Gay LGBT Film Eş Cinsel Konulu Dizi Filmler Liste 7

Ana SayfaGay LGBT Film

Gay LGBT Film Eş Cinsel Konulu Dizi Filmler Liste 7

7. listaede LGBT temalı filmler ve mini diziler var

Utsukushii Kare My Beautiful Man Japon BL Dizi
Once Again (2022) Güney Kore LGBT Dizi
Love Class Güney Kore LGBT Temalı BL Dizi

Gay LGBT Film Eş Cinsel Konulu Dizi Filmler Liste 7. Bu listede toplu halde filmleri ve dizileri bulacaksınız. Roman uyarlamaları LGBT film, kısa dizi içeriği ile bu bölüme başlayacağım. Cinsel yönelimler ne yazıkk i 21. yüzyılda hâlâ yüzlerce yıl önceki anlayışla yargılanmakta. Değişim terapileri özellikle Amerikada eş cinsel bireyleri mahvetmekte. Yaşama ve insana olan bakış açımızı değiştirmedikçe insanlık olarak ileir gidemeyeceğimiz bir gerçek. Gelecek için transhümanizm, teknolojik tekillik, yapay zeka ile biyolojik zekanın birleşiminden oluşan yeni insan türünün hayali kuruluruyor. Teknolojik evrim insanın bioyolojik evriminin de ötesine geçecek. Bütün bunlar çok fütüristik yaklaşımlar hatta hayaller iken hâlâ cinsel yönelimlerin konuşulması dünya insanın ayıbıdır. Aşağıdaki butonlara dokunarak LGBT yazılarına bakabilirsin. LGBT nedir? Eş cinsellik günah mıdır? Hastalık mıdır gibi sorularda düşüncelerimi yazdım. Ama konumuz gay LGBT film ya da filmler olduğuna göre film ve dizilere geçelim değil mi? Sen de beğendiğini izle!

Gay LGBT Film Eş Cinsel Konulu Dizi Filmler Liste 7

Yukarıdaki düğmelerde fazlası var. Daha fazla film ve dizi için listelere bakabilirsin. Liste dışı gay LGBTİ+ filmleri için mavi butonu kullanabilirsin. Yine LGBT bilgileri ve cinsel yönelim hakkındaki yazılar için gök kuşağı renkli düğmeye dokunabilirsin. Dizilerle ilgili yorumların için yorum panelini kullanabilirsin.


85 Yazı Ete 85 (Summer of 85) 2020 Yapım Gay Film

Orijinal adı Ete 85 olan film roman uyarlamasıdır. Aidan Chambers’in, Dance of My Grave romanında beyaperdeye uyarlanmıştır. Genel olarak başarılı bir film. Gay LGBT drama ve aşk filmi kategorisindeki yapımda görüntü yönetimi çok iyiydi. Özellikle 80’li yılların giyisileri, canlı renkler, ortam başarılıydı. Tutku, aşk, kırgınlık, karışık duygular  temaları güzel işlenmiş. Filmlerdeki en önemli temalardan biri de müziklerinseçimidir. Film müzikleri Rod Stewrd’dan seçilmiş ve çok da isabetli olmuştu. Filmle ilgili geniş bilgi için buraya bakabilirsin.

Gay LGBT Film Eş Cinsel Konulu Dizi Filmler Liste 7

85 Yazı Ete 85 Gay LGBT Film

Filmin Özeti Konusu

Edebiyat alanında çok başarılı olan ve ölüm konusuna meraklı Alexis okula devam ederken bir yandan da iş aramaktadır. Babası bir an önce iş bulup yaşamda bir yer etmesini istemektedir. Okulda edebiyat bölümüne kabul edilen Alexis, arkadaşının yelkenlisi ile denize açılır. Fırtına ansızın tekneyi tes çevirince imdadına ileride sevgilisi olacak David yetişir. Altı hafta boyunca svişirler, eğlenirler, yaşamanın zevkini çıkarılar. Fakat David yaşamı ve yaşamayı sürekli hareket etmekte yeni insanlar ile birlikte olmakla geçirmek ister. Bu konuda kavga ederler Alexis, ona aşık olmuş ve onu büyün duyguları ve vücuduyla hissetmek isterken David, ondan sıkıldığını söyler. Alexis, David’e verdiği mezarının üstünde dans edeceği sözünü de tutacaktır. Yaşam çok gariptir ölenleri unutmak için yerlerine başkalarını koyarız.


