HIStory5: Love in The Future LGBT BL Dizi

Ana SayfaAsya BL Dizileri

HIStory5: Love in The Future LGBT BL Dizi

1999 yılı bitmek üzeredir. Yeni yıl kutlamaları başlamıştır. Bu sırada babaannesi ile yaşayan kuryelik yapan Tai Che Ni çalışmaya devam eder.

The Promise (2023) Tayland LGBT BL Dizi
Bed Friend (2023) Tayland LGBT Temalı BL Dizi
All the Liquors Güney Kore LGBT BL Dizi

HIStory5: Love in The Future LGBT BL Dizi. Tayvan LGBT gay temalı dizilerden olan ve HIStory serisinin 5.si yapım 20 bölüm ve her bölüm 25 dakika uzunluğunda. Dizi için Asya gay konulu diziler, zamanda yolculuk, BL (boys’ love) dizi, komedi, fantezi gibi etiketlere de sahip diyebiliriz. Eşcinselik konulu drama, aşk seven BL izleyicisi zaten diğer HISory’leri de izlemiş olmalı.

Yüzlerce LGBTQ gay temalı dizi, film, Netflix, Prime Video orijinal yapımları ve daha fazlası için site mnüsüne bakabilirsiniz. Güncel kategoriler için yukarıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz. Yorum ve önerileriniz için yorum panelini kullanarak katkıda bulunabilirsiniz.

HIStory5: Love in The Future

HIStory5: Love inte Future LGBT BL Dizi Konusu

1999 yılı bitmek üzeredir. Yeni yıl kutlamaları başlamıştır. Bu sırada babaannesi ile yaşayan kuryelik yapan Tai Che Ni çalışmaya devam eder. Oldukça yorgundur 2000 yılının bu ilk dakikalarında o yarı uyur vaziyette motosikleti ile evine giderken geçtiği tünelde tuhaf bir şeyler olmaya başlar. Bu sanki bir zaman tüneli, bir solucan deliği gibidir. Zamanın akışını burada görebilir. Tünelin sonunda ise farklı bir dünyada uyanır.

Fantastik zaman yolculuğu, zaman döngüleri Asya LGBT temalı dizilerde oldukça sık kullanılır. Burada da hiç bir bilimsel altyapısı olmadan doğaüstü güçlerin yardımı ile Tai Che Ni zamanda yolculuk yapar. Burada da odak noktası zaman yolculuğundan çok BL yani bos’ love üzerine gay LGBT aşk, eşcinsel sevgili temasınadır. Bu tema üzerinde devam eden dizide. Zaman yolculuğu yapan şaşkın genç adam yine kuryedir.

HIStory5: Love in The Future LGBT BL Dizi
HIStory5: Love in The Future

Klasik zaman yolculuğu paradoksu burada da kendini gösterir. Tai Che Ni’in bu zaman çizgisindeki kimliği ile zihnindeki eski zaman çizgisindeki kimliği yani belleği üst süte gelecektir. Bu sırada hem bu zaman çizgisindeki yaşamını araştırırken diğer yandan da yine kuryedir. Hai Yi adındaki internet ünlüsü ile tanışır. 22 yıl öncesine kadar gidecek bir tanışıklıktır bu. İki erkek gelecek ve geçmişin bilinmezlerinden birbirlerine yavaşça âşık olacaktır. Tabii ki izleyici bu komedi ağırlıklı BL dizide beklediği aşkı beklelerken Tai Che Ni’in kendi zamanına dönüp dönmeyeceğini ve başka hangi karmaşıklıkların olacağını bekleyecektir.

HIStory5: Love in The Future LGBT BL Dizi
HIStory5: Love in The Future

Diğer yandan zamanda yolculuk sonrai Tai Che Ni ilk olarak tanıştığı genç erkek Lin Huai En de iş başvurusu yapar. Şirketin ciddi ve çalışkan müdürü ile arasında aşk başlayacaktır. Aşk, komedi temalı LGBT gay dizileri seven izleyici ortalama kaliteye sahip bir dizi izleyecek. Asya BL, özellikle Tay yapımları, kalabalığı içinde izleyici iztediği aşk temasını bulacak gibi. Tabii ki BL sektörü çoğunlukla basit nenaryolu dizilerden oluşuyor.

Dizi puanlaması mydramalist

6.6
TOPLAM PUAN
Konu: 6
BL Tema: 7
Görüntü: 6
Akıcılık: 7
Oyunculuk: 7
HIStory 5: Love in The Future LGBT BL Dizi

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik Koruması