Hello World 2019 Filmi Konusu Simülasyon Konulu Film

Ana SayfaFilm Dizi

Hello World 2019 Filmi Konusu Simülasyon Konulu Film

lise öğrencisi Naomi 2027 yılından gelen bir ile karşılaşır. Bu tuhaf adam aslında farklı bir gerçeklikten gelmiştir. Ve Naominin 10 yıl sonraki halidir. Zamanda yolculuk yaparak 2017 yılına gelmiştir.

Simülasyon Yapay Zeka Sanal Gerçeklik Konulu Filmler
Homo Deus Kitap Özeti İncelemesi Alıntılar
On Üçüncü Kat The Thirteenth Floor Filmi Konusu ve Simülasyon

Hello World 2019 Filmi Konusu Simülasyon Konulu Film. Zaman yolculuğu konulu film aslında simülasyonda, bilgisayar benzetiminde yaşama konulu. Var olmak nedir? Bir bilgisayar programında, elektronik bir devrede hareket eden elektronlarda var olabilir miyiz? Bazen bir öyküde, yazarının zihnindeki elektrik çarpmalarında var oluruz. Bazen evrenin daha üst boyutlarından gelen hologram yansımaları oluruz. Varlık üzerine yapılan felsefi tartışmalara beyazperde de bilim kurgu kategorisinde katkıda bulunur. Gerçeklik nedir? Filme dönecek olursak geçmişi değiştirmek mümkün müdür?

Yüzlerce film, dizi, televizyon şovları, bilim kurgu, yapay zeka, zamanda yolculuk konulu film ve diziler için yukarıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz. Site menüsünde daha fazla içerik bulacaksınız. İçerik üreterek iyibeyin.com’da yazar olmak isterseniz kırmızı düğme ile ayrıntıları okuyabilirsiniz.

Hello World 2019 Filmi Konusu Simülasyon Konulu Film

Ülkedeki büyük bir şirket her yere kamera koyarak adeta şehrin ve insanların her saniyesini kaydeder. Şehrin üç boyutlu görselleri ve simülasyonları yapılır. Teknoloji artık neredeyse her şeyin kopyalamıştır. Tam bu sırada pek de iddiası olmayan lise öğrencisi Naomi 2027 yılından gelen bir ile karşılaşır. Bu tuhaf adam aslında farklı bir gerçeklikten gelmiştir. Ve Naominin 10 yıl sonraki halidir. Zamanda yolculuk yaparak 2017 yılına gelmiştir.

Hello World 2019 Filmi Konusu Simülasyon Konulu Film
Hello World 2019

Bir görevi vardır. 10 yıl önceki haline Ruri Ichigyou adlı kıza âşık olmasını sağlamaktır. Daha girişken biri olması ve geleceğe dair planlarının olmasını sağlamaktır. Yetişkin Naomi ile liseli Naomi birlikte çalışırlar. Aslında paralel bir gerçeklikten geldiğini söyleyen yaşlı Naomi büyük bir sırrı da açıklayacaktır. Aslında genç Naomi’nin yaşantısı tamamen bilgisayar simülasyonudur. Gerçek bir yaşamı yoktur.

Hello World 2019 Filmi Konusu Simülasyon Konulu Film
Hello World 2019

Bir kopyadır. Yaşlı Naomi’nin kopyasıdır. Naomi’nin kız arkadaşı büyük bir kaza geçirir. Yıldırım çarpması sonucunda 10 yıldır komada yatar. Naomi de bunu düzeltmek için simülasyondaki gerçeklikte bulunan sevgilisinin zihnini, asıl sevgilisine aktarmak ister. Fakat her şey bu kadar kolay değildir. Zaman yolculuğu da geçmişi değiştirmek de kolay değildir.

Hello World 2019 Filmi Konusu Simülasyon Konulu Film
Hello World 2019

Aslında ikinci bir simülasyon daha vardır. Zamanda 10 yıl önceye giden Naomi de kendi gerçekliğinin bir simülasyon olduğunu öğrenecektir. Simülasyon içinde similasyon. Şimdi her iki sanal evren de tehlikededir. Naomiler bu tehlileyi atlatmak ve hatalarını düzeltmek için çalışır. Genel olarak hareketli ve bilindik bir konu. Hoşuma gitmeyen ise geçmişe gidip kız arkadaşını kurtarmak teması. Aşk için zaman yolculuğu yapmak temasını sevmiyorum. Zaman yolculuğu film ve dizilerinde bu hep yapılır illa bir romantizm, mutlu son olacaktır. Gerçi bu film pek mutlu sonla bitti denilemez.

Puanlama IMDb

Kısaltmalar: SG: Sanal Gerçeklik, ZY: Zaman Yolculuğu, PE: Paralel Evren

6.8
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Anime: 7
Seslendirme: 7
ZY Tema: 7
Akıcılık: 6
SG Tema: 7
Hello World 2019 Filmi Konusu Simülasyon Konulu Film

Yorumlar

WORDPRESS: 0