Handsome Devil Şeytan Tüyü 2016 Filmi

Ana SayfaGay LGBT Film

Handsome Devil Şeytan Tüyü 2016 Filmi

Ned babası ve üvey annesi tarafından yatılı okula gönderilir. Eşcinsel olduğu için sürekli olarak şiddete uğrar. Gay olmak onun için zor olmasa da insanlar onu sürekli kendilerine tehdit olarak görürler.

Cobalt Blue Kobalt Mavisi (2022) Filmi LGBTQ Drama
Alex Strangelove Netflix LGBT Gay Temalı Dizi
Red Wine in the Dark Night (2015) BL Film

Handsome Devil Şeytan Tüyü 2016 Filmi. LGBT ya da LGBTQI+ temalı film 1saat 35 dakika. Drama, spor, LGBTQI+, eşcinsellik gibi temaları olan film izleme listenizde olmalı. Filmi uzun zaman önce izlemiştim. Site içerisindeki gay temalı film izle gibi listelerde zaten ekli olan filmi bir de tek olarak eklemek istedim. Toplumun eşcinselliğe olan oldukça duygusal bakış açısını Pascal karakteri yansıtıyor. Dışlanmak kötü bir şeydir. İnsanlar bir diğerini öyle saçma sapan şeyler yüzünden dışlıyor ve öteki görüyor ki! Cinsel kimliğimiz, inancımız, doğduğumuz yerin aslında hiç bir önemi yoktur. Önemli olan nasıl bir insna olduğumuzdur. 21. yüzyılın bilgi ve bilim bolluğunda aydınlık bir zihin taşımak yeter de artar bile. Eşcinsel film ya da LGBTQI+ kategorisindeki yapımlar hep insnalığın bu eğitimsiz yönünü konu ediniyor.

Daha fazla LGBT gay konulu dizi ve film için yukarıdaki butonları kullanabilirsiniz. Asya BL dizileri, Avrupa yapımı gay sevgili, aşk, drama, müzik, dans, spor, okul, okul konulu diziler ve filmeri inceleyip neyi izleyeceğinize karar verebilirsiniz. Ayrıca LGBT bilgilerinde de ilgin şeyler bulabilirsiniz.

Handsome Evil Şeytan Tüyü 2016 Filmi

Ned babası ve üvey annesi tarafından yatılı okula gönderilir. Eşcinsel olduğu için sürekli olarak şiddete uğrar. Hiç kimsenin arkadaşlık kurmadığı Ned her zaman yalnızdır. Odasında yalnız kalır. Gay olmak onun için zor olmasa da insanlar onu sürekli kendilerine tehdit olarak görürler. Kendini okuldan kovdurmak için her şeyi yapar. Bir gün okula yeni ibr öğrenci gelir. Daha önceki okulunda kavga çıkardığı he herkesle kavga ettiği için okul değiştiren Conor, Ned’in yeni oda arkadaşıdır.

Handsome Devil Şeytan Tüyü 2016 Filmi

Handsome Devil 2016

İlk başta  hiç anlaşamazlar. Ned yen çocuğa karşı odayı ikiye ayıracaktır. Okulun spor takımı için çok önemli bir oyuncu olan Conor ile çok iyi arkadaş olurken bir dorun çıkar. Sansar lakaplı oyuncu Cono’ın eşcinsel olduğunu ve diğer okuldan da bu nedenle ayrıldığını öğrenir. Ya sırrını herkese yayacaktır ya da kendini tamamen okul takımına verip, Ned ile arkadaşlığı kesecektir.

Handsome Devil Şeytan Tüyü 2016 Filmi

Şeytan Tüyü 2016

Tamamen sıkışmış olan Conor, Ned’i terkeder. Ned ile katılacağı müzik yarışmasıda onu rezil eder karşılığında Cpnpr’un gay olduğunu herkese ilan eden Ned yanlış yapmıştır. Okulu ve takımı terkeden Conor hem arkadaşlarındna hem de homofobik takım antrenör’den ve kendinden kaçar. Ned, arkadaşına arka çıkacak ve onnunla kendisi gib olmayı ve herkese de cinsel kimliklerini kabullendirmeyi başaracaklardır. İngilizce öğretmenin de katkısı büyük olacaktır.

Handsome Devil Şeytan Tüyü 2016 Filmi

Handsome Devil Şeytan Tüyü 2016

İnceme ve Yorum

“Asla asla bir başkasının sesiyle konuşma… Hayatınızı bir başkası olarak yaşarsanız siz kim olacaksınız?”

“Conor: Eski şarkıları neden bu kadar seviyorsunun?
Ned: Sevmiyorum çünkü modern hayat bir boka yaramaz.”

“İngilizce Öğretmeni Dan: Yansıtmalısınız,
Olduğunuz kişiyi göstermelisiniz,
Cesaretiniz varsa bırakın sesleriniz duvarlardan yansısın.”

Handsome Devil Şeytan Tüyü 2016 Filmi

Handsome Devil Şeytan Tüyü

Filmin özeti yukarıdaki film repliklerinde gizli. Futbol takımı sırf eşcinsel olduğu için takımı şampiyon yapacak Conor’ı dışlamaları ilginçtir. Onu diğeri olarar, başkası olarak görürler. Fakat sonradan maçı kaybetmek üzereyken her şey değişir. Ned, arkadaşına yardımcı olup onu desteklemesi gerektiğinin farkına varır. Biz de yaşamda insnaları cinsel kimlikleri yüzünden, inançalrı yüzünden yargılarız. Homofobi ilginç bir psikolojik bozukluk ya da eğitimsizliğin sonu bir zihinsel körlük gibidir. İnsan kendisi gibi olmalıdır. İlk başta kendimiz gibi olup inatla bunu sürdürmeliyiz. Başkalarının istediği gibi değil kendi istediğimiz gibi olmalıyız. Şu kısacık yaşamda kavgalara ve ötekileştirmeye ayırdığımız vakitleri yaşadığımızı sanıyorsak yanılıyoruz. Önemli olan kim olduğumuz değil nasıl biri olduğumuzdur.

Filme puanım IMDb

7.2
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Oyunculuk: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
Müzik: 7
LGBTQI+ Tema: 8
Handsome Evil Şeytan Tüyü 2016 Filmi

Yorumlar

WORDPRESS: 0