Five Dances (Beş Dans) 2013 BL LGBTQ Temalı Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Five Dances (Beş Dans) 2013 BL LGBTQ Temalı Film

Ailesinin dansçı olmasına karşı çıktığı 18 yaşındaki genç Chip hayallerinin peşinden koşmak için ailesinni evini erkeder. Chip, dans partneri Theo ile çalışmaya başlar.

Semantic Error: The Movie (2022) LGBT Film
Goodbye Mother, Thua Me Con Di, LGBT Temalı BL Film
Cuatro Lunas 4 Moons 2014 LGBT Temalı Film (Movie)

Five Dances (Beş Dans) 2013 BL LGBTQ Temalı Film. Amerikan yapımı gay sevgili, gay aşk, müzikal, dans temalı drama. 1 saat 2 dakikalık sessizce ilerleyen bol bol dans ve sans figürleri ve müzikle dolu bir film. Boy’s love yani BL temalı LGBTQ filmi bu türün tkipçileri için izlenilebilir. Fakat fazla bir LGBTQ temaya sahip olmasa da yine de izlenilebilir bir darama. Eşcinsel film ya da gay film kategorisinde daha iyi yapımlar elbette var. Fakat farklı yaşamlar, tek tip olması imkansız insanı kalıplara sokamayacağımızı bize gösteriyor. Dans tutkusu hem de gay cinsel kimliğindeki bir birye içi zorlayıcı. Neyse inceleme paragrafı değil, burayı havadan sudan alakasız şeyleri yazdığım ilk paragraftı unuttum.

Daha fazla LGBQ temalı film ve en iyileri izlemek için buray dokunun.

Five Dances (Beş Dans) 2013 BL LGBTQ Temalı Film

Ailesinin dansçı olmasına karşı çıktığı 18 yaşındaki genç Chip hayallerinin peşinden koşmak için ailesinni evini erkeder. Chip, dans partneri Theo ile çalışmaya başlar. Toplamda beş farklı dansı tamamlayacaktır. Bu sırada kalacak bir yeri olmayan Theo mecburen dans salonunda gizilice yatmaya devam eder. Ailesini her aradığında aralarındaki anlaşmazlık için çözüm de azalır. Kendini dansa ve seçmelere vermekten başka bir şey düşünmeyen Chip dans arkadaşı Katie’nin yardımı ile onun evinde kalmaya başlar.

Dans partneri Theo, Chip’ten hoşlanır. Bunu belli eder. İlk başta Chip bundan hoşlanmaz tepki verir. Fakat aşkın cazibesinden kurtulamaz. Dans ederken birleşen bedenleri, o kusursuz figürler, müzik he şeye değerdir. Sonunda Chip’in inadı kırrılır ve Theo’ya karşılık verir ve beraber dans etmeye başlarlar artık sadece dans partneri değillerdir.

Five Dances (Beş Dans) 2013 BL LGBTQ Temalı Film

Five Dances

İnceleme ve Yorumum

Dans, müzik gibi insanı nesneler dünyasının kabalığından, karmaşasından uzkalaştıran sanatsal uğraşlar her zaman kötülenmiştir. Çünkü insnalar her zaman suret ile yanı dış görünüş ile ilgilenirler. Dans kıyafetleri, belli olan vücut hatlarına; müziği söyleyenin kadın erkek olmasına odaklanırlar. Oysa odaklanılması gereken şey nesnelerin iç dünyasına bazen bilince inmektir. Milyarlarca nöronun arasında oluşan o müthiş bilinçdışı dünyaya insanın kendini kaptırmasıdır. İşte o zaman dans figürleri bize cinselliği çağrıştırmaz, her bif kıvrım bize yaşamın zarifliğini, içsel simetriyi yansıtır. Mzüik de böyledir. Yani meditayson yapmak gibi, inanmak gibidir güzel sanatlar, dans, müzik.

Five Dances (Beş Dans) 2013 BL LGBTQ Temalı Film

Five Dances (Beş Dans) 2013

Dans ve müzik temalı filme gelecek olursam bu temeyı az cok yansıtan bir film. Basit bir konu ve bir gencin tutkusunun en basit anlatımı. Basit sizi yormayacak gat sevgili, aşk tenalı bir BL filmi zşlemek izterseniz beklentiniz de bulutların üzerinde değilse bu filmi izleyebilirsiniz.

Filme puanım IMDb

6.6
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Görümtü: 7
Akıcılık: 6
Oyunvuluk: 6
LGBTQ Tema: 7
Five Dance

Yorumlar

WORDPRESS: 0