Gizli Yeraltı Uygarlıkları Gizemli Dağ ve Tüneller

Ana SayfaGizem Mitoloji

Gizli Yeraltı Uygarlıkları Gizemli Dağ ve Tüneller

Gizli Yeraltı Uygarlıkları Gizemli Dağ ve Tüneller Türkiye'deki binlerce yıl öncesine ait birbirine bağlı gizli geçitler...

Kolektif Bilinç Nedir? Zihinsel İletişim Zihin Okuma
Düşünce Nasıl Değişir İnsan Değişir mi?
Uzaylılarla Nasıl İletişim Kurulur?

Gizli Yeraltı Uygarlıkları Gizemli Dağ ve Tüneller: Anadolu zerinde yer altı dünyasına açılan gizli geçitlerin olduğu tahmin edilmektedir. Gizli yer altı mağara sistemlerinin dünya üzerindeki dağılımını ilk olarak 1311 yılında Petrus Vesconte haritalamıştır. Haritada birbiri ile kesişen çizgiler arasında bu yerler şifrelenmiştir. Gizli geçit ve mağaralar Agarta gizli yeraltı uygarlıkları (medeniyeti) ile ilişkilendiriliyor. Türkiye üzerindeki gizli yeraltı merkezlerine giriş yerleri ve önemli öğreti merkezleri.

Daha fazla içerik için yukarıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Site menüsünden daha fazla içeriğe ulaşabilirsiniz. Unutmayınız okumak ve bilmek bizi aydınlığa ulaştıracak yollardır. İçerik üreticisi olmak isterswniz kırmızı düğmeden ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

Gizli Yeraltı Uygarlıkları Gizemli Dağ ve Tüneller

Nemrut Dağı (Gizemli Dağ)

Nemrut dağı 2150 m yüksekliğindedir. Özellikle Kommaggene Krallığı için önemliydi. Hatta kutsaldı bile denilebilir. Mitra dini Commaggene Krallığında resmi dindi Mitraizm öğretileri Nemrut Dağın’daki mabette öğretilirdi. Nemrut Dağı, yazıtları, heykelleri ve barındırdığı höyük ile gizemini binlerce yıldır koruyor. I. Antiochos zamanında Commaggene Krallığı en iyi çağını yaşıyordu.

Gizli Yeraltı Uygarlıkları Gizemli Dağ ve Tüneller

Nemrut Dağı

Nemrut dağında hem Mitraism öğretileri hem de evrene ve yaşa vei nsana dair gizli sırlar bilgisi öğretiliyordu. Modern bilimin yeni çözdüğü hatta çözemediği evrene ve atom altına; metafizik ve fizik gerçekleri seçilmiş adaylara öğretirlerdi. Höyük aslında altında büyük bir mabet ve mabet içinde de saklı sırlar ve Ağarta’ya bağlantı tünelleri içerdiği tahmin ediliyor. Dünyadaki en gizemli yerlerden biri olan Nemrut Dağı bir zamanlar Agarta kontrolünde idi yorumu Ezoterizm uzmanlarınca sıkça dile getiriliyor.

Gizli Yeraltı Uygarlıkları Gizemli Dağ ve Tüneller

Giresun Ares Adası

Giresun Ares Adası Gizemli Dağ ve Tüneller

Hitit kalıntıları da Anadolu’nun gizemli yerlerindendir. Dünya üzerindeki spritüal coğrafya ve kehanet merkezleri arasında olan Hitit kalıntıları da sırlarının çözülmesini bekliyor. Ayrıca Yunus ve Rûmi’nin de sırlar öğretisi için çalıştığı inisiye adaylarına evrenin ve yaşamın sırlarını verdikleri ve insanlığı aydınlatmaya çalıştıkları ezoterizmin diğer tartışmalı konularından sadece biridir.

Giresun yakınlarındaki Ares adasında inşa edilmiş bir mabetten bahsedilir. İlk olarak Apollonius’un bahsettiği bu adada gizli ilimler öğretilirdi. Ayrıca Anadolu tüneller sistemine dâhildi… Yine burasıda Agarta yönetimindeydi. Zonguldak, Bababurnu’nda yer altı dünyasına açılan mağaralar olduğu tahmin edilir. Anadolu, Kafkaslar ve Nevşehir arasındaki tüneller burada birleşir. Tabii ki işin içinde yine Agarta var. Agarta Şambala’nın tam tersi ve iyilik için çalışan bir yer altı uygarlığıdır. Spiritüal Üçgen ve Ankara Çapası Gelelim Ankara’ya Ankara, kelimesi “anchcor” “çapa” kelimesinden gelir. Çapa spritüal coğrafyanın tepe noktasına denk gelir. Troya, Nemrut, Gize arasında oluşan üçgenin tepe noktasında Ankara vardır. Gizli yer altı uygarlıklarının tepe noktası olan Ankara tarih boyunca önemli olmuştur. Şu anda da Türkiye’nin başkenti olması tesadüfi değildir.

