İnternet Kitapçıları Kitap Satın Alma Siteleri

Ana Sayfaİnternet Teknoloji

İnternet Kitapçıları Kitap Satın Alma Siteleri

İnternet Kitapçıları Kitap Satın Alma Siteleri. İnternetten kitap satın alma rehberi

İş Bankası Modern Klasikler Serisi Kitapları
Einstein Kitapları Tavsiye Listesi
Sahaf Kitapçı Mendel Kitap Özeti İncelemesi

İnternet Kitapçıları Kitap Satın Alma Siteleri hangileridir? İnternetten online kitap alacağımız en güvenilir siteler hangileridir? Aslında çok fazla seçenek var. Fakat burada denenmiş ve tecrübe edilmiş siteler bulunmaktadır. Kitap satın alırken en çok karşılaşılan sorunları ve en iyi çözümü sağlayan siteyi de bulabilirsiniz. Şimdi ilk olarak sorunları dile getirelim.

İnternet kitapçıları, internetten kitap satın alma siteleri denildiği zaman aklımıza ilk gelen hasarlı kitaplardır. Genellikle taşıma sonucu, kitap kenarları ezilir. İkinci olarak kötü depolama koşullarında tutulan sararmış, tozlu, eskimiş kitaplar gönderilebiliyor. Üçüncü olarak da yırtık, ezik, katlanmış kapaklar; kirli kitap kenarlarıdır. Ayrıca kargo kalitesi, düşük olabilir kötü paketleme ve başarısız taşıma şirketi kullanılabilir. Kitap değişim ve iade etme de zor olabilir. Özellikle müşteri hizmetleri ve müşteriye karşı tutum ve güven de önemlidir, genelde bunlar büyük sorun yaratabilir.

Kitap tavsiyeleri

Ölmeden önce okunması gereken, hayal gücümüzü şahlandıracak kitaplar için TIKLA

Amazon Türkiye (İnternet Kitapçıları )

İnternet Kitapçıları arasında birinci sıraya Amazon Türkiye’yi eklemek gerekli. Amazon sadece online kitap satın alma sitesi olmasa da bu konuda epeyce başarılıdır. İstanbul için 24 saatte siparişi adrese ulaştırır. Gayet hızlıdır. Şimdi artı ve eksilere bakalım.

İnternet Kitapçıları Kitap Satın Alma Siteleri

Amazon Kitap

Artıları (+)

  1. %50 indirimli kitaplar
  2. Çok iyi müşteri hizmetleri, neredeyse anında muhatap bulabilme
  3. Kitap iade kolaylığı, düşük ücretli hasarlı kitaplarda kitabı iade etmeden, ücret iadesi yapabiliyorlar. Müşteriye tam güven.
  4. Hızlı Kargo (gecikmeler kargo kaynaklı olabilir)
  5. Prime kullanıcılar için kargo ücretsiz
  6. 50₺ üzeri siparişlerde ücretsiz kargo

Eksileri (-)

  1. Kitap kutuları çok büyük, kitaplar kutu içinde hareket ederek zedelenebilir
  2. Çok fazla hasarlı kitap gönderiliyor (bazen kitabı iade etmeden, ücret iadesi yapılabiliyor)
  3. Satıcı Amazon dışında çok saçma fiyatlar, sinir bozucu olabilir
  4. Site kullanımı karmaşık

Sonuç: Müşteri hizmetleri, iade ve fiyat konusunda şu anda en iyi hizmeti Amazon Türkiye veriyor. Hatalarını ve sorunları hızlıca düzeltiyor.

İnternet Kitapçıları Kitap Satın Alma Siteleri

Diğer internetten kitap satın alma siteleri aşağıda. Daha fazla ayrıntılı inceleme için Aşağıda bir bağlantı var kısaca burada değinmek gerekirse. İnternetten online kitap alma siteleri şunlar: 👇

İnternet Kitapçıları Kitap Satın Alma Siteleri

Daha fazla ayrıntı ve artı eksi listeleri ve kıyaslamalar için TIKLAYIN

Kitap Yurdu

2000 yılından beri kitap satan en eski İnternet Kitapçıları arasındadır.. Bu yazı hazırlandığında çoğu büyük yayın evinin kitaplarını satmıyor ve bazı yayın evleri için çok düşük indirim yapıyordu. Ayrıca kargo ücretleri çok fazla olabilir. 100₺ üzeri ücretsiz kargo hizmeti bulunuyor.

Babil.com

Fiyat olarak en uygun İnternet Kitapçıları arasında. 75₺ üzeri ücretsiz kargo. Müşteri temsilcisine ulaşılabiliyor. Site basit ve sade tasarıma sahip. Kargolama ortalama 2 gün içindedir ve stoktan gönderim sağlar. Kitap indirimleri makul.

Kidega

Enpara indirimleri ile tanınan İnternet Kitapçısı. Fiyatları bu yazı hazırlandığında biraz pahalıydı. Site kullanımı ve sipariş iptali kolaydır. 75₺ üzeri ücretsiz kargo. Özenli paketlemeleri var. Arada basit güzel hediyeleri olabiliyor. 

Yorumlar

WORDPRESS: 0