Hayali Aşklar 2010 Gay Temalı Film Öneriler

Ana SayfaGay LGBT Film

Hayali Aşklar 2010 Gay Temalı Film Öneriler

Hayali Aşklar, LGBT gay temalı filmlerdendir. Filmgörüntü yönetimi ve filmmüzikleri bakımındna harikadır. Aynı erkeğe âşık olan iki ev arkadaşı

Being 17 Quand on a 17 ans Gay LGBT Temalı Film
Gay Film Önerileri Tavsiye 50 Film
Sevgiler Simon Love, Simon Gay Temalı Film

Hayali Aşklar, (Les amours imaginaire) 2010 yılı yapımı gay temalı film önerileri arasında. Xavier dolan filmi. Gay, eşcinsel, LGBT kategorisinde izlenebilecek en iyi sinema filmlerden biri. Gerek filmin çekimleri gerekse oyunculuk harika. Özellikle görüntü yönetimi ve film müzikleri Hayali Aşlar filmini daha da çekici ve etkileici bir yapım haline getiriyor. 

Bu yayında türünün en iyilerinden olan şimdiden adını efsane dizilere yazdıran 2010 yapımı Hayalî Aşklar, Les Amours Imaginaires filminden bahsedeceğim. Film her ne kadar gay temalı film olarak geçse de aslında tam olarak gay temalı olduğu söylenemez. Daha çok dram türünde bir film. Fakat film, sinema tarihindeki yerini çoktan aldı demek de abartılı olmaz diye düşünüyorum. Sıkılmadan izlenecek bir film dedikten sonra f azla uzatmadan hemen filmi özetleyeceğim sonra da tabiî ki yorumlarım olacak.

Dalida Bang Bang

Hayali Aşklar Gay Temalı Aşk Üçgeni

Film aslında çok yakın ve aynı evde yaşayan iki arkadaşın aynı adama âşık olmalarını anlatıyor. Marie sıradan bir kadındır. Gay arkadaşı Francis ile çok yakın arkadaşlıkları vardır. Birgün evlerinde düzenledikleri bir arkadaş davetine Nicolas adlı biri ile tanışırlar. Aslında her ikisi de Nicolas’a âşıktır, bunu ilk başlarda belli etmezler. Daha sonra iki arkadaş birbirlerini rakip olarak görür. Her anları Nicolas ile birlikte geçer ondan kopamazlar. Fakat bu üçlü arkadaşlık bir gün bitecektir. İki arkadaşın arası açılacaktır. Nicolas, Francis ve Marie ile arkadaşlığı bırakacaktır. Aşkları yanı hayali aşkları yüzünden yaşamları altüst olan iki arkadaşın öyküsü, içten ve sanatsal bir üslupla anlatılmış.

Hayali Aşklar

Sıradan vıcık vıcık, laubali; 3. sınıf  aşk üçgeni filmleri bir yana bırakın. Bütün dogmalarınızı, tartışılmaz düşüncelerinizi unutun. Film müzikleri ve görüntü yönetimi ile gerçekten izleyiciyi içine çekiyor. Film müziklerinden birini sayfaya ekledim. Görüntü yönetimi ve renkler mükemmel. Sessiz sahneler, yavaş cekim sahneler; sanatsal dokunuşlar insan ruhunu ve içselliğini çok iyi anlatıyor.

Hayali Aşklar

Oyunculuk ve diyaloglar

Filmin senaristi ve yönetmeni Xavier Dolan. Dolan, filmde gay Francis karakterini canlandırıyor. Xavier Dolan’ın en başarılı 2. filmi Hayalî Aşklar izlenmesi gereken filmlerden.

Hayali Asklar Gay Temalı Film

Gerçek yaşamda Gay cinsel kimliğine sahip olan Xavier Dolan filminin girişindeki diyalog filmdeki ara diyaloglar ile sorguladıkları bağlılık, aşk, cinsel yönelim konuları filmin en dikkat edici sahneleri arasında. Yukarıda da dediğim gibi tam olarak gay temalı bir film değil fakat bazı durumları sogulayan ve iki arkadaşın tuhaf aşkını anlatan bir film. Ayrıca insanlar artık dogmalarından sıyrılmalılar. İnsanları değerlendirirken ölçümü ne dogmalar ne de kişisel özellikler olmalı diyerek yazıyı burada bitiriyorum.

Pass This on The Knife

Gay LGBT Temalı 50 film harika burada TIKLA

Pride yürüyüşü bayrak not afraid

Eç cinsellik Günah mıdır? Psikolojik midir? Tedavi edilir mi? Homofobi nedir? Lut Kavmi gerçeği? TIKLA

Film Puanlaması: IMDb sayfası

7.2
TOPLAM PUAN
Oyuncluk: 7
Konu orijinallik: 7
Müzik: 7
Görüntü Yönetimi: 8
Verdiği Mesaj: 7
Hayali Aşklar Les Amours Imaginaires 7.2 puanı hak ediyor.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik Koruması