Hayali Aşklar Heartbeats 2010 Gay Temalı Film Öneriler

Ana SayfaGay LGBT Film

Hayali Aşklar Heartbeats 2010 Gay Temalı Film Öneriler

Les amours imaginaires

Hayali Aşklar, LGBT gay temalı filmlerdendir. Filmgörüntü yönetimi ve filmmüzikleri bakımındna harikadır. Aynı erkeğe âşık olan iki ev arkadaşı

Love With Benefits (2021) Gay Aşk Mini Tayland Dizisi
Enoshima Prism (Purizumu) 2013 Filmi
Eylül Romanı Özeti Konusu İncelemesi ve Karakterleri

Hayali Aşklar, (Les amours imaginaire) Heartbeats 2010 yılı yapımı gay temalı film önerileri arasında. Xavier dolan filmi. Gay, eşcinsel, LGBT kategorisinde izlenebilecek en iyi sinema filmlerden biri. Gerek filmin çekimleri gerekse oyunculuk harika. Özellikle görüntü yönetimi ve film müzikleri Hayali Aşlar filmini daha da çekici ve etkileyici bir yapım haline getiriyor. 

Bu yayında türünün en iyilerinden olan  2010 yapımı Hayalî Aşklar, Les Amours Imaginaires filminden bahsedeceğim. Film her ne kadar gay temalı film olarak geçse de aslında tam olarak gay temalı olduğu söylenemez. Daha çok dram türünde bir film. Fakat film, sinema tarihindeki yerini çoktan aldı demek de abartılı olmaz diye düşünüyorum. Sıkılmadan izlenecek bir film dedikten sonra f azla uzatmadan hemen filmi özetleyeceğim sonra da tabiî ki yorumlarım olacak.

Pass This on The Knife

Heartbeats Hayali Aşklar

Hayali Aşklar Les amours imaginaire Heartbeats Temalı Aşk Üçgeni

Film aslında çok yakın ve aynı evde yaşayan iki arkadaşın aynı adama âşık olmalarını anlatıyor. Marie sıradan bir kadındır. Gay arkadaşı Francis ile çok yakın arkadaşlıkları vardır. Birgün evlerinde düzenledikleri bir arkadaş davetine Nicolas adlı biri ile tanışırlar. Aslında her ikisi de Nicolas’a âşıktır, bunu ilk başlarda belli etmezler. Daha sonra iki arkadaş birbirlerini rakip olarak görür. Her anları Nicolas ile birlikte geçer ondan kopamazlar. Fakat bu üçlü arkadaşlık bir gün bitecektir. İki arkadaşın arası açılacaktır. Nicolas, Francis ve Marie ile arkadaşlığı bırakacaktır. Aşkları yanı hayali aşkları yüzünden yaşamları altüst olan iki arkadaşın öyküsü, içten ve sanatsal bir üslupla anlatılmış.

Hayali Aşklar

Sıradan vıcık vıcık, laubali; 3. sınıf  aşk üçgeni filmleri bir yana bırakın. Bütün dogmalarınızı, tartışılmaz düşüncelerinizi unutun. Film müzikleri ve görüntü yönetimi ile gerçekten izleyiciyi içine çekiyor. Film müziklerinden birini sayfaya ekledim. Görüntü yönetimi ve renkler mükemmel. Sessiz sahneler, yavaş cekim sahneler; sanatsal dokunuşlar insan ruhunu ve içselliğini çok iyi anlatıyor.

Hayali Aşklar

Oyunculuk ve diyaloglar

Filmin senaristi ve yönetmeni Xavier Dolan. Dolan, filmde gay Francis karakterini canlandırıyor. Xavier Dolan’ın en başarılı 2. filmi Hayalî Aşklar izlenmesi gereken filmlerden. Ayrıca Tom Çiftlikte, Annemi Öldürdüm (yarı otobiyografik) filmlerini de izleyebilirsiniz.

Hayali Asklar Gay Temalı Film

Gerçek yaşamda Gay cinsel kimliğine sahip olan Xavier Dolan filminin girişindeki diyalog filmdeki ara diyaloglar ile sorguladıkları bağlılık, aşk, cinsel yönelim konuları filmin en dikkat edici sahneleri arasında. Yukarıda da dediğim gibi tam olarak gay temalı bir film değil fakat bazı durumları sorgulayan ve iki arkadaşın tuhaf aşkını anlatan bir film. Ayrıca insanlar artık dogmalarından sıyrılmalılar. İnsanları değerlendirirken ölçümü ne dogmalar ne de kişisel özellikler olmalı diyerek yazıyı burada bitiriyorum.

Film Puanlaması: IMDb sayfası

7.2
TOPLAM PUAN
Oyuncluk: 7
Konu: 7
Müzik: 7
Görüntü: 8
LGBT Tema: 7
Hayali Aşklar Les Amours Imaginaires

Yorumlar

WORDPRESS: 0