Primos (Cousins) 2019 Gay Film

Primos izleyicisini eğlendiren bir film. Bazı sahnelerde çok güleceğinize emin olabilirsiniz. Eğer çıplaklık ve bol sevişme sahnelerinden hoşlanıyorsanız bu film tam size göre. Yine klasik homofobi ve kendinden ve yaşamdan kaçan eş cinsel bir karakterimiz de var. Genel olarak komik ve sıcak bir film. Filmde öyle bir yere kaydedilecek kadar özlü sözler, replikler yoktur. Filmle ilgili daha fazla bilgi için buraya dokunabilirsin.

Gay LGBT Film Eş Cinsel Konulu Dizi Filmler Liste 7

Cousins Gay Film

Filmin Özeti

Teyzesi ile yaşayan eş cinsel genç Mario daha çocukken anne ve babasını kaybetmiştir. İnançlı bir Hristiyan olan teyzesi aslında yeğenini eş cinsel olduğunu bilmektedir. Teyzesi, evde dini toplantılar düzenleyen sevilen bir kadındır. Yeğeninin durumunu bildiğinden bir haftalığına şehir dışına gideceğini söyler. Ve diğer bir yeğenini yani Mario’nun görmediği, tanımadığı kuzeni Lucas’ıa da davet eder. İki kuzen evde birlikte vakit geçirirken, iki eş cinsel arkadaş birlikte olurlar. Birbirlerine açılırlar, bol bıl sevişirler. Tabii ki eş cinsel çiftin sırrını öğrenen komşuları ve ev sahibi onları evden kovman ister. Ama imdatlarına teyzeye âşık başka bir komşu yetişir. Dindar teyze kendini dine verip duygularını, gençliğini yaşayamadığından yeğeninin de aynı şeyleri yaşaması istemez.


Un Frère A Brother Bir Erkek Kardeş 2018 Gay Aşk Filmi

Bir yaz filmi. Hani kısa sürek yaz aşkları var ya işte bu film de onu anlatıyor. Sıcak yaz günleri, rengarenk bir göl kenarı… İki arkadaşın daha doğrusu birbirlerini tanımayan iki insanın eş cinsel kimliklerinin farkına varmasının filmi diyebiliriz. Öyle felsefi çıkarımlar, harika replikler beklemeden eğlenceli bir drama gay aşk filmi izlemek isteyenler için tercih edilecek bir film diyebilirim. İnsnaların kendilerini keşfetmeleri kendileri gibi olmaları çok önemlidir. İnsankendinden nefret etmemelidir. Olduğumuz gibi olmalıyız.

Gay LGBT Film Eş Cinsel Konulu Dizi Filmler Liste 7

Un Frère A Brother

Filmin özeti

Alesiyle yaz tatili yapan Tom, içine kapanık bol bol okuyan eş cinsel bir gençtir. Henüz cinsel kimliğini kimseye açmamış, bir sevgilisi ya da ilişkisi olmamıştır. Her zamanki gibi tekdüze geçen bir yaz tailidir. Günlerin nasıl geçeceği bellidir. Zevksiz geçen günlerde küçük kız kardeşini kumsala götürmekten bakşa yapacağı bir şey de yoktur. Resim yapmayı çok seven Tom sürekli bir şeyler çizer. Birgün sabah kalktığında odasında karşı yatakta bir erkeğin yattığını görür. Çok şaşırır onu dakikalarca izler. Felix kısa bir üsreliğine onlarda misafir olarak  kalacaktır. İkili kısa sürede arkadaş olurlar, artık Tom’un tekdüze tatili canlanmıştır. Birlikte yüzmeye, partilere giderler. Gezerler, eğlenirler. Felix adeta Tom’un koruyucusu olmuştur. Kısa sürede birbirlerinin cinsel kimliğinin farkıa da varırlar. Birlikte olmaya başlarlar. Bu onlar için özellikle de Tom için inanılmaz bir tecrübdir. Filmin sonunda ise Felix, tatilden evine dnerken Tom’u büyük bir felaketten kurtardığı şans eseri kurtardığını Tom öğrenir. Yaz aşkı güzel hatıralarla biter.


Young Royals Netflix Gay Mini Dizisi

Bu defa listede bir dizi var. Diziler için ayrı bir LGBT gay dizi listesi var ama buraya da almak istedim. Bölümleri kısa olduğu için ve mini bir dizi olduğu için izlenilmesi kolay. Adından da anlaşıldığı gibi kraliyet ailesi bu defa genç gay (eş cinsel) prensiyle uğraşmak zorunda. Özellikle 21. yüzyılda homofobi kadar krallığın da bir y eri olmamalı. Monarşi geleneksel olarak bile devam ediyor. Yani seçilmiş bir aile yoğurdun kaymağını yemeye devem ediyor. Konumuz bu değil dizide olaylar genç lise öğrencisi prensin etrafında geçiyor. Burada diziyle ilgili geniş bir içerik var, bakabilirsin.

Gay LGBT Film Eş Cinsel Konulu Dizi Filmler Liste 7

Young Royals

Dizinin özeti

İsveç kraliyet ailesinin prensi Wilhelm yaptığı taşkınlık nedeni ile ceza olarak disiplinli bir yatılı okula gönderilir. Kendisi veliaht prens olmadığından nispeten rahattır. Okulda öğrenciler gizliden okula alkol, uyuşturucu sokar ve partiler düzenlerler. Bu sırada genç prens okula dışarıdan gelen ve yatılı kalmayan Simon’u görür görmez ondan hoşlanır. Aralarındaki ilişkiyi iki genç gay saklamak zorundadırlar. Wilhelm’in ağabeyi bir trafik kazasında ölünce artık veliaht prens olan Wilhelm’in her adımı takip edilmektedir. Okuldaki kıskanç kuzeni prensin Simonla seviştiği bir anda kazara onları görür ve videolarını yyaınlar. Büyük bir skandal ortaya çıkar.


Pray Away Dönüşüm Terapisi Konulu Netflix Belgeseli

Eş cinselleri dönüştürmek ya da dönüştürdüğünü iddia edenler he rzaman olacaktır. Eş cinselliği sapıklık, sapkılnlık, hastalık olarak nitelendirenler de tarih boyunca oldu ve olmaya devam ediyor. Aslında cinsel yönelim ile sapıklık sapkınlık arasında hiç bir bağlantı bulunmaz. Sonuçta düzcinsel yani heteroseksüel bir ibireyin cinsel istekleri ve arzuları ile eş cinsel (gay, lazbiyen, biseksüel ve dahası) bir bireyin cinsel istekleri arasında hiç bir fark yoktur. Tek fark sadece kendilerine seçtikleri partnerin cinsiyetidir. Olay bu kadar basit, erkek-erkek, kadın kadın, kadın-erkek ilişkilerinin birbirinden bir farkı bulunmaz. Hewr neyse konumuz bir belgesel. LGBT bireyleri dönüştürdüğünü söyleyen bir kilise…

Gay LGBT Film Eş Cinsel Konulu Dizi Filmler Liste 7

Pray Away Netflix LGBT Belgeseli

Dönüşüm terapileri ile eş cinsellikten vazgeçen, hatta gay cinsel yönelime sahip erkekler lesbiyenkadınlarla evlenir çocuk sahibi olurlar. Exodus grubu verdiği seminerlerde akıllarınca eş cinselliği baba sevgisinin eksikliği gibi hiç bir temeli olmayan saçmalıklarla anlatmaya çalışırlar. LGBTIQ bireylere suçlu ve günahkar olduklarını aşılayarak adeta psikolojileri ile oynayıp onları temizleme yoluna giderler. Öncelikle insanı kendinden kendi özünden nefret ettirirler. Bu insnalar eş cinsellikten vazgeçse bile bu sadece görünürde tüzeyseld bir baskılamadır. Hepsi içten içe hâlâ eşcinseldir. Hatta Exodus yöneticisi gay bardan çıkarken görüntülenir. Bu topluluk eş cinsel bireylere çok zarar vermiştir. Bütün üyeler dönüştüğünü sanırken dönüşmediklerini aslında kendilerine yabancı o lduklaını öğrenerek burayı terkederler. Sonunda bu tuhaf terapi topluluğu sonsuza dek kaoanır. Pray Away ile ilgili daha fazla içerik için buraya bakabilirsin.


Silent Youth 2012 Gay Film Drama

İnsnalar birbirleri ile garip şekillerde tanışabilirler mi? Ya da karşımızdaki insanı ne kadar tanıyabiliriz? Aslında öyle pek özelliği olmayan bir film diyebiliriz. Ama yine de LGBT gay drama sevenler için ortalama bir film olduğunu söyleyebilirim. İnsanların sakin yaşamları arasında epeyce karmaşa olabilir. İnsanlar her zaman isteklerinin peşinden koşarlar mı acaba? Bu basit gay aşk filminde  bilindik basit bir öykü konu ediliyor. Film iki kişi arasında geçiyor diyebilirim. Şimdi filme geçelim.

Gay LGBT Film Eş Cinsel Konulu Dizi Filmler Liste 7

Slient Youth 2019 Gay Film

Filmin özeti

Üniversite öğrencisi Mario arkadaşını ziyaret için uzun süre gelmediği şehirde ara gezilere çıkar. Yine dışarı çıktığı bir günde Mario, karşı kaldırıma geçerken karşıdan gelen ve eli eline değen bir erkeği takip eder. İlk anda ondan etkilenmiştir. Belki de ilk görüşte aşk ya d ahoşlanma denilen şydir bu. Sonunda takip ettiği erkeği bir üst geçitte bulur. Tanışırlar. Bu tanışma ile artık birlikte vakit geçirirler, sevişirler… Krill, ise biraz sorunlu biridir. Genç biri olmasına rağmen bir çocuğu vardır. Trafik kazası sonucunda yaralanmıştır. Çocuğunu kız tarafını ailesi almıştır. Bu sırlar da  zamanla ortay açıkacaktır. Basit bir günde, sıradan bir gay aşk öyküsü ilginç bi rşekilde başlamıştır.


Naked As We Came 2012 Gay Film

Sırada bir drama var. Film dört kişinin arasındas ve bir mekanda geçiyor. 1 saat 27 dakikalık sıkıcı bir film gibi gözükse de filmdeki bazı gizemler merak uyandırabiliyor. Sakin bir film. Ortalama bir kalite ve akıcılığa sahip. Film hakkında çok uuzn bir inceleme ya da eleştiri yapmayacağım. Hareketli, rengâenk gençli LGBT dizilerini izlemeye alışıksanız belki filmi izlerken zorlanabilirsiniz. Filmde seks sahneleri çok abartılmamak kaydıyla var. Ama genelde bir drama ve gizem var.

Gay LGBT Film Eş Cinsel Konulu Dizi Filmler Liste 7

Naked As Welcame

Filmin Özeti

Kanser hastası Lilly artık sona  yaklaşmıştır. Yanında ize ona yardımcı olan ve aynı evde yaşayan Elliot vardır. Birgün Lilly’nin kızı Laura ve oğlu Ted aldıkları telefonla annelerinin yanına gelirler. Evdeki yabancı Elliot ile karşılaşırlar. Elliot’un evden gitmesini isterler. Onun orada neden yatılı kaldığını anlayammaışlardır. Kardeşler kendi aralarında çekişirler. Geçmiş günlerden kalma sorunlar artık gün ışığı gibi ortadadır. Ted ile Elliot bir yandan da birilkte olma başlarlar. Bu durum Laura’nın hoşuna gitmez. Fakat Elliot’un bir sırrı ve planı vardır. Orada boş yere beklemediği kısa sürede ortaya çıkar. Elliot aslında Ted’i de kullanmıştır.


Stadt Land Fluss (Harvest) Gay LGBT Drama Filmi

Yine sakin geçen sıradan bir gay aşk öyküsü. Yaşamın içinden, tekdüze yaşayan insanların gerçekliğini izleyeceksiniz. İlla her filmin felsefi dersler, LGBT savunması yapması gerekmiyor. Filmde çiftlik  yaşamı ve günlerini çalışarak geçiren ve bir meslek öğrenmek isteyen gençlerin arasında geçiyor. Çok kalabalık değil aslında bütün film ikişinin arasında geçiyor denilebilir. Diğerleri filme pek müdahale etmiyor. Filmin sonuna doğru Türkçe yazılar ve sesler duyuluyor, döner yeme gidiyorlar. Bu da dikkatimi çeken ilginç bir yarıntıydı. Basit sıradan bir LGBT gay drama isterseniz izleyebilirsiniz.

Gay LGBT Film Eş Cinsel Konulu Dizi Filmler Liste 7

Harvest

Filmin konusu

Hayvan çiftliğine çalışmaya gelen Jacob burada yeni bir meslek öğrenmek istemektedir. İyi bir refarans alarak buradan ayrılmayı bekler. İşler çok ağırdır. İlk önce işi öğrenmesi gerekmektedir. Hayvanların yemleri, temizlenmesi gibi konular; hayvanları besleme vs. öğrenecektir. Yanına arkadaş olarak Marko gelir. İki gay genç kısa sürede birbirlerinin farkın avarıp gizli gizli sevişirler. Şehre giddip eğlenirler. Ama aralarındaki bu yakınlaşma fazla sürez bilinmek kaygısı da bir taraftan ağır basanr. Duyguları ile çevre koşulları arasında kalırlar.

Yorumlar

WORDPRESS: 0