İyi Beyin Hakkında

İyi Beyin Hakkında. İletişim ve kısa bir şeyler: İyi Beyin, yani iyibeyin.com sitesi değişik adlarda yayın yapan 2012 yılında kurulmuş bir sitedir. 2022 yılının 16 Haziran gününde, şu anki alan adı ile internet dünyasındaki macerasına devam ediyor.

İnsanın bütün yaşamı adeta kapalı bir kutu olan beyninde devam eder. Bütün sinirsel elektrik atımları, yönetim merkezleri ile insan aslında kendi beyninde hapistir. Her şey beyinde başlar ve beyinde biter. Yaşamı nasıl algıladığımız, zihnimideki aydınlık düşünceler insan türünün geleceği için önemlidir. Ne kadar rasyonel ve ne kadar kendimizi aşkın düşünceler üretebilirsek o kadar yaşanılabilir bir dünyada kendimizi buluruz.

Abone olarak siteye her yazı, içerik eklendiğinde bir eposta alırsınız. E posta aboneliğinizi onaylamanız gerebilir. İstediğiniz zaman e postalardaki bağlantıya dokunarak abonelikten çıkabilirsiniz.

Sayfayı incelerken sıkılmayınız diye buraya bir müzik ekledik.

Sitenin İçeriği

iyibeyin.com sitesi popüler bilim, gizem, mitoloji, ezoterizm, tarih öncesi medeniyetlerin gizemi gibi konularda orijinal içerik sunar. Zamanda yolculuk, kültür, sanat, film, dizi ve kitap yorumları, kitap incelemeri ve özetleri de sitenin ağırlık verdiği konulardan. Film kategorisinde BL yani boys’ love (LGBT temalı film ve diziler) kategorisi başta olmak üzere zaman yolculuğu, yapay zeka, bilim kurgu, uzay filmleri dizileri için özel kategoriler bulunmaktadır.

İçerik tamamen orijinaldir. Editör(ler) tarafından yazılır. İçerik oluşturmada yapay zeka ile başka sitelerin içeriği değiştirilerek yeniden oluşturulmaz.

İyi beyin, LGBT ya da LGBTQ+ ya da LGBTI topluluğunu destekler. Homofobi başta olmak üzere her türlü toplumsal ayrıma ve karmaşaya karşıdır. İyi beyin sitesi din, inanç, inanış, yaşam tarzı, cinsel yönelim farklılıklarından; insanların kişisel inanışları ve kimliklerinden dolayı yargılanmasına ve ötekileştirilmesine de karşıdır.

Dünyada her yaşamı içinde barındırır. Evrenin ulaşılmaz büyüklüğünde insanın kapladığı yer yok hükmündedir. Her yaşam bir diğeri ile eşittir ve önemlidir. Bu düşünsel aşamaya gelmek için daha fazla okumak gerekir. Daha fazla okumak her bir kitapta farklı bir yaşamı kavramaktır. Bu nedenle iyibeyin.com kitaba ve kültüre önem vermektedir. Toplum olmak ve devlet olmak, herkesin bir diğerinin özel alanına girmeden, uyum içinde var olması demektir. İyibeyin “uyumun” sitesidir.

Yorumlar

WORDPRESS: 0