Giant Little Ones 2018 LGBT Gay Temalı Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Giant Little Ones 2018 LGBT Gay Temalı Film

Yine böyle bir günde Franky ve Ballas arasında bir etkileşim olacaktır. Birbirlerinin vücuduna dokunurlar. Fakat Ballas gay olduğunu reddeder ve bu olayı kız arkadaşına anlatır. Artık okulda herkes Franky'yi gay olarak bilir.

Future (2023) Tayland LGBT BL Dizi (Thai Series)
Just Charlie (2017) LGBT Temalı Film
Prizma (Prisma) 2022 LGBT Dizi

Giant Little Ones 2018 LGBT Gay Temalı Film. LGBT gay temalı (konulu) İngiliz yapımı film 1s 33dk uzunluğunda. Film gay aşk, BL (boys’ love) kategorisinde değil. Bu nedenle BL değil. Fakat eşcinsellik, cinsel yönelimini keşfetme, homofobi, insanın kendini kabullenmesi gibi temaları içeriyor. Gay gençlik filmleri, ya da LGBT gay filmleri izlemeyi seven izleyici için ilginç bir yapım. Cinsel yönelim ve cinsiyet rolleri üzerinden yapılan şiddet, ayrım, toplumsal baskı, akran şiddeti de dramının diğer temaları arasında. Filmi izleme listenize alabilirsiniz.

Yüzlerce film, dizi, LGBT, gay, lezbiyen konulu filmler ve diziler, Netflix yapımları sizi bekliyor. Site menüsüne bakabilirsiniz. Hızlı renkli düğmeler sizi genel kategorilere götürecek. Yazar olmak ve içerik üretmek ister misiniz? Cevabınız “evet” ise lütfen kırmızı düğmeye dokunun.

Giant Little Ones 2018

Giant Little Ones 2018 LGBT Gay Temalı Film Konusu

Kendi halinde bir öğrenci olan Franky, annesi ve kız kardeşi ile yaşar. Babası eşcinsel olduğunu fark edip annesiyle boşanmıştır. Erkek arkadaşı ile yaşamaya devam eder. Franky ise babası ile barışık değildir. Henüz bu sorunu çözememiştir. 17 yaşında bir genç olarak türlü çılgınlıklar yapar. Bir yandan da okul arkadaşlarının baskısı üzerine kız arkadaş edinmeye karar verir. Bu sırada çocukluk arkadaşı ve yüzme takımından da arkadaşı Balls ise arası çok iyidir. Sürekli partilere giderler ve çılgınlıklar yaparlar.

Giant Little Ones 2018 LGBT Gay Temalı Film
Giant Little Ones 2018

Yine böyle bir günde Franky ve Ballas arasında bir etkileşim olacaktır. Birbirlerinin vücuduna dokunurlar. Fakat Ballas gay olduğunu reddeder ve bu olayı kız arkadaşına anlatır. Artık okulda herkes Franky’yi gay olarak bilir. Önce yüzme takımından arkadaşları onu dışlar ve şiddet uygulamaya başlarlar. Ballas, kendisine uykuda dokunduğunu söyleyecektir.

Aslında ikisi de çok korkmuştur. Eşcinsel olduklarını ikisi de bilmez. Cinsel kimlikleri yani eşcinsel olmaları onları korkutur. Toplum olanları dışlayacaktır, şiddete maruz kalacaklar ve yaşamları kavgayla geçecektir. Gerçekten de Franky eşcinsel midir? Bu sorunun cevabını kendisi bile bilmezken homofobi saldırılarına maruz kalır. Babası da eşcinsel kimliğini geç keşfetmiştir bu nedenle Franky hata yapmak da iztemez.

Giant Little Ones 2018 LGBT Gay Temalı Film
Giant Little Ones 2018

Diğer yandan Ballas da kendinden emin değildir. Franky’yi en yakın arkadaşını çok kötü dövecektir. Aslında filmde hiç bir cinsel sahne, gay aşk, eşcinsel aşkı bulunmaz. Film aşk filmi değildir. Bilindik LGBT filmleri haricinde eşcinsellik konusuna farklı bir bakış açısı getirir. İnsanlar cinsel yönelimlerini bazen geç fark ederler bazen bastırırlar. Toplum günümüzde yani bilim ve bilgi çağında bile cinsiyet rolleri konusunda bilgisizlik çağlarından kalma önyargılarla hareket ederler. Eşcinsellik ile heteroseksüellik arasında hiçbir fark bulunmaz. Olay tamamen cinsel çekimden ibarettir. Filmde eşcinselliği suç, eksiklik gibi gören takım arkadaşları zorbadır da. Eşcinsel bireylerin heteroseksüeller için tehdit oluşturduğu da diğer bir yanılgıdır.

İnsan aslında kendi sorunlarını kendi yaratır. Her şey yaşamı nasıl anlamlandırdığımız ile ilgilidir. Yaşama şekil veren, gerçekliği vücuda getiren beynimizdeki elektro-kimyasal olaylardır.

Puanlama IMDb

7.3
TOPLAM PUAN
Konu: 7
LGBT Tema: 8
Oyunculuk: 8
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
Drama Tema: 7
Giant Little Ones 2018 LGBT Gay Temalı Film

Yorumlar

WORDPRESS: 0