Freud Netflix Dizisi İzlerken Sizi Hipnoz Edecek

Ana SayfaFilm Dizi

Freud Netflix Dizisi İzlerken Sizi Hipnoz Edecek

Freud, Netflix dizisi. Sigmund Freud bir yandan bilinçdışı ve hipnoz tezlerini bilin camiasına kabul ettirmeye çalışırken bir yandan da işlenen cinayetler, suç içeren ritueller arasında kendini bulur.

Ay Işığı Sokağı Kitap Yorumu, Konusu Özeti
Fareler ve İnsanlar John Steinbeck Kitap Özeti Konusu İncelemesi
Kroyçer Kreutzer Sonat İncelemesi Yorumu

Freud izlerken sizi hipnoz edecek hatta çok gerileceksiniz. Netflix dizisi Freud, biyografi dizisi değil. Daha çok bir kurgu üzerinden gidiyor. Sigmund Freud, Psikanalizin kurucusudur, Nazilerden kaçan bilimciler arasındadır. 6 Mayıs 1856 yılında doğmuştur. 23 Eylül 1939 yılında Londra’da ölmüştür. Diziyi vakit kaybetmeden izle!

Bilinçdışı, rüyalar, libido, psikanaliz, ego… Freud, psikoloji alanında özellikle bilinçdışı ve psikanalizle tanınır. Fimde de ilk bölümden başlayarak bilinçdışı, rüya, trans halinde zihnde saklananları çıkarma, hipnoz gibi yöntemler kullanılıyor.

Freud Netflix

Freud Netflix Dizisi Konusu Özeti

Film bir cinayet ve polis soruşturması ile başlıyor. Gerilim, suç unsurlarının bolca bulunduğu dizi de olay büyü ile uğraşan Macar bir ailenin yüzlerce yıldır uyguladıkları suç içerikli ritüeller etrafında geçiyor.

Freud Netflix Dizi

Freud ise hem beyin ve insan zihni hakkındaki (bilinç, hipnoz) yeni keşiflerini bilim çevresine kabul ettirmeye çalışıyor. Hem de gizemli, gerilim dolu bir suç olayının tam ortasında kendini buluyor. Filmde çok fazla kan ve gizemli olaylar bulunuyor. Zihnin derinliklerinde bulunan karanlıklar, suçlar, sırlar, cinayetler…

Freud bütün bu sırları çözümleyebilecek midir? Freud, hem polis soruşturması aydınlatabilecek hem de bilinç ve akılla ilgili tezlerini ispatlaya bilecek midir? Freud’un işi zor gibi gözüküyor. İlk sezon daha çok hipnoz ve bilinçaltı, Totem ve Tabu (kitabının adı) gibi konulara yer vermiş. 2. sezonda büyük ihtimalle kendini bilim camiasına kabul ettirecek olan Sigmund, psikanaliz ile gizemli olayları çözecek ve sırları ortaya çıkaracak.

Daha Fazla Film İçin TIKLA

Yorumlar

WORDPRESS: 0