It’s a Sin 2021 LGBTQ Tehemed TV Mini Series

Ana SayfaGay LGBT Diziler

It’s a Sin 2021 LGBTQ Tehemed TV Mini Series

1981 yılında, özgürlüğünü kazanmış 18 yaşında bir genç olarak eşcinsel kimliğini doyasıya yaşar. Bu sırada  yeni arkadaşlar edinir. Kendi küçük LGBTQ topluluklarını oluştururlar.

Remember Me (2022) Tayland BL LGBT Dizi
Gençlik Başımda Duman Hjartasteinn 2016 Filmi
Enoshima Prism (Purizumu) 2013 Filmi

It’s a Sin 2021 LGBTQ Tehemed TV Mini Series. 1981 yılında AIDS/HIV virüsünün pik yaptığı bir zamanda karşılaşan bir grup arkadaşın hem virüsle, hem aileleriyle, hem de toplumla olan mücadeleleri anlatılıyor. Mini dizi 5 bölümden oluşuyor. Toplam da 4 saatlik bir mini dizi. Eşcinsel ünüversite öğrencilerinin çılgın ilişklilerini, aşklarını, ümitlerini konu ediniyor. Dizi gay aşk, eşcinsel LGBT sevgili temalarından çok bir drama, komedi ve dönem dizisi olarak izleyicinin karşısına çıkıyor. Dizide çok gerçek karakterler çok iyi bir oyunculuk var. Dönemin ruhu, psikolojisi çok iyi anlatılıyor. Dizini başrol oyuncusu Olly Alexander yani Years Years.

Dafa fazla LGBTQ BL temalı film, dizi ve Asya yapımı film dizi için yukarıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz. Siteye içerik göndermek ve editör olmak isterseniz kırmızı düğme sizi ilgili sayfaya götürecek.

It’s a Sin 2021 LGBTQ Tehemed TV Mini Series

Üniversitede hukuk okumak için evinden ayrılan eşcinsel kimliğini ailesinden sır gibi saklayan Ritchie kendini yeni bir dünyada bulur. Gay kimliğini artık saklamak zorunda değildir. 1981 yılında, özgürlüğünü kazanmış 18 yaşında bir genç olarak eşcinsel kimliğini doyasıya yaşar. Bu sırada  yeni arkadaşlar edinir. Kendi küçük LGBTQ topluluklarını oluştururlar. Bu sırada Ritchie, çok sıkı arkadaş olacağı Jill ile tanışır. Okuldan Ash ile tanışan Ritchie bölüm değiştirip oyuncu olmaya karar verir.

Diğer yandan ailesi tarafınfan eşcinsel olduğu için Nijerya’ya gönderilmek istenen ve dışlanan Roscoe de evden kaçar. Her şeyi geride bırakır. Colin ise pansiyoner olarak kaldığı evden sıkılmış, çalıştığı işinden memnun sıkılgan bir eşcinsel bireydir. Tüm bu farklı yaşama sahip, hepsi de aileleri tarafından ya dışlanacak ya da dışlanmaya hazır gay bireylerdir.

It's a Sin 2021 LGBTQ Tehemed TV Mini Series

It’s a Sin 2021

Tam bu sırada AIDS/HIV krizi çıkar. Fakat ciddiye alınmaz. Ritchie bu yeni salgının uydurma olduğuna inanır. Ona göre ve insanlara göre ilaç firmalarının para kazanmak için çıkardığı bir uydurmadır. Uzaydan gelmiş ve gaylare verilen tanrısal bir cezadır. Yani bu hastalık falan yalandır. Virüs hızla yayılmaya devam ederken bu salgının sadece gay bireyler arasında olduğu yanılgısı yaygındır. Doktorlar, bilim insnaları bile bu hastalının nedenini gay olmak olarak nitelendirir. Fakat ilk olarak eşcinseller arasında görünen salgının cinsiyetle ve cinsel kimlikle alakalı olmadığı anlaşılır. Eşcinseller dışlanan bireyler iken artık bir salgının sorumlusu görünerek şiddete maruz kalırlar.

It's a Sin 2021 LGBTQ Tehemed TV Mini Series

It’s a Sin 2021

İzleyici Yorumu It’s a Sin 2021

Aileler zaten çocuklarını çoktan dışlamış onlara sahip çıkmamıştır. Roscoe ailesi tarafından dışlanıp, doğduğu ülkeye, onu orada öldüreceklerini bildikleri halde, göndermeye çalışır. Ritchie, ailesinden asla sevgli görmeyecğeini bilir. Babası onu hiç dinlemez o bunun acısını hiç durmadan seks yaparak gidermeye çalışır. Colin ise sessiz sakin biridir. Pansiyoneri olarak kaldığı evin erkek çocuğu ile girdiği gizli saklı ilişki onun yaşamını mahvedecektir.

It's a Sin 2021 LGBTQ Tehemed TV Mini Series

It’s a Sin 2021

Dizi de çok iyi karakterler var. Gerçekçi karakterler, yaşamlar, cahillik… Cahillik sadece HIV’a inanmayan eşcinsel topluluğunda değil, onları dışlayan ve yanlışlaştıran ailelerinde, hastalığı gay hastalığı sanan bilim insnalarında da vardır. 1981 yılından 1991 yılına kadar 10 yıl içerisinde arkadaşlardan çoğu ölür sadece üç arkadaş sağ kalmayı başarır. Aileler o kadar acımasızdır ki hastalıktan ölen çocuklarının her şeyini, tüm fotoğraflarını, eşyalarını yakıp kül ederler. Onlardan tek bir hatıra bile bırakmazlar. Çocuklarının ve dirisine n eölüsüne ne de hatıralarına sahip çıkarlar. Dizinin son sahnelerinde Jill ile Ritchie’nin annesi arasındaki konuşma ibretliktir. Aslında bu genç insnaları öldüren aileleri ve sevgisizliktir.

Dizi puanlaması IMDb

8.3
TOPLAM PUAN
Konu: 8
LGBTQ Tema: 8
Oyunculuk: 9
Görüntü: 8
Akıcılık: 8
Müzik: 8
Tarihi Tema: 9
It's a Sin 2021 LGBTQ Tehemed TV Mini Series

Yorumlar

WORDPRESS: 0