Holding the Man (2015) LGBT Gay Aşk Dram Filmi

Ana SayfaGay LGBT Film

Holding the Man (2015) LGBT Gay Aşk Dram Filmi

Holding the Man (2015) LGBT Gay Aşk Dram Filmi. Timothy Conigrave'in romanından uyarlama film 2s 7dk uzunluğunda. Gay film, LGBT gay aşk, gay dram, k

Restart After Come Back Home (2020) Japon BL
Goodbye Mother, Thua Me Con Di, LGBT Temalı BL Film
Gay Konulu Filmler İzle LGBT Film Öneri 4

Holding the Man (2015) LGBT Gay Aşk Dram Filmi. Timothy Conigrave’in romanından uyarlama film 2s 7dk uzunluğunda. Gay film, LGBT gay aşk, gay dram, kitap uyarlaması filmler, biyografi kategorilerindeki film 2015 Avustralya yapımı. Boys’ love yani BL temalı otobiyografik roman uyarlaması LGBT gay, eşcinsellik temalı yapımlar arasında 7 üzeri puanlamaya sahip.

LGBT temalı daha fazla film, dizi, televizyon şov programları, Netflix orijinal yapımları ve daha fazlası için site menüsünü ve yukarıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz. İyibeyin.com’da yazar olmak ve içerik üretmek ister misiniz? Ayrıntılar kırmızı düğmede.

Holding the Man (2015) LGBT Gay Aşk Dram Film

1970’lerin sonlarında lisede okuyan iki arkadaş Timothy Conigrave ve John Caleo, bir tiyatro oyunu sahnelerken tanışırlar. Kısa sürede arkadaş olurlar. Katı kuralları olan Katolik bir eğitim verilir. Aileler de bir o kadar katı katolik inanca sahiptir. İki arkadaş sevgili olacaktır. Fakat okulda arkadaşlarından, öğretmenlerinden, ailelerinden, bulundukları topluluktan cinsel yönelimlerini saklamaları gerekecektir.

Ailelerin çocuklarının eşcinsel olduğunu öğrenmesi onlar üzerindeki baskıyı arttırır. Psikoterapi gibi çağ dışı yöntemlere maruz kalırlar. İki arkadaşın birlikteliği uzun süre devam eder. 15 yıllık bir öyküdür. Tim, oyunculuk eğitimi almaya devam eder. Röportajlar yapar. Fakat 1984 yılında John HIV pozitif olduğunu anlar. İki sevgili de HIV pozitiftir.

Holding the Man (2015) LGBT Gay Aşk Dram Filmi
Holding the Man (2015)

John yaşama tutunamaz. Erken yaşta ölecektir. Sevgilisi Tim, ise uzaklara İtalya’ya gider. Her şeyden uzak ve anılarına yakın yaşamaya devam eder. Tim de AIDS yüzünden 10 yıllık bir mücadele sonunda 1994 yılında ölür. Otobiyografik bir romanın beyazperdeye uyarlanışı ne kadar kitabı, kelimeleri yansıtır bilinmez. Timothy Conigrave ölmeden önce romanını bitirir. Aşkını, yaşam maceralarını ve hastalıklarını anlatır.

70’li yıllar, 80’ler ve 90’lar dönem olarak çok iyi yansıtılmış. Mekanlar, müzikler, verilen duygu, aşk ve drama teması yerli yerinde. Tabii ki çok minik tutarsızlıklar olabilir. Özellikle eşcinselliğe ve cinsel yönelimlere yaklaşım tarzı, insanı olduğu gibi kabul etmemek LGBT bireylerin her zaman dışlanması temaları da filmde var. LGBT gay drama, gay aşk, gay kitap uyarlaması LGBT filmler, otobiyografik ya da biyografik film kategorilerindeki yapım BL kategorisindeki en etkileyici yapımlardan. Sadece oyuncular her dönem için farklı olabilirdi. Yine film zaman atlamalı yapısı ile izlenirliği zorlaştırıyor.

Film puanlaması IMDb

7.3
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Oyunculuk: 7
Görüntü: 8
Akıcılık: 7
BL Tema: 8
Drama Tema: 7
Holding the Man (2015) LGBT Gay Aşk Dram Film

Yorumlar

WORDPRESS: 0