Gay LGBT Kitap Çizgi Roman Uyarlaması Filmler ve Diziler

Ana SayfaGay LGBT Film

Gay LGBT Kitap Çizgi Roman Uyarlaması Filmler ve Diziler

Aşağıda gay aşk, LGBT diziler, gay diziler, gay film, gay LGBT konulu filmler gibi kategorilere giren kitap uyarlaması filmler ve diziler var.

Going Down in LA-LA Land LGBT BL Movie (Film)
Two and One 2022 LGBT Temalı BL Film
Die Mitte der Welt 2016 Dünyanın Merkezi BL Film

Gay LGBT Kitap Çizgi Roman Uyarlaması Filmler ve Diziler. LGBT ya da BL (boys’ love) kitap, roman uyarlamaları filmler ve diziler bu yayının konusu. Özellikle ülkemizde Heartstopper (Kalp Çarpıntısı) çizgi romanı siyah poşette satılıyordu. Modern ülkelerde kitapçılarda yığınlarla satışa sunulan bir kitaba bizim bakış açımız “siyah poşet” olmamalı değil mi? Netflix’in en çok izlenen BL yani gay temalı dizisi denilebilir.

Cinsel yönelimlerin ve cinsiyet rollerinin tehdit olduğunu düşünen 21. yüzyıl insanı gerçekten de evrensel yaşamı anlamamış olsa gerek. Kitaplar ya da roman, çizgi roman webtoon, manga, internet romanları artık nasıl adlandırırsak adlandıralım insanın bu önemsiz gezegende, kendi öyküsünü yazmasından daha güzel ne olabilir ki! Yaşamımızdan her türlü ayrımı ve karmaşayı çıkarmamız dileği ile şimdi kitaptan uyarlama diziler ve filmler konusuna geçelim.

Gay LGBT Kitap Çizgi Roman Uyarlaması Filmler ve Diziler
Gay LGBT Kitap Uyarlaması Filmler ve Diziler

Gay LGBT Kitap Çizgi Roman Uyarlaması Filmler

Aşağıda gay aşk, LGBT diziler, gay diziler, gay film, gay LGBT konulu filmler gibi kategorilere giren kitap uyarlaması filmler ve diziler var. Umarım izleme listesi oluşturmanızda size yardımcı olur. Site menüsünden ve yukarıdaki düğmelerden daha fazla içeriğe ulaşabilirsiniz. Yorumlarınızı unutmayın!

Tek Başına Bir Adam 2009 (A Single Man) Filmi

Kitap uyarlaması LGBT filmler arasında belki de en çok bilinenidir. Yazar Christopher Isherwood A Single Man romanını 1964 yılında yazmıştır, kitap 2009 yılında beyazperdeye uyarlandı. Sevgilisi trafik kazasında ölen eşcinsel İngilizce profesörü George indtihar etmeyi planlar. 13 yıllık bir beraber yaşam sonucu kendini adadığı sevgilisi ölmüş ve ailesi cenazeye katılmasına izin vermemiştir. İlk geçirdiği kalp krizinden kurtulmuştur. İntiharı planyan George, üniversite öğrencisi Kenny ile tanışınca yeniden yaşama tutunmayı seçer fakat bu onun son mutluluğu olacaktır. Film detayları için buraya dokunun.

Tek Başına Bir Adam A Single Man

Ay Işığı 2016 Moonlight LGBT Kitap Uyarlaması Film

Tarell Alvin McCraney tarafından yazılan LGBT temalı kitabın tam adı In Moonlight Black Boys Look Blue‘dur. Kitap 2016 yılında beyazperdeye uyarlandı. LGBT drama, gay aşk, sosyal adaletsizlik, homofobi, ırkçılık gibi temaları içeren etkileyici bir film. Uyuşturucu, suç, şiddet, homofobi içerisinde boğulmuş bir sosyal tabaka içerinde siyahi genç Chiron sessiz sakin biridir. Suçtan uzak durmak ve okumak niyetindedir. Fakat eşcinsel kimliği, çevresinin onu suça itmesi sonucunda istediği bir yaşamı olmaz. Birlikte olduğu sevgili sayılacak arkadaşı ile de korkudan ilişkisine devam edemeyen genç adam sonunda suçlu olmayı seçecektir. Filmin devamı için buraya dokunun.

Moonlight 2016

85 Yazı, Summer of 85 LGBT Kitap Uyarlaması Film

2020 yılı yapımı film, Dance on My Grave adlı Aidan Chambers romanında uyarlanmıştır. 6 kitaptan oluşan roman serisi 1985 yılında yayınlanmıştır. Ölümü merak eden ve kafasını ölümle bozan Alexis adındaki edebiyat aşığı genç, babasının zoruyla çalışır. Babası okumanın boş bir uğraş olduğunu söylerken Alexis, David ile tanışır. İki erkek gay sevgili olur. David’in annesinin iş yerinde çalışan Alexis sevgilisi ile mutluyken beklenmedik olaylar ile karşılaşır. David ile kısa bir kavga ve ayrılık yaşarlar. Bu karmaşa sevgililer için iyi olmayacaktır. David eğer kendisi önce ölürse sevgilisinden mezarı üzerinde dans etmesini vasiyet etmiştir. Film ile ilgili daha fazla detay için buraya dokunun.

85 Yazı, Summer of 85

Dünyanın Merkezi Kitap Uyarlaması LGBT Gay Film

Orijinal adı Die Mitte der Welt (Center of My World) olan LGBT gay (BL, boys’ love) temalı kitap Alman yazar Andreas Steinhöfel tarafından 1998 yılında yazılmıştır. 2016 yılında beyazperdeye uyarlanan kitap 1s 55dk uzunluğunda. Gay gençlik, gay sevgili, LGBT gay gençlik aşkı temalarına sahip BL türünü sevenler için iyi bir seyir. Ailesi sorunlu, annesi alkol bağımlısı, kız kardeşi sürekli evden kaçan Phil, bütün bu karmaşa içinde sevgilisi olacak bir erkekle tanışır. Hayallerinde Amerika’ya gitmek olan Phil, mutluluğu ve aşkı bulacak mıdır? Aşk, bağlılık, hayallere ulaşma, kendini keşfetme temalarındaki filmin detayları için buraya dokunun.

Center of My World

Cobalt Blue Kobalt Mavisi (2022) Filmi

LGBT roman (kitap) uyarlaması filmler arasında Netflix orijinal yapımı Kobalt Mavisi filmi var. Yazar Sachin Kundalkar romanıdır. Hindistan’daki eşcinsel bireylere yapılan baskılar. Ailelerin çocukları üzerindeki anlamsız baskıları ve toplumun katı kuralları eleştirilir. Eşcinsel genç Tanay, biber ihracatçısı ve geleneksel yaşantısı olan ailesiyle karşı karşıyadır. Kız kardeşi de aynı şekilde zorla evlendirme gibi pek çok geleneğe karşı çıkar. Bu sırada evlerine yerleşen bir pansiyonere âşık olan Tanay, acımasızca terkedilecektir. Bunun sonucunda evden kaçan ve kendi yaşamını kurmak isteyen Tanay, unutulmaz aşkının romanı olan Kobalt Mavisi romanını yazar. Detaylar için buraya dokunun

Cobalt Blue

Heartstopper (Kalp Çarpıntısı) LGBT Çizgi Roman Uyarlaması BL Dizi

Netflix dizisi. 2022 yılında dizinin ilk sezonu yayınlandı. Heartstopper LGBT çizgi roman uyarlaması dizi olarak beğeni topladı. Yazar Alice Oseman BL çizgi roman serisinden uyarlandı. Kitap yani çizgi roman maalesef ülkemizde alınan bir kararla siyah poşette satılıyor. Yayınlandığı ülkelerde imza günleri yapılan, gençlerin çizgi romanı heyecanla kitapçılardan alarak sosyal medya paylaşmaları ve bizdeki siyap poşet ibretlik. Eşcinsel genç Charlie, çok yakın arkadaşları ile yaşayan bir gençtir. Lisede gizlice ilişki yaşadığı Ben’den ayrılır. Bu sırada okulun gözde öğrencilerinden Nick ile tanışır. Homofobik saldırılardan korkan Nick ilişkilerini saklamak ister. Dizinin detayları için buraya dokunun

Heartstopper

Bütün LGBT edebiyatını ya da biline filmi yapılmış LGBT temalı romanları, kitapları, çizgi romanları burada sıralamak mümkün değil. Aşağıda dizileri ve filmleri liste halinde bulacaksınız. Ayrıca sayfa başında ilgili kategoriye yönleneceğiniz bir düğme de bulunuyor. Sizin de tavsiyeleriniz var mı? Hem yorumlarınızı hem de listenizdeki film ve dizileri yorum panelinde paylaşabilirsiniz.

Gay LGBT Kitap Çizgi Roman Uyarlaması Filmler ve Diziler
Gay LGBT Kitap Uyarlaması Filmler ve Diziler

LGBT Kitap (roman, çizgi roman, manga, webtoon, internet romanı) uyarlaması Filmler ve Diziler

  1. Christopher and His Kind (Film) Ayrıntılar
  2. Holding Man (Film) Ayrıntılar
  3. Naomi and Ely’s No Kiss List (Film)
  4. Love in The Air (Tay Dizisi) Ayrıntılar
  5. Unforgetren Night (Tay Dizisi) Ayrıntılar
  6. Star and Sky (Tay Dizisi) Ayrıntılar
  7. Semantic Error (Webtoon) Ayrıntılar

Yorumlar

WORDPRESS: 0