Gizli Yeraltı Uygarlıkları Gizemli Dağ ve Tüneller

Derinkuyu Yeraltı Şehri

Derinkuyu Yer Altı Şehri Uygarlığı ve Tüneller

Kapadokya bölgesinde bulunan yer altı şehirlerinin de aynı misyon için kullanıldığı tahmin edilir. 1960’lı yıllarda bulunan Derinkuyu Yer Altı Şehri bütün sistemleri ile eksiksiz bir şehirdir. Modern bir şehirde olması gereken her şeyi içerir. Agarta başta olmak üzere pek çok şehir sistemlerine gizli bağlantılar da içerir. Mağaralardan çıkan tuhaf giyimli insanlar ve yeşil ışık yansımaları sık sık rapor edilir. Mağaralara girmeyi engelleyen manyetik enerji alanlarından da sıkça bahsedilir.

Gizli Yeraltı Uygarlıkları Gizemli Dağ ve Tüneller

Çemberlitaş İstanbul

Çemberlitaş Gizli Yeraltı Uygarlıkları 

Çemberlitaş’ın Gizemi ve Troya Yunan Mitoloji’nin zekâ tanrıçası Athena gizemli ve sihirli bir heykel yaptırır. Bu heykelin adını da Palladion koyar. Daha sonra baş tanrı Zeus, bu heykeli tanrıların katından yeryüzüne indirir. Zeus, bu heykeli Troya’yı koruması için kral Dardanus’a hediye eder. Kral da heykeli gizli bir yerde saklar.

Heykelin pek çok gizemi vardır. Hatta hareket edebilir bile… Binlerce yıllık söylentilerde, göklerden gelen gizemi heykelin gizeminden ve gizli güçlerinden sıkça bahsedilir. Heykelin sırları hâlâ çözülebilmiş değil. Kral Dardanus heykeli hediye aldıktan sonra Ate Tepesine (Hisarcık Tepesi) yerleştirir. Artık kent tanrıların koruması altındadır. Heykelin gizemli güçlerinden biri de ruhsal (spritüal) enerji ile dolu olması ve diğer güçleri de üzerine çekmesidir. Bir nevi anten görevi görmektedir. Kral Dardanus, heykelin bir kopyasını yapmıştır orijinal heykeli de mabed-kentin içinde saklıyordu. Gizli öğretilerin beşiği olan kent uzun zaman bu özelliğini korur. Tarihin en meşhur savaşlarından biri olan Troya savaşları başlamıştır. Tarihin en meşhur savaşlarından biri olan Troya savaşları başlamıştır. Kent sonunda düşer. Gizli öğretilerin ve sırların kaynağı olan sihirli heykel Palladion savaş kaybedilince Aeneas (Aineias) tarafından gizlice kaçırılır. Aeneas (Aineias) önce Katarca sonra da İtalya’ya kaçar. İtalya’da uzun yıllar gizli ilimler ve ezoterik bilgiler öğretilir. Gizemli heykel diğer gizemli objeler gibi yaydığı enerji ile insanlarda değişimlere yol açar.

Gizli Yeraltı Uygarlıkları Gizemli Dağ ve Tüneller

İmparator Kostantin

Gizemli Dağ ve Tüneller Bağlantısı

Çemberlitaş’ın Gizemi ve Konuyla Bağlantısı İstanbul’daki Çemberlitaş en garip ve gizemli yapılardan biridir. Roma imparatoru Costantine tarafından getirilen yapının altında bir de mabet vardır. Bu madde Hristiyanların kutsal emanetleri vardır. Bu emanetlerin İsa’nın çarmıha gerildiği haç, vücuduna saplanan çivilerdir. Ayrıca bu mabetde Palladion heykeli de bulunur. Fakat heykel de kutsal emanetler de artık orada değildir. Heykel kaybolmuştur. Bir rivayete göre İstanbul’un altındaki tünel sistemlerine açılan yapının, ezoterik sırların sahibi gizli Agarta yer altı organizaysyonu tarafından da kullanıldığıdır. Heykelin asıl sahiplerinin mitolojik tanrılar değil de Agarta yer altı örgütlenmesi olduğu ve heykeli geri aldıkları araştırmacılar tarafından sıkça dile getirilir.

Kaynaklar ve okuma listesi

Ergun Candan: Ezoterizme Giriş
Ergun Candan: Türkler’in Kültür Kökenleri
Ergun Candan: Antik Mısır’ın Sırları
Ergun Candan: Gizli Sırlar Öğretisi

Yorumlar

WORDPRESS: 0