Gençlik Başımda Duman Hjartasteinn 2016 Filmi

Ana SayfaGay LGBT Film

Gençlik Başımda Duman Hjartasteinn 2016 Filmi

İzlanda'nın bir kasabasında ilk gençlik yıllarını yaşayan Þór, Kristján, Beta, Hanna'nın birbirleri ile sıkı arkadaşlıkları vardır. İlk cinsel deneyimlerini bu ufacık balıkçı kasabasaında yaşayan gençlerden Kristján, en yakın arkadaşı Þór'dan hoşlandığının farkına varır.

Enoshima Prism (Purizumu) 2013 Filmi
Remember Me (2022) Tayland BL LGBT Dizi
It’s a Sin 2021 LGBTQ Tehemed TV Mini Series

Gençlik Başımda Duman Hjartasteinn 2016 Filmi. Heartstone, 2 saat 10 dakikalık İzlanda yapımı film drama ve aşk kategorilerinde. Filmde LGBT teması Kristján’ın gay bir yeni genç olmasından ileri geliyor. Film daha çok bromance olarak devam ediyor. Eşcinsellik teması içeren filmleri ya da içinde yaşam macerası, insanın iç dünyasını yansıtan filmler seven izleyici filmi sevecektir. Gay aşk filmleri, gay aşk kategorileri tam olarak filmde olmasa da ilk gençlik yıllarını yaşayan köy çocuklarının yaşamı ve kendilerini tanımaya başlamaları biraz acılı olacaktır. İlk paragrafta filmin konusunu yazıp değerlendirmesini yapmaya başladım. En iyisi bu paragrafı bitirmek.

Daha fazla LGBTQ temalı film ve dizi için yukarıdaki butonları kullanabilrisin. Ayrıca filmler ve zamanda yolculuk temalı, bilim kurgu film ve dizileri için de turuncu ve yeşil renkli düğmeleri kullanabilirsin.

Gençlik Başımda Duman Hjartasteinn 2016 Filmi

İzlanda’nın bir kasabasında ilk gençlik yıllarını yaşayan Þór, Kristján, Beta, Hanna’nın birbirleri ile sıkı arkadaşlıkları vardır. İlk cinsel deneyimlerini bu ufacık balıkçı kasabasaında yaşayan gençlerden Kristján, en yakın arkadaşı Þór’dan hoşlandığının farkına varır. Aralarında cinselliğin dışında çok yakın bir ilişki vardır. Bir yandan da kız arkadaşları ile takılmaya devam ederler. Þór kız arkadaşı ile ilk deneyimini yaşamaya hazırdır. Bu sırada aile içinde de işler iyi gitmemektedir.

Gençlik Başımda Duman Hjartasteinn 2016 Filmi

Gençlik Başımda Duman Hjartasteinn 2016

Kristján, kız arkadaşı ile birlikte olamaz aklında çok sıkı arkadaşı olan Þór vardır. Kasabada beraber çalışırlar. Çeşitli işler yaparlar. Fakat cinsel kimliği gitgide üzerine yük olan ve dışlanacağını hisseden Kristján intihar girişiminde bulunur. Arkadaşları ve kız arkadaşı onun eşcinsel olduğunu artık anlamışlardır. İki sıkı arkadaş için arkadaşlıkları devam edecekmidir? Kristján cinsel kimliği ile mutlu olacak mıdır?

Gençlik Başımda Duman Hjartasteinn 2016 Filmi

Gençlik Başımda Duman Hjartasteinn

İnceleme ve Yorum

2 saatten fazla ve fazla akıcı olmayan film 7 puanı alacaktır. Filmin içeriği insan yaşamı, toplumsal sorunlar olduğundan evrenselliğini koruyacaktır. İlk gençliklerini İzlandanın ücra köşesinde yaşayan iki yeni gençlerin yaşamları, özellikle eşcinsel bir cinsel yönelime sahip olunca kolay olmayacaktır. Ben zor şartlar altında, kasabada, soğuk uzak bir yerde insnaların yaşantılarını anlatan filmlerden hoşlanıyorum. Yaşamı bir diğerini anlamadan geçiririz. Ücra köşelerdeki yaşam da  bir diğerini dışlamaya hazır olduğumuz şehir yaşamı kadar vahşidir.

Gençlik Başımda Duman Hjartasteinn 2016 Filmi

Gençlik Başımda Duman Hjartasteinn

İnsanın kendini tanıması, kendi ile barışık olması, deneyimlerinin kendinde güzel hatıralar bırakması gerekir. İnsan adeta yok etmeye odaklanmış gibidir. Belki de en çevresindeki tek erkek en yakın erkek arkadaşına âşık olan Kristján kendini tanırken acılar içindeydi. BU karakterler yaşamın içinde karşılığı elbette vardır.

Filme puanım IMDb

7.0
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
Oyunculuk: 7
LGBT Tema: 7
Gençlik Başımda Duman Hjartasteinn 2016 Filmi

Yorumlar

WORDPRESS: 0