Galaxy Watch 6 Alınır mı? Özellikleri ve Sıcaklık Isı Ölçümü

Ana Sayfaİnternet Teknoloji

Galaxy Watch 6 Alınır mı? Özellikleri ve Sıcaklık Isı Ölçümü

Samsung Galaxy Watch 6 tabii ki alınır. Ama hazırda elinizde Galaxy Watch 4 ve ya W5 varsa almayın gitsin. Çünkü temel özellikle aynı.

2023 Hızlı DNS Adresleri VPN Reklam Engelleme
Sesli Kitap Dinle En iyi Sesli Kitap Uygulamaları
Huawei Watch Fit 2 Xiaomi Whatsapp Bildirim Sorunu

Samsung Galaxy Watch 6 Alınır mı? Özellikleri ve Sıcaklık Ölçümü. Samsung akıllı saatleri “Galaxy Watch” olarak geçiyor. Her yıl yeni ibr model (!) çıkardığı için Galaxy Watch 6, Galaxy Watch 7 gibi gidecek. Tabii ki ad değişikliği olmazsa. Konumuz Watch 6 alınır mı? Sensör kalitesi, özellikle sıcaklık daha doğrusu cilt ısısı ölçümü ne durumda.

Öncelikle internette yüzlerce video var. Galaxy Watch 5 videolarını izlemek yeterli. Genel olarak aynı saat. Biraz RAM fazla, işlemci bir nesil daha yeni, amoled panel birkaç milimetre daha büyük. Yani anlayacağınız bir önceki modelle arasında bir fark yok denilebilir. Her yıl yeni denilen modeller aslında eski. Zaten ne gibi bir yenilik olacak ki!

Samsung Watch 6 Alınır mı? Özellikleri ve Sıcaklık Isı Ölçümü
Samsung Galaxy Watch 6

Samsung Watch 6 Alınır mı? Özellikleri

Samsung Galaxy Watch 6 tabii ki alınır. Ama hazırda elinizde Galaxy Watch 4 ve ya W5 varsa almayın gitsin. Çünkü temel özellikle aynı. Wear Os 4 ve One UI 5 zaten diğer iki modele de gelecek. Saatin GPS takibi evlere şenlik, kalp sensörü arada sapıtıyır. Örneğin bir bakıyorsunuz 130. Saati sıfırlar ya da özelliği kapatıp açardsanı düzeliyor. Bu W4’te de vardı. Kısacası ortalama kalitede bir saat. Bu paraya bu, kötülemeye gerek yok. Samsung her zaman en iyisini yapmak yerine uygun fşyatlı ortalam akalitede akıllı saat üretiyor. Oysa 10₺ yap, ama kaliteli sensöz kullan değil mi?

Samsung Watch 6 Alınır mı? Özellikleri ve Sıcaklık Isı Ölçümü
Samsung Galaxy Watch 6

Galaxy Watch 6 Sıcaklık, Deri Isı Ölçümü

Sıcaklık ölçümü demek yanlış olacak tabii ki! Ama genelde bu şekilde arama yapılıp, böyle ifade edildiği için bu başlığı yazdım. Siz ısı ölçümü demelisiniz. Deri ısısı ölçümü sadece uyku sırasında çalışıyor. Henüz bu özellik aktif değil. Galaxy Watch 5’ten beri bu özellik var ama sensörü çalıştıracak bir yazılık yok. Oysa aynı özellik Apple Watch ürünlerinde tıkır tıkır çalışıyor. Kısacası tuttarlı ölçümler, özellikle profesyonel bir şekilde spor ve vücut geliştirme ile ilgileniyorsanız, atletizim, yüzme, dağcılık, bisiklet vb. Kesin sonuçlar zor gibi.

Ortalama bir kullanıcı yani bildirim almak, yürüyüşlerde ve egzersizlerde yardımcı, kalori sayıcı bir akıllı saat isterseniz sorun yok.Whatsapp, saat üzerinden konuşma, arama yapma sesli asistanı kullanma, saati kumanda olara kullanma gibi işleri yaparsınız. Çok da kötülemeye gerek yok.

Samsung Watch 6 Alınır mı? Özellikleri ve Sıcaklık Isı Ölçümü
Samsung Galaxy Watch 6

Galaxy Watch ile Ritim Bozukluğu Ölçümü

Normal kalp hızını ölçerken bile durduk yere sapıtabiliyor. Üstte bahsettim. Bir anda kalbiniz dakikada 130 defa atıyor gözükebilir. Saati kapat aç yaın düzelecek. Bu diğer modelde de aynıydı. Güya kalp takibi yapılınca aynı anda düzensiz ritim yani AFib’i de anlık gösterecek uyarı verecekti. Fakat sürekli EKG y a da ritim bozukluğu takibi için yine gerekli izin alınamamış. Yani o özellik ne zaman gelir bilinmez.

Zaten saat sadece AF düzensiz atımlarını tesbit edebilir. Ventriküler fibrilasyon (VF), Supraventriküler atımları zaten takip etmek için holter gerekli. AF’yi Galaxy Watch 6 tanımlayabiliyor. Genel olarak kalp ritim takip monitörü kararlı yukarıda bahsettiğim hatalı veri dah açok egzersiz sırasında ve egzersizden sonra oluyor. Bir de ölçüm almak için kalp atımının 50 ve üzeri olması gerekli. Dinlenmede düşük nabzınız varsa EKG alamazsınız.

Yorumlar

WORDPRESS: 0