Hidden Kisses Gizli Öpücük 2016 İzle

Ana SayfaGay LGBT Film

Hidden Kisses Gizli Öpücük 2016 İzle

Hidden Kisses Gizli Öpücük 2016 yılı yapımı bir film. Filmde homofobi, şiddet ve ayrımcılığa uğrayan iki sevgilinin kendilerini kabul ettirme maceraları anlatılıyor.

Cameron Post’a Ters Terapi LGBT Temalı Film
Moneyboys 2021, Tayvan LGBT Temalı BL Film
BL Boys Love Gay LGBT Temalı Movie Filmler

Hidden Kisses Gizli Öpücük 2017 yılı yapımı gay aşk temalı bir film. LGBT temalı filmleri seviyorsanız bir de aşk, drama türü filmlerin tutkunuysanız bu yapımı izlemelisiniz. Hidden Kisses yani Gizli Öpücük adından da anlaşıldığı gibi gizli gizli kimliklerini yaşamaya çalışan iki lise öğrencisinin zorluklara yani homofobi ve nefrete karşı verdikleri mücadele filmin konusui

Homofobi ağır bir korkudur. İnsanlar daha fazla zihinsel aydınlığa erişerek, yaşamı, kendilerini, bir diğerini ve evrenin kozmik yapısını anladıkları zaman her şey yerli yerinde olacak. Cinsel kimlik ayrımları, homofobi, ırkçılık, her türlü nefretten tamamen ayrılmadan insan bir üst insana yani kozmik insana evrilemeyecek.

BL Movies Hidden Kisses (‘017)

İstediğimiz kadar teknolojimiz olsun, insan olarak anlayamadığımız yaşamları “başkası” olarak gördüğümüzde aslında taş devri ilkelerinden farkımız kalmaz. Yaşama sadece, seks, cinsellik olarak baktığımızda ve kendi inancımızı tek doğru kabul edip şiddete alet ettiğimiz de inancın gerçek anlamını da anlayamamış olacağız. Neyse bu kadar laf salatası yeterli. Homofobik insanlara söz anlatamazsınız. Çünkü değişmek istemeyeni değiştiremezsiniz. Sadece değişmek isteyen insanlar değişir. Şimdi Hidden Kisses Gizli Öpücük filmini izleyelim ne dersiniz?

Hidden Kisses Baisers cachés 2016 Gizli Öpücük

Nathan, eş cinsel bir bireydir. Okuduğu lisede her türlü homofobi ve şiddetten korktuğu için gizlenir, kendini saklar. Fakat okula yeni bir öğrenci gelir. Bu öğrencinin adı Louis’tir. Kısa sürede arkadaş olurlar. Tabii ki birbirlerinin gay olduğunu ilk görüşte hissederler. Aralarında gizli bir aşk başlar. Vandallara hissettirmeden kendi aralarında güzel vakit geçirirler. Ama her şey istedikleri gibi gitmeyecekti.

Gay öpücük Hidden Kisses 2016 filmi
Hidden Kisses 2016

Klasik bir okul partisinde gizlice öpüşürler. Bu onlar için büyük bir risktir. Filmin adının Hidden Kiss Gizli Öpücük olmasının nedeni de işte bu masum öpücüktür. Fakat homofobi için öpücükten tehlikeli ne olabilir ki! Bir öğrenci gizlice fotoğraflarını çeker. Fotoğrafta sadece Nathan’ın yüzü net olarak gözükür. İkinci kişinin yani Louis’in yüzü karanlıkta kalır. 

Nathan’ın ailesi oğullarının gay olduğunu öğrenince ilk başta çok sert tepki verseler de özellikle babası daha sonra yumuşar. Yaptığının doğru olmadığının farkına varır. Fakat homofobinin beraberinde getirdiği kin ve nefret önünde sonunda şiddete dönüşecektir. Nathan okuldaki vahşiler tarafından dövülür.

Hidden Kisses Gizli Öpücük 2016

Louis’in ailesi de oğullarının gay olduğunu öğrenir. Eş cinsellik hakkındaki ön yargılar, inanç dayatmaları, yanlış bilgiler sonucunda babası Louis’in değişmesi için şiddete başvurur. Çok acımasız davranan baba değişmesi gereken kişinin oğlu değil kendinin olduğunu bir türlü fark edemez. 

Yardım Eli Uzanır Kim Daha Cesurdur?

Fakat yaşam her zaman kötülerle dolu değildir okuldaki lezbiyen geometri öğretmeni ürkmüş ve korkmuş öğrencilerine yardım eder. Kendinin de benzer bir öyküsü vardır. Cesur olan acaba kimdir? farklılıklar karşısında şiddete ve nefrete başvuranlar mı çok cesurdur? Yoksa kedini savunup,  cesurca kendi olduğu kişi gibi yaşamak isteyenler mi daha cesurdur?  Şiddet uygulamak ve eş cinsellerden nefret etmek bu nefreti açıkça söylemek mi daha cesurca bir harekettir? Yoksa eş cinsel olduğunu gururlar söylemek mi büyük cesarettir? Hidden Kiss Gizli Öpücük filmi duydu dolu ve güzel mesajlar içeren bir filmdir. 

Başkaları değil önce biz değişmeliyiz. Önce kendi yanlışlarımızı düzeltmeliyiz… Kimse bizim için değişmek zorunda değildir.

Film Puanlaması IMDb

7.0
TOPLAM PUAN
Konu Senaryo: 7
Drama: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
Oyunculuk: 7
Hidden Kisses Baisers cachés drama kategorisinde gay LGBT temalı bir film

Yorumlar

WORDPRESS: 0