İşaret Memuru Charles Dickens Kitap Konusu Özeti

Ana SayfaKitap YorumlarıDünya Klasikleri

İşaret Memuru Charles Dickens Kitap Konusu Özeti

İşaret Memuru Charles Dickens Kitap Konusu Özeti. Hayaley öyküleri ya da paranormal öyküleri sever misiniz? Cevabınız "evet" ise içinde üç kısa öykü

Büyük Umutlar Charles Dickens Kitap Özeti İncelemesi Konusu
İki Şehrin Hikayesi Kitap Özeti Konusu İncelemesi
Bir Noel Şarkısı Charles Dickens Kitap Özeti Konusu

İşaret Memuru Charles Dickens Kitap Konusu Özeti. Hayaley öyküleri ya da paranormal öyküleri sever misiniz? Cevabınız “evet” ise içinde üç kısa öykü bullunan bu kitabı seveceksiniz. Charles Dicknes genelde doğaüstü olayları konu etmeyi çok sever. Bunu romanlarında da görebiliriz. Ben burada sadece kitab aadını veren ilk öykünün çok kısa bir özetini ve konusunu anlatıp yazıyı sonlandıracağım. Çünkü kücücük öyküler içi çok fazla yazmanın pen anlamı olmayacak.

Charles Dicknes’ın sitededeki diğer kitap incelemeri:

  1. İki Şehrin Hikayesi
  2. Büyük Umutlar
  3. Oliwer Twist
  4. Bir Noel Şarkısı
İşaret Memuru Charles Dickens
İşaret Memuru Charles Dickens

İşaret Memuru Charles Dickens Kitap Konusu Özeti

Kitap üç öydüden oluşuyor. İlk öykü kitaba adını veriyor. Diğer iki öykü şunlar: Günbatımına Karşı ve Cinayet Davası. İk öykü tren tünelinde geçiyor. Yıllardır tren raylarında sinyalci çok çalışkan v eişinin ehli biridir. Bir gün yukarıdan kendisine seslenen biri tüneldeki gizemli bir olayı sinyalciden dinler. Adam, bir hayalet görmüş ve hayalet de tıpkı bu yabancı gibi ona “hey aşağıdaki” diye bağırmıştır.

Elleri kolları ile bir şeyler söylemeye çalışmış, bir yerde sabit durmuştur. Tuhaftır ki bu olaydan saatler sonra bir tren kazası olmuş ve hayaletin tam oldu yerde insnalar ölmüştür. Dışarıdan gelen adam bu anlatılanlara inanamaz. Sinyalci, adama dah asonra gelmesini ve ona önemli bir şey anlatacağını söyler. Aslında sinyalci bu adamı hayalet sanmıştır çünkü hayalet ona aynı şekilde seslenmiştir.

Sinyalci, hayaleti yine gördüğünü ve ona tuhaf el kol hareketi yaptığını ve ne anlam ageldiğini bilmediğini söyler. Bir daha da hayaleti görmemiştir. Bir gün sonra adam, sinyalciyi arayacak ve hayaletin en son gözüktüğünde ne demek istediğini anlayacaktır. Belki de hayaleti kendisi de görmüştür?

Yorumlar

WORDPRESS: 0