I Am Michael 2015 Gay LGBT Temalı Film

Ana SayfaGay LGBT Film

I Am Michael 2015 Gay LGBT Temalı Film

Michael, geçirdiği panik ataklar ve eşcinsellere yapılan şiddet sonrası prikolojik ıkıntılar yaşar ve dönüşmeye karar verir....

Rustin (2023) LGBT Temalı Film
Danimarkalı Kız The Danish Girl LGBT Konulu Film
Annemi Öldürdüm I Killed my Mother Gay LGBT Film

I Am Michael 2015 Gay LGBT Temalı Film. Eşcinsellikten vazgeçme gibi bir durum olabilir mi? Gay LGBT, drama, gay aşk, gay sevgili ve biyografi kategorisnde bir film. Filmin konusu gerçek bir olaya dayanıyor. Netflix’te Michael’in evlendikten sonra ki yaşamı ve ne yaptığı ile ilgili kısa bir belgesel yapım daha var. Panik atak, ölüm korkusu ile içinden çıkamadığı krizden kurtuluş yolunu bulmaya çalışıyor. Tabii ki dönüşüm terapileri ya da dönüştüğünü söyleyenker hep gizliden eşcinsel kimliklerini arzu etmişlerdir. Netflix Pray Away belgeseli bu konu üzerine iyi bir anlatıma sahip. Şimdi filme geçelim.

Daha fazla Gay LGBT film izlemek için buraya dokunun.

I Am Michael 2015 Gay LGBT Temalı Film

Küçük bir gay dergisi editörü Michael Glatze sevgilisi Bennet ile mutludur. O sırada medya bir eş cinsel cinayeti ile sarsılmaktadır. Matthew Shepard adında bir genç gay, kendini gay olarak tanıtan birkaç kişi tarafından öldürülür. Bu olay LGBT topluluğunu ayağa kaldırır. Bu sırada Michael ve sevgilisi Bannet, tanıştıkları Tyler ile üçlü bir ilişki y aşamaya başlarlar. Fakat panik atakları gittikçe artan ve artık derginin de iş yapmaması üzerine Michael, sevgilisinin evine taşınır.

I Am Michael 2015 Gay LGBT Temalı Film

I Am Michael 2015

Olymia, Washington’ta Michael artan sorunları ve panik atakları nedeni ile sorunu eş cinsel kimliğinde aramaya başlar. Kiliseye devam etmeye başlar. Sorunlarını ve cinsel kimliğini bu şekilde yok edeceğini düşünür. Tamamen kendini kiliseye adar. Bir kadınla evlenir. Diğer yandan sevgilisini, arkadaşlarını bırakır. Artık eşcinsel olmadığını ilan eder. Yaşanına heteroseksüel olarak devam edecektir. TLBTQ topluluğu bu kararı eleştirir. Fakat o kararlıdır.

I Am Michael 2015 Gay LGBT Temalı Film

I Am Michael 2015

İncelemem Yorumum

Michael’inİçindeki varoluş sorunlarını, panik atak sonucu oluşan, ölüm korkusunu, eşcinsellere yapılan kötü muameleri görüp travma yaşadığı kesindir. Bütün bu olumsuz etkilerle artık iyice artan panik atakları onu değişime zorlar. Cinsel kimliğin değişmesi gibi bir durum tabii ki yoktur. Değişim terapilerini anlatan Pray Away belgeseli izlenmeli. Artık eş cinsel olmadığını iddia eden herkes zamanla değişmediklerini anlar. Cinsel kimlikleri n e ise onu arzularlar. Değişmek yerine insan akendini sevmeyi öğretmek en iyisi olsa gerek. 

Filme Puanım 6.5 IMDb

Yorumlar

WORDPRESS: 0