish Upon the Sky (2021) Tayland BL LGBT Gay Dizi

Ana SayfaAsya BL Dizileri

Fish Upon the Sky (2021) Tayland BL LGBT Gay Dizi

Diş hekimliği fakültesi öğrencisi Pi, gözlüklü ve diş telleri ile pek de popüler olmayan ama çok başarılı bir öğrencidir. Yağmurlu bir günde kendisine şemsiye tutan tıp fakültesi öğrencisi Mueang'a âşık olacaktır.

Paint with Love Tayland BL Eşcinsel Konulu Dizi
La Pluie Tayland LGBT BL Dizi
609 Bedtime Story Tayland LGBT Gay Temalı Dizi

Fish Upon the Sky (2021) Tayland BL LGBT Gay Dizi.12 bölümen oluşan Tayland yapımı BL (Boy’s Love) ana kategorisindeki dizinin her bölümü yaklaşık 45 dakika uzunluğunda. Gay aşk, gay sevgili, LGBT dizi, Asya LGBT gay, eşcinsel dizi kategorilerine de sahip dizi ayrıca komedi etiketine de sahip. Gay gençlik, okul dizileri seven yeni genç ve genç izleyici, genç yetişkinler için zevkli bir klasik Tayland dizisi olacaktır. Avrupa gay BL dramalarından daha fazla içerik üreten Asya yapımları epeyce izleyicinin dikkatini çekiyor. Eşcinsellik dünyanın çoğu yerinde artık korkusuzca dile getirilip cinsel yönelimlerin canlıların olağan bir hali olduğunu gözler önüne sermeye de yardımcı oluyor. Neyse şimdi diziyi izleyelim.

Daha fazla BL dizi ve film için yukarıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. LGBTQI+ kategorisindeki yapımların dışında menüden LGBT bilgileri adlı bölümü de ziyaret edebilirsiniz. Dünya bütün renkleri ve farklılkları ile güzeldir, unutmayalım.

Fish Upon the Sky (2021) Tayland BL LGBT Gay Dizi

Diş hekimliği fakültesi öğrencisi Pi, gözlüklü ve diş telleri ile pek de popüler olmayan ama çok başarılı bir öğrencidir. Yağmurlu bir günde kendisine şemsiye tutan tıp fakültesi öğrencisi Mueang’a âşık olacaktır. Fakat popüler bir öğrenci olmadığı gibi Pi ile Mueang’ı bir arada görenler tepki gösterirler. Bu sırada başka bir tıp öğrencisi olan Mork, Pi ile ilgilenmeye başlar.

Pi, Facebook’tan konuştuğu ve kimliğini bilmediği bir arkadaşı ile he rşeyini paylaşırken diğer yandan da Mueang ile yakınlaşmaya çalışır. Ama Mork inatçıdır ısrarla Pi’nin peşinden gider. Pi, aşkını Mueang’a itiraf edecektir ama aslında her şey göründü değildir.

Fish Upon the Sky (2021) Tayland BL LGBT Gay Dizi

Fish Upon the Sky (2021)

Diğer eşcinsel çift ise Pi’nin ağabeyi Duean  ile Mork’un kardeşi tıp irinci sınıf öğrenci Meen arasınadır. Dizinin bütün komedi içeriğini neredeyse tek başına Duean karşılar. Beşinci sınıf mühendislik öğrencisi Duean, kendini birinci sınıf diş hekimliği öğrenciis olarak tanıtır. İlk başta alttan ders aldığı sınıftaki basit bir arkadaş iken zamanla birbirleirne âşık olacaklar.

Fish Upon the Sky (2021) Tayland BL LGBT Gay Dizi

Fish Upon the Sky

İnceleme ve Yorum

Çok fazla içerik üretince Asya, Tayland BL dizileri hemen hemen aynı konu ve aynı okul dizileri arasında dönüp duruyor. Burada Pi’nin iki ağabeyi de gay cinsel kimliğine sahiptir. Ailesi özellile babası bu durumu kolay kabullenemez. Fakat diziden gerçekliğe dönünce eşcinsel yönelim gündelik yaşam içinde tekarar eden bütün rutinlerimiz kadar hatta güneşin hergün doğup batması ve sürekli mevsimlerin değişmesi kadar doğaldır. Sadece insnalar yüzlerce yıllık kurguları ile gerçekleri birbirine karıştırıp, kurguladıkları inançlarına ve inanışlarına düşüncelerini teslim etmişler. Gay LGBT diziler ve yapımlar özellikle Asya ve Avrupa yapımları genç gay ya da LGBTQI+ bireylere yaşamın aşk ve sevgi ile daha güzel geçeceğini söyler. 

Fish Upon the Sky (2021) Tayland BL LGBT Gay Dizi

Fish Upon the Sky (2021)

Tekrar diziye gelecek olursak, sıradan bir Tayland dizisi. Farklı bir okul, genç gay aşk dizisi değil. Fakat çok katmanlı ve birkaç çift arasındaki aşk öyküsü ve özellikle komedi içeriği ile genç izleyiciye hem aşk hem de güldürü sunuyor. 

Diziye Puanım mydramalist

6.8
TOPLAM PUAN
Konu: 6
Oyunculuk: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
Müzik: 7
LGBTQI+ Tema 7: 7
Fish upon the Sky

Yorumlar

WORDPRESS: 0