İyi Adamın 10 Günü Netflix Türk Polisiye Filmi

Ana SayfaFilm Dizi

İyi Adamın 10 Günü Netflix Türk Polisiye Filmi

10 Days of a Good Man

Eski karısının işlediği suçu üstlenen hapis yatan Sadık, avukatlıktan da men edilmiş ve İstanbul'un eski bir semtinde yaşamaya devam eder.

Uğultulu Tepeler Emily Bronte Özeti Konusu Yorumu
Vahşetin Çağrısı Kitap İncelemesi Konusu Yorumu Özeti
Otomatik Portakal Kitap Özeti Konusu İncelemesi

İyi Adamın 10 Günü Netflix Türk Polisiye Filmi İzle. Film aslında Mehmet Eroğlu‘nun İyi Adamın On Günü kitabından uyarlanmıştır. Kitap uyarlaması filmler kategorisindeki yapım büyük ihtimalle üçleme şeklinde olacak. Yazarın üçlemesinin diğer kitapları Meraklı Adamın On Günü ve Kötü Adamın On Günü. Netflix orijinal Türk yapımı filmleri etiketine de sahip film 2023’te yayınlandı. Netflix, Türk yapımı polisiye, gizem, cinayet, suç, drama kategorilerindeki yeni dizisi ile bir türlü başarılı olamayan yerli yapımlara yeni bir film daha mı ekledi? Nejat İşler başta olmak üzere tanıdık yüzler var.

Daha fazla film, dizi ve yüzlerce içerik için site menüsüne bakabilirsiniz. Yukarıdaki düğmeler sizi hızlıca en güncel etiketlere ulaştıracak. Siz de yorumlarınızla katkıda bulunabilir, önerilerinizi yazabilirsiniz. Yazar olmak isterseniz kırmızı düğmeye dokunun.

İyi Adamın 10 Günü Netflix Türk Polisiye Filmi Konusu

Girişte yazdığımız gibi film roman uyarlaması. Tabii ki romanı okumadım. Zaten filmlerin romanlarla kıyaslanması imkansız. 283 sayfalık bir romandaki anlatımı 2s 4dk uzunluğunda bir filme yansıtmak da zor olsa gerek. Umarım romanları okuyan biri sayfa altına güzel bir kitap yorumu yapacaktır. Şimdi filme ve oyunculuğa geçelim.

Eski karısının işlediği suçu üstlenen hapis yatan Sadık, avukatlıktan da men edilmiş ve İstanbul’un eski bir semtinde yaşamaya devam eder. Yaşadığı harabe evde, hayat kadınları, suç, uyuşturucu dünyasının içinde ama hiç birine bulaşmadan yaşarken eski avukat arkadaşı ona bir iş verir. Kayıp bir genç adam kaybolmuştur, annesi oğlunun bulunmasını islemektedir. Sadık, çocuğu araştıracaktır.

İyi Adamın 10 Günü Netflix Türk Polisiye Filmi
İyi Adamın 10 Günü

Tevfik adındaki genç adamı ararken, insan ticareti, zenginlerin cinsel fantezileri ile dolu, suç, şiddet dolu bir dünyaya dalar. Herkesin iyi