Heartstopper 2022 Netflix Gay LGBT Temalı Dizi

Ana SayfaGay LGBT Diziler

Heartstopper 2022 Netflix Gay LGBT Temalı Dizi

Gay olduğunu açıklayan lise öğrencisi Charlie, okulda ayrıma ve diğer öğrenci grupları karşısında şiddet görmeye devam eder.

Fukou-kun wa Kiss Suru Shikanai! BL Japon Dizi
Oh! Boarding House BL Film (Movie) ve Dizi
Absolute BL A Man Who Defies the World of BL

Heartstopper 2022 Netflix Gay LGBT Temalı Dizi. Gay LGBT, gençlik dizilerinden. Eşcinsel sevgili, aşk ve biseksüel, temalı dizi 8 bölümden oluşuyor. Her bölüm 25 dakika uzunluğunda. Gay, sevgili, trans konulu dizi LGBT konusunda da toplumsal mesajlar da veriyor. LGBT, eşcinsel gençlik dizisi ilk gençlik yıllarında cinsel kimliklerini keşfeden lise öğrencileri ve onların kendi duyguları ve homofobi ile olan mücadeleleri temasını da anlatır. 21. yüzyılda cinsel yönelimler üzerinden çıkan tartışmalar artık bitmeli öyle değil mi?

Daha fazla LGBT, gay kategorisinde film dizi, belgesel, şov yapımları için yukarıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz. Yazar olarak sitede içerik üretmek isterseniz kırmızı düğmeyi kullanarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

Heartstopper 2022 Netflix Gay LGBT Temalı Dizi

Heartstopper’ın Konusu ve özeti. Gay olduğunu açıklayan lise öğrencisi Charlie, okulda ayrıma ve diğer öğrenci grupları karşısında şiddet görmeye devam eder. Dört kişilik arkadaş grubunda yaşamı devam ederken yeni biri sınıfta yanana oturur. Ragbi takımında oynayan, okulun en havalı arkadaş grubundaki Nick, Charlie ile tanışır. Çok hızlı koşan Charlie artık ragbi takımında oynamaya başlar. Kendi arkadaş grubuna pek vakit ayıramaz.

Heartstopper 2022 Netflix Gay LGBT Temalı Dizi

Heartstopper 2022

Nick, cansel kimliği hakkında şüpheler içindedir kendini arar. Charlie ile gizliden sevgili olurlar. Nick gay eşcinsel kimliğinin saklı kalmasını istemiyor. Arkadaşları Nick’in cinsel kimliğini bilmez. Nick daha sonra biseksüel olabileceği kanısına varır. Arkadaş grubundaki lezbiyen sevgililer de kimliklerini açık ettikten sonra sözlü şiddete maruz kalırlar. Diğer yandan dörtlü arkadaş grubunda da bir aşk doğmaktadır. Tao ile Elle arkadaşlığın da ötesine geçmeye hazırlanmaktadır. Fakat duygularını birbirlerine açmaları kolay değildir. 

Heartstopper 2022 Netflix Gay LGBT Temalı Dizi

Heartstopper 2022 Netflix

Artık Charlie, sevgilisine gizlenmeden ilişkilerini açıklamak istediğini söyler. Fakat eşcinsel gay bir çift ya da sevgili olmak ile homofobi ve şiddetten korkan Nick bu konuda zorlanır. Diğer yandan, Charlie’nin okulda gizliden buluşup seviştiği arkadaşı Ben ise cinsel kimliğini keşfederken Charlie ile uğraşmaya devam eder. Zengin veledi Harry ve arkadaş grubunda heteroseksüel rolü yapmaya devam eden Nick, Imogen’in çıkma teklifini kabul eder. Diğer yandan da Charlie ile sevgili olmuştur. Bu ikilemden kurtulamaz. Charlie sevgilisinin artık saklanmasını istemez. Herkes onların birlikte olduğunu bilmelidir.

Heartstopper 2022 Netflix Gay LGBT Temalı Dizi

Netflix Heartstopper

Heartstopper Konusu İncelenmesi (Review)

Diğer yandan Elle ve onun lezbiyen arkadaşları cinsel kimlik, eşcinsel yönelimde olmak ve şiddete, nefrete maruz kalma konularını anlatmaya yan konu olarak devam eder. Dizide oyunculuk ve karakterlerin gerçekliği çok iyi. Karakterler ruh hallerini çok iyi yansıtıyorlar. Abartılı olmayan sıradan bir devlet okulu sıradan ailelerin çocukları ve sıradan yaşamlar benim en sevdiğim temadır. Eşcinselliğini yeni keşfeden Charlie yaşamı boyunca yalan söylemek ve gizlenmek istemez, lezbiyen arkadaşlar da öyledir. Fakat homofobi sorundur. Charlie, okulda gizliden seviştiği ama kendini sevgili olarak görmediği Ben’den ayrılır.  Ben eşcinsel kimliği ile  savaş halindedir.

Heartstopper 2022 Netflix Gay LGBT Temalı Dizi

Heartstopper 2022

Eşcinsel düşmanlığı, cinsel yönelimleri tartışılmaz bir doğru kabul eden insan tuhaftır.  Her türlü haksızlığın, savaşın, cinayetin, ahlaksız siyasetin, halkı sömürmenin kısacası kötülüğün olduğu dünyada insan çıldırmıştır. Cinsel yönelim ya da LGBTQ+ birey olmak bir diğeri için bir sorun hatta tehdit değildir. Gay, lezbiyen, trans, biseksüel gençler çareyi saklanarak ya da heteroseksüel rolü yapmada bulurlar. Ben, Charlie’nin duygularını incitip adeta onu deneme tahtası yaparken aslında kendi eşcinsel kimliğini ararken farkına varmadan arkadaşını incitir.

Heartstopper 2022 Netflix Gay LGBT Temalı Dizi

Heartstopper 2022 Netflix

Dizide bu temalar dışında yaşam boyunca saklanmak ve süreklilik kazanan şiddete aşağılamaya karşı çıkma temaları da var. Heartstopper, kısacası bilindik bir konu, iyi bir oyunculuk, içten karakterler ile LGBT gençlik okul dizisi. Charlie sonunda sımsıkı sarılacağı erkek arkadaşı Nick’i bulmuştur. Nick, kim ne derse desin herkesin önünde sevgilisine olan aşkını göstererek şiddete ve nefrete meydan okumuştur. Yaşamda da şiddete ve nefrete meydan okumalıyız. Huzur içinde, içimizden geldiği gibi yaşayıp her türlü farklılığı, cinsel yönelimi sorun etmemeliyiz.

Heartstopper Soundtrack Netflix Series

Yukarıda Heartstopper filminin offical film müzikleri (Heartstopper sound track) çalma listesi var. Netflix UK ve global Netflix Twitter hesabı dizi hakkında epeyce tvit atıyor. Netflix’in ilgi gören LGBT gençlik, okul temalı dizilerinden biri olacağı kesin.

Heartstopper Oyuncuları (cast)

Joe Locke
Kit Connor
Yasmin Finney
William Gao

Puanlamam IMDb

8.2
TOPLAM PUAN
Konu: 8
Görüntü : 8
Oyunculuk : 9
Akıcıkık: 8
LGBTQ Tema: 8
Müzikler: 8
Heartstopper 2022

Yorumlar

WORDPRESS: 0