Ghost Hayalet Ekran Xiaomi Telefonumdaki Sorun

Ana Sayfaİnternet Teknoloji

Ghost Hayalet Ekran Xiaomi Telefonumdaki Sorun

Ghost Hayalet Ekran Xiaomi Telefonumdaki Sorun ve bu sorunu çözümü. Herkesin telefonuna olabilir dikkat!

Turkcell Şikayeti de Benden Taahhüt Bitimi Pahalı Paket
Turkcell İnternet Aşım Ücreti Haksızlığın İptali
Fan Sesi Sorunu Lenovo IdeaPad S145 – 15IKB

Xiaomi Telefonumdaki Ghost (Hayalet) Ekran Sorunu nedeni ile 1 hafta telefonsuz kaldım. Xiaomi Redmi Note 8 Pro gibi telefon denilecek bir tarafı olmayan bir ucubeyi kullandığım doğrudur. Bunun üstüne bir de telefonun içinden hayalet çıktı… Önce telefona biraz sallayıp, sonra da ekrandaki yanık, gölgeler, önceki uygulamalarının iz bırakması sorununa yani meşhur Ghost hayalet ekrana değineceğim.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro Telefonumdaki Ghost Hayalet Ekran

Telefon aslında çok ucuz ve üçüncü sınıf bir cihaz. Yani bakıldığında biz bu telefona ₺ ve $ arasındaki kur farkına göre en az 3000₺ vererek alabiliriz. Aslında bu telefon Avrupa’da bir para etmeyen, kıymetsiz bir ürün ve fiyatı da ona göre (Alamya Media markt’ta) 169.62 € yani sudan ucuz. Bizim aldığımız birim fiyat olan 3000€ fiyata orada bu telefondan 17 tane alınıyor. Bütün bunları neden yazdım. Aslında ucuz, alt sınıf bir  telefona asgari ücretten fazla bir para vermek insana çok koyar bu kesin. Ama bu kadar ucuz bir telefondan da beklenenin ötesinde performans aldığımı söyleyebilirim.

Ghost Hayalet Ekran Xiaomi Telefonumdaki Sorun

Xiaomi Redmi Note 8 Pro

Ghost Ekran Nedir?

Hayalet ekran uygulamaların ekranda iz bırakmasıdır. Süper Amoled ekranlarda bu izler gitmiyor ve çok belirgin oluyor. Ama IPS ekranlarda Xiaomi Redmi Note 8 Pro’da olduğu gibi, sürekli ekranda kalmıyor. İzler, lekeler, gölgeler, arada gözüküp siliniyordu. Bu sinir bozucu durumdan kurtulmak için telefonu teknik servise gönderdim. Diğer bir sinir bozucu durum da ihtiyaçlarımız için asgari ücretten fazla para ödeyip, ucuz ve en kalitesiz, alt sınıf ürünleri kullanma olsa gerek. Çünkü objeler artık insandan değerli olmaya başladı. 

Teknoloji telefon bilgisayar tablet internet

Daha fazla teknoloji konulu gerçek deneyimler ve eleştiriler için TIKLAYIN

Evofone Teknik Servisi

Xiaomi teknik servisi telefonu getirip satan Evofone’a aitmiş. Kendim götüreyim dedim, şunun şurasında Tophane, Beyoğlu iki adım mesafede sayılır. Ama kargo ile göndermek şartı vardı. Ürünün kutusu ve aksesuarlarını da göndermek şartmış. (!) İnanılmaz saçma geldi bana. O şekilde gönderdim. Allah’tan kutuyu atmamıştım. Atsaydım servis telefonu garanti dışı bırakır mıydı bilmiyorum? Güzelce bir paket yaptım, havalı naylona kutuyu sardım gönderdim.

Ghost Hayalet Ekran Xiaomi Telefonumdaki Sorun

Xiaomi Redmi Note 8 pro

Telefon üç günde tamir edildi. Ekranı değiştirildi. 10. günde telefon bana geldi. Ama telefonu insan bir kutuya koymaz mı? Hiç olmazsa benim yaptığım gibi havalı nalona sarılsaydı ya! o da yok, kargo poşetine atmışlar, Yurtiçi Kargo’ya emanet geldi. Her halde “böyle telefona böyle paketleme” dediler, orasını bilmem. Ama hızlıca ve telefona zarar vermeden, cihaz elime ulaştı. Ama müşteri hizmetlerine ne telefonla ne de e posta ile ulaşabildim.

Nasıl bir panelle ekran değişimi yapıldı bilmiyorum? Tekrar aynı sorun olur mu onu da bilmiyorum. Ama telefonsuz kendimi mağara devrinde gibi hissettim. Telefon ve elektronik haberleşme kesinlikle 21 yy’da temel ihtiyaç. Ekmek kadari su kadar temel ihtiyaç ve lüks değil. Keşke fiyatlar da Avrupa’daki gibi olsa…

Media Markt Almanya Xiaomi Redmi Note 8 Pro fiyatı için tıkla

Başlıktaki görseli yabancı bir forumda buldum adresi burada


Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik Koruması