Galaktik Diplomasi Kitabı ve Dünya Dışı Varlıklar

Ana SayfaKitap YorumlarıMitoloji Gizem

Galaktik Diplomasi Kitabı ve Dünya Dışı Varlıklar

Dünya dışı varlıklar ile iletişim kurmaya hazır mısınız?

Tanrıların Arabaları Kitap Özeti İncelemesi Konusu
Tanrıların Alaca Karanlığı Özeti İncelemesi
Tarih Boyunca Gök Nesneleri UFO İncelmesi Özeti

Galaktik Diplomasi Kitabı ve Dünya Dışı Varlıklar bu sayfanın konusu. Kitabın tam adını ve yazarını yazarak yazıya başlayayım. Yazar Erhan Kolbaşı. Galaktik Diplomasi: Dünya dışı Uygarlıklarla Büyük Buluşmaya Hazır Mıyız? Kitabın tam adı. Uyzalılar, dünya dışı varlıklar, evrende yalnız mıyız sorularını yüzlerce yıldır soruyoruz. Uzaylı ya da dünya dışı varlıkların ırkları, düşmanları, dostları, uzaylı teknolojileri diye konu uzayıp gidiyor. Gece vakti yani saat 23:55’de uğraştığım şeye bak. Öyle UFO meraklısı ya da komplo teorisyeni değilim. Ama geçmişte insanların bir şekilde dünya dışı ile iletişime geçtiğine eminim. Ya da dünyada bir zamanlar çok gelişmiş başka türler ya da insanlar vardı ve bunlar uzaya açıldı. Mitolojinin ve antik çağın %100 doğrulukla bildikleri uzay ve gezegen bilgileri, hesaplamaları açıklaması güç olaylardandır. Neyse şimdi uzaylı kitabına dönelim. Belki bir gece sizi de ziyaret ederler 🙂

Galaktik Diplomasi Kitabı ve Dünya Dışı Varlıklar

Erhan Kolbaşı Galaktik Diplomasi

Galaktik Diplomasi Kitabı

Önce kitabın konu başlıklarını yazıp ardından yorum yapacağım. UFO nedir? Uzaylı ırkları ve bizi ziyaret eden uzaylı ırkları ve uzaylı teknolojileri ve dünyaya müdahaleleri ilk bölümlerde yer alıyor. Nükleer bombaların saklandığı yerlerdeki UFO faaliyetleri ve nükleer füzeleri sık sık etkisiz hale getirmeleri de ilginç konulardan. Dünya dışı varlıklar ile açık temas ve temas türleri, amaçları ve hedefleri de kitabın konusu. Alıkonma olayları, ABD ve Sovyet savaş u çağı pilotlarının UFO görmeleri ve bunları sümen etme politikaları da bilindik konulardan.

Uzaylı yani dünya dışı varlık tipleri ve morforojisi için de kitapta epeyce bir içerik var. Sirius A, Alpha Centairu, Vaga, Lyra gibi takımyıldızlardan gelen değişik görünümde ki uzaylılar inceleniyor. Kimi barışçıl kimi savaş yanlısı bu uzaylılardan insan üzerinde deneyler yapan griler en çok dünyaya gelen uzaylı ırkı olduğu da iddia ediliyor.

Kitaplar bize aydınlık bir dünya sunar. Zihnimizi aydınlatacak kitaplar için buraya dokunun

Dünya dışı uygarlıklarla ilgili birçok ülkede bir nevi galaktik diplomasi kurumları olduğundan bahsediliyor. Diplomasi temsil maddelerinden, uzaylıların sinemaya, bilim kurguya etkilerine kadar her şey kitapta konu ediliyor. Dünya dışı varlıkları karalama ve kötü gösterme görevleri üzerinden film şirketleri eleştiriliyor. Kitabın büyük çoğunluğu kaçırılma ve uzaylılarla temas edenlerin, alıkoyma olaylarının anlatımı ile geçiyor.

Galaktik Diplomasi Kitabı ve Dünya Dışı Varlıklar

Uzaylı Evren Galaksi

Yorumum ve Dünya Dışı Varlıklar

Öncelikle kitap komplo teorilerinden oluşuyor. Kitapta kesin bilimsel veriler yerine röportaj, görgü tanıkları, gazete kupürleri eski ordu çalışanlarının anlattıkları var. Uzaylılar ya da dünya dışı varlıklar hakkında bilim bize pek bir şey söylemiyor. Çoğunlukla insan dışında bir varlığın evrende evrimine imkansız gözle bakıyorlar. Çoğunlukla bu konular saygınlık getirmediği için bilimciler pek yanaşmıyor olabilir. Ama başlangıçta da dediğim gibi antik medeniyetler güneş sistemi ve yıldız sistemleri hakkında çok ileri astronomik bilgilere sahipler. Piri Reis’in Haritası gibi uzaydan çekildiği artık %100 kanıtlanan bulgular bize insanlığın  bir zamanlar uzayla ya da dünya dışı ile ilgili olduklarını gösteriyor. Mitolojide ve eski uygarlık kutsal metinlerinde gökten ateş saçan arabaları ile inen uzaylıları da unutmamak gerekli. Uzaylılar ya da dünya dışı varlıklar konusuna oldukça ölçülü davranmamız gerekiyor. Ben komplo teorilerini ve bu tip kitapları okumayı seviyorum. Tek tip düşünen biri değilim. Gizem hoşuma gidiyor.

Kitap sayfa sayısı: 392 Okuma süresi: 10 saat Yazar: Erhan Kolbaşı Yayıncı: Destek Yayınları

Yorumlar

WORDPRESS: 0