Gay Konulu Filmler İzle LGBT Film Öneri 4

Ana SayfaGay LGBT Film

Gay Konulu Filmler İzle LGBT Film Öneri 4

Drama, aşk televizyon şovları 10 film

En iyi gay (LGBT) filmlerinden oluşan harika bir liste. Çok zaman kaybetmeden izle!

LGBT BL Aşk Filmleri En İyiler, Öneriler
Loev 2015 LGBT Temalı Drama Filmi
Monster Pies (2013) BL Gay LGBT Temalı Film Drama

Gay konulu film önerileri 4. bölümdesin. Filmler, aşk, drama, romantik türlerinde. Eş cinsel LGBT sorunları ve mevcut insan ilişkilerinin eleştirileri de filmlerde konu ediliyor. Bu seride sadece gay aşk, drama konulu filmler var. LGBT hakları ve eş cinsel bireylerin yaşadıkları zorlukları konu eden filmler de listelerde var. Hadi çok beklemeden filmlere bak gözüne kestirdiğin filmleri izle!

Serideki tüm filmler, diziler ve diğer içeriğe aşağıdan ulaşabilirsin

Senin de izlediğin ama bu serilerde olmayan LGBT içerik var mı? Yorum panelini kullanarak paylaşabilirsin. Yine yorum panelini kullanarak filmler hakkındaki düşüncelerini de yazabilirsin. Unutma yorum yazman çok önemli.

Gay Konulu Filmler İzle LGBT Film Öneri 4

LGBT Gay Filmler

Brokeback Dağı (2005) Gay Konulu Film

Jack Twist ve Ennis Del Mar sessiz ve gözlerden uzak gizli aşk yaşayan iki kovboydur. Koyun sürülerini sürmek için çıktıkları Brokeback Dağı’nda aşkları başlar. Dağdan indiklerinde yolları ayrılır. Her ikisi de evlenir ve ileleri olur. Birbirlerini unutamamışlardır. Yıllar sonra tekrar bir araya gelen kovboylar gizlice ilk buluştukları yer olan Brokeback Dağı’nda buluşarak aşklarını gizlice yaşarlar. Tam 20 yıl boyunca kaçamak ve kaçak bir aşk yaşarlar. Tabii ki bu gizli ve kaçak aşk yaşamlarında büyük değişikliklere neden olacaktır. Yalnızlık, ikilemleri korku ve kayıplar arasında geçen bir aşk filmi… Gay konulu duygusal bir drama ve aşk filmi. Cesaretin varsa izle!


Yapay Oyun İzle, Gay Konulu LGBT Film

The Imitation Game Filmin konusu: Bilgisayarın fikir babası, yapay zekâ çalışmalarının ilk temellerini atan Alan Turing’in gay olduğu için nasıl intihara sürüklendiğini anlatan bir film. 2. Dünya Savaşında Alman Enigmaların şifrelerini çözerek 3 milyon insanın hayatını kurtaran Turring’in yaşam öyküsü… Turing Makinesi ve bir dehanın kıymetinin nasıl bilinmediğinin draması… Modern bilgisayar ve Captcha teknolojisi, yapay zekâ gibi kolara Turing öncülük etmiştir… Ingiltere’de 60’lı yıllara kadar eş cinsellik suçtu ve cezası da östrojen iğnesi ile hadım edilmekti… Turing’in çocukluk yıllarından acı ölümüne kadar olan yaşam macerasını soluksuz izleyeceksiniz… Gay konulu filmler kategorisinde tam olarak  girmese de Alan Turing’in eş cinsel kimliği de filmde konu edildiğinden bu kategoriye dahil ettim. Bu zeki ve bilgisayarın fikir babasının biypgrafi filmini kesinlikle kaçırma izle!


 

Tek Başına Bir Adam – A Single Man

Filmin konusu: 60’lı yıllarda geçen film konusundan önce görüntü yönetimi ve kıyafetlerle; görsellikle sanatsal bir anlatıma sahip. İngilizce öğretmeni Profesör George Falconer (Colin Firth) erkek arkadaşını elim bir trafik kazasında kaybeder. Sevgilisi Jim’in cenaze törenine katılmasına dahi ailesi izin vermez. Büyük bir yalnızlık içinde olan profesör intihar etme kararını alır. Kalp hastası olan George Falconer, kendine yaşamı yeniden sevdirecek olan bir niversite öğrencisi Kenny (Nicholas Hpult) ile tanışır. Tabii ki diğer yandan da arkadaşı Charley, profesöre âşıktır ve beraber olmaları için baskı yapar. Profesör yaşamına giren Kenny ile eski mutsuzluğunu bir köşeye atmıştır. Fakat bu mutluluk kısa sürecektir. Gay konulu filmler arasında kaliteli bir drama.


