Hellbound Konusu Netflix Dizi  Özeti İncelemesi

Ana SayfaFilm Dizi

Hellbound Konusu Netflix Dizi Özeti İncelemesi

Doğaustü bir olayla insnalar cezalandırlır. Cezayı veren tanrı mıdır? Yoksa altında yatan başka bir şey mi var?

Sex Education 2. Sezon – Sen de İzle
Freud Netflix Dizisi İzlerken Sizi Hipnoz Edecek
Q-Force Gay LGBT Animasyon Netflix Dizisi

Hellbound Netflix Dizi Özeti İnceemesi. Netflix’in Güney Kore yapımı orijinal dizisi. Güney Kore dizileri genel olarak global izleyicinin dikkatini çekiyor. Netflix’in yerli dizileri ise yerlerd sürünmeye devam ediyor. Güney Kore her alanda orijinal şeyler üretmeye devam ediyor. Aslında çok fazla dizi ya da film izleyen biri değilim. Daha çok okumak ve yürüyüş yapmak üzere zamanımı geçirmeye kendimi programlayab biriyim. Erken yatıp erken kalkan biri olarak dizilere yetiişmek pek de kolay değil. Hellbound, zebanilerin, cehennemin, dini ögelerin bol bol işlendiği bir dizi olmuş. Gerçi benim pek ilgimi çektiği söylenemez. Netflix Güney Kore dizileri yine de dikkat çekici.

Hellbound Konusu Netflix Dizi Özeti İncelemesi

Genelde dizi ya da filmler hakkında olumlu yorumlar yaptığım söylenemez. Galiba film ya da dizilerin çok zaman alması benşim için sorun oluşturan bir durum. Hellbound dizisinin konusu biraz fantezi biraz da polisiye ögelerden oluşuyor. Günah işleyen insanlara önce bir mesaj geliyor ve öleceği tarih ve saat belirleniyor. Daha sonra üç goril şeklindeki cehennem zebanisi infaz için geliyor. Önce bir güzel kesip biçtiği mücrimi sonra üçü birleşip yakıyorlar. Bu Tanrı’nın adaleti oluyor.

Hellbound Konusu Netflix Dizi  Özeti İncelemesi

Hellbound Netflix Dizi

Tanrı kendi adaletini insnalara göseriyor. İnsanlar artık günah işlemeyecek ve kanunlar adalet dağıtmasa da tanrı bu adaleti sağlayacaktır. Kanunlar ve hukuk mahkemelerde asla adalet sağlayamaz. Bu ilahi bir olaydır. Bu doğaüstü olayın açıklaması Yeni Doğru tarikatı tarafından böle açıklanır. Okbaşı adındaki suç örgütü de işin içine girer. İnsnalar artık kendi adaletlerini kendileri dağıtmak ister. Polis cinayetleri incelemek istese de “tanrını adaleti sorgulanamaz” dogması halkın soruşturma açanlafra karşı dedektiflere karşı savaş başlatmalarına nedne olur. Dini tarikat Yeni Doğru bu doğaüstü olayın anlamını dahi bilmeden tanrının cezalındarması olarak adlandırır. Peki bu doğaüstü olay gerçekten de tanrının günahkarları vahşet içinde cezalandırması mıdır? Yoksa din ile tanrı ile alakası olmayan bir olay mıdır? İkinci sezonda izleyici bu sorunun cevabını alacak gibi.

Daha fazla dizi ve film için buraya dokunun.

İnceleme

Adalaet genellikle adil değildir. Kanunlar genelde zenginler için işlemez. Kanunlar ve hukuk gerçek adaleti asla sağlayamaz. Bu doğaüstü olayda da acaba tanrının adaleti mi iş görür? Yeni Doğru tarikatı durumu hemen kendi lehinde kullanır. Dini ve inancı kullanarak insnaları ayaklandırır. İnsnalar artık düşünce üretemezler ve kendi adaletlerini endileri verirler. Bu olaylar tartışmasız tanrının adaletidir. Günümüz dünyası da öyle değil  mi? Dini ve inançları kullanarak insnaların yönetildiğini biliyoruz. Adalet dünyada sadece güzelb bir ütopyadır. Adaleti insan asla sağlayamaz. Özellikle gelişmemiş devletlerin yöneticileri adaleti de kendileri dağıtmak ister. Aslında dünyanın düzenini dizide görmek mümkün.

Hellbound Konusu Netflix Dizi  Özeti İncelemesi

Hellbound Netflix

İnsanın iradesi, seçim ögürlüğü ve doğuştan günahkar olmak gibi kavramlar da dizide işleniyor. Benim dikkatimi en çok çeken bir tarikatin kolaylıkla insanları kandırması, insnaların zihnine girmesi oldu. Bu ilginç olayın doğaüstü olayın tanrının işi olduğu ise belli bile değildir. İnsnalar neden cezalandırılır? Sonra tanrı neden bu kadar kanlı ve vahşet içeren bir gösteri ile intikam alır ki! İnsan bu kadar değersiz ise bu tantana nedendir? Günümüzde buna benzewr tartışmalar da var. Galiba bu tür tartışmalara da bir gönderme var. İnsan kendi adaletini kendi sağladığında tam bir canavar oluyor. Ama üç goril kılığındaki yaratığın da adalet sağlama biçimi vanavarca değil miydi? Tüm insnaların günahkar doğduysa herkesin cezaandırılması da gerekeçektir.

Hellbound Konusu Netflix Dizi  Özeti İncelemesi

Hellbound

Pek bnenim tarzım bir dizi değil. O nedenle göz ucuyla, egzersiz yaparken, bloga yazı hazırlarken bir taraftan da diziyi açtım. Belki önemli yerlerini kaçırmış olanilirim. Ama yine de 7 civarı bir puanlamayı alacak bir dizi.

Yorumlar

WORDPRESS: 0