Call Me by Your Name 2017 (Bana Adınla Seslen) İzle

En iyi hatta unutulmaz filmler arasında yerini alacağı kesin bir film. Filmin içerdiği mesajlara kulak vermeliyiz. Filmin içindeki müzikler de gerçekten çok iyiydi. Piyano özellikle… Arkeoloji profesörü Prof. Oliver, bir arkeolojik öalışma için kuzey İtalya’nın kenar kasabalarından birine gelir ve meslektaşı Prof. Perlman’ın evinde kalır. Evin erkek çocuğu Elio, küçük kasabada kendini okumaya ve müziğe vermiş bir gençtir. Cinsel kimliğinden ürken Elio, Oliver ile yaklaşırlar. İkisi de ilginç bir ilişkinin içinde sanki kimliklerini yeniden keşfeder ve kendileri olurlar… Film verdiği mesaj başta olmak üzere; müzikleri ve doğanın en güzel hali ile en iyi LGBT gay konulu filmler arasına girecek tarzda…

Filmden:
Elio: Sen bana adınla seslen, ben de sana adımla sesleneyim.
Oliver seslenir: Elio
Elio selenir: Oliver
Oliver seslenir: Elio
Elio seslenir: Oliver…
—–
Baba – Prof. Perlman: İkinizin yaşadığı şeyin ne kadar nadide ve ne kadar özel olduğunu bilecek kadar akıllısın. Oliver, Oliver’dı işte. “Çünkü o, o idi…
Elio: … ben de bendim.”
Baba – Prof. Perlman: İkiniz de birbirinizi bulduğunuz için şanslısınız çünkü ikiniz de iyisiniz.
Elio: Bence o benden daha iyiydi.
Baba – Prof. Perlman: Eminim o da senin için aynı şeyi söylerdi. İkinizin de iyiliğini gösterir bu işte. Hiç beklemediğimiz bir anda doğa ana bir katakulli çevirip en zayıf noktamızı bulur. Ama yanında olduğumu unutma. Şu an hiçbir şey hissetmek istemiyor olabilirsin. Belki hiçbir zaman bir şey hissetmek istemeyeceksin. Bu konuları benimle konuşmak istemiyor olabilirsin ama önceden açıkça hissettiğin şeyi yine hisset. Güzel bir arkadaşlık kurdunuz. Belki arkadaşlıktan da öteydi.

Size imreniyorum. Benim yerimdeki çoğu ebeveyn tüm bunların unutulup gitmesini ister. Oğullarının bu durumdan kurtulmasını ister ama ben o ebeveynlerden değilim.


Beach Rats 2017 izle, Gay Eş cinsel film 

Blooklyn’in kenar mahallelerinde yaşayan amaçsız genç Frankie’nin öyküsü… Babası ölüm döşeğinde olan Frankie, babasının özel reçeteli ilaçları ile “kafa bulan” bir gençtir. Arkadaş çevresi ile de aynı şekilde arada “kafa çekmek” için toplanırlar. Spor ve eğlencelerde birlikte olduğu arkadaş grubundan ayrı  olarak geceleri tanıştığı erkeklerle birlikte olur. Yaşça kendinden epeyce büyük erkeklerden hoşlanan Frankie bir yandan da arkadaşlarından bu durumu gizlemeye çalışır ve kimliğini kabul etmekte zorlanır. Zorlu bir yaşam, karmaşık bir alie, sert belalı arkadaşlar arasındaki bir kimlik bulma ve kendini yaşama mücadelesi… Bu karmaşa içinde Frankie yaşamayı öğrenebilecek mi dersiniz? Kim bilir? Beach Rats, drama türünde size insanın karmaşık duygularını ve toplumun baskılarını hissettirecek ortalamaya yakın kalitede gay konulu filmler arasında.

Aşağıda diğer 5 film var. Görseller aşağıdaki filmlere ait

Gay Konulu Filmler İzle LGBT Film Öneri 4

Gay filmler

Tanrı’nın Unuttuğu Yer 

Johnny, uzak bir kasabanın uzak bir çiftliğinde hayvanlarla ile uğraşan ve diğer zamanlarında seks ve alkol ile kendini bulmaya çalışan bir gençtir. Sakat ve hasta babası ve babaannesi ile yaşadığı hayattan pek memnun olmadığı gibi çok inatçı ve kendine buyruk biridir. Bir gün çiftliğe kısa süreliğine çalışmaya gelen Romen Gheorghe ile birlikte her şey değişecektir. İkili arasında hırçın bir yarış, restleşme başlarken bir yandan da ikili arasında daha hırçın bir ilişki başlayacaktır. Sarhoş olmaya ve günübirlik ilişkilere alışkın Johnny, işleri iyice batıracak. Fakat başıboş davranışları ve gereksiz bir insan olmaktan vazgeçip aşkının peşinden koşmasını da bilecektir.

Tanrı’nın Unuttuğu Yer, izleyicilerine o yalıtılmışlığı çok iyi veriyor. Dağ başında bir çiftlikte herkesten ve her şeyden uzak, soğuk ve yağmur altında insanın duyguları ve asla değişmeyecek olan cinsel yönelimi ile kala kalması filmde güzel işlenmiş. O soğukluğu hissedeceksiniz. Filmde seks sahneleri oldukça fazla. Fakat filme yakıştığını düşünüyorum. Özellikle soğuk ve buz tutmuş bir kış mevsiminde geçen film kadar seks sahneleri de buz tutmuş ve donuk olarak karşımıza çıkıyor.

Drama, Aşk kategorilerindeki 2017 İngiliz yapımı Tanrının Unuttuğu Yer, benden yüksek puan alan gay konulu filmler arasında. Tereddüt etmeden izle!


Tom Çiftlikte – İzle LGBT Gay Film

Tom, uzun zamandır birlikte olduğu sevgilisinin ölümü ile çok sarsılır. Cenaze töreni için merhum sevgilisinin ailesinin bulunduğu çiftliğe gelen Tom, kendinin çiftliğin sahibi kadına Agahte’ye ölen oğlunun iş arkadaşı olarak tanıtır. Tom, ölen sevgilisinin odasında kalmaya başlar. Françis, evin en büyük oğlu Tom’a baskı ve işkence yapmaya başlar. Tom çiftlikte alıkonulmuştur. Bu sürede hem ölen sevgilisinin iç yüzünü, hem Tom’un ailesinin geçmişini öğrenecektir. Aşk, bağlılık ve gerçekler… Ruhen bedenen bir esaret… Gay konulu filmler arasında yer eden bir yapım. Her ne kadar film yavaş ilerlese de izleyici dramanın gerçekliğini hissedecektir. Sen de bu gerçekliği hissetmek için Tom Çiftlik’teyi izle!


Quuer Eye, İzle Gay LGBT Film

Harika bir Netflix yapımı. 📺 TV şovu ya da reality şov tarzında her bölümü yaklaşık 50 dakika olan bu dizi sizi çok eğlendirecek. Birbirinden renkli kişiliğe sahip 5 (gay) arkadaş her bölümde çeşitli zorlukları aşıp başta moda olmak üzere yepyeni insanlar tasarlayacaklar. 5 arkadaşın her birinin farklı bir uzmanlık alanı var. İzlemeye değer yapımlardan biri. Yapım yılı 2018. Gay LGBT konulu bir  televizyon şovu olsa da gay 5 arkadaş her zamaneş cinsel LGBT sorunları ile değil her insanın yaşamına dokunarak minik minik amagüçlü iyiletirmeler yapıyorlar.


Zenne (Dancer) Eş cinsel Gay Drama

2012 yapımı yapımı film gerçek bir hayat öyküsünden alınmıştır. Türk yapımı bildiğim tek LGBT film bu. Türü: biyografi, drama, romantik… Dansözlük (zenne) yapan Can, hem aile sorunları ile uğraşıp hem de kişisel sorunları ile uğraşırken Ahmet adında doğulu bir öğrenci ile tanışır. Can ile zamanla arkadaş olan Ahmet, Alman gazetececi ve fotoğraf sanatçısı Daniel Bert ile tanışır. Daniel, Orta Doğu’da fotoğraf çekerken bir katlima şahit olur ve kendini sorumlu tutar o günleri unutamayan Daniel, Ahmet ile sevgili olurlar. Ahmet, tutucu ve katı kuralları olan ailesine homoseksüel olduğunu açıklamaya karar verir. Ailesinin tutumu çok sert olacaktır. Bu filmden (ister LGBT’li birey olun isterseniz olmayın) herkesin alacağı dersler var…


Fair Haven İzle, Gay Konulu Film

Gay üniversite öğrencisi James, aldığı değişim terapisi eğitimlerinden sonra yaşamını tamamen değiştirmeye karar vermiştir. Çiftlklerine geri dönerek babasına çiftlik işlerinde yardım etmeye başlayan James için işler hiç de kolay olmayacaktır. Babası James’in bir çiftçi olmasını isterken James müzisyen olmayı tercih etmektedir. Bir yandan da değişim terapisi aldığı papazla görüşerek yeni bir kız arkadaş edinse de James bir türlü değişemez. Eski erkek arkadaşı Charlie ile tekrar yakınlık kurar. İşler bundan sonra iyice karışmaya başlar.

Sakin ilerleyen, içinde güzel müziklerin olduğu bir drama isterseniz bu filmi izleyin. Dramaların zaten özelliği de bu değil midir? Sıradan olması, ağır ilerlemesi, insnaların yaşamlarından gerçekçi kesitlerin olması…

Yorumlar

WORDPRESS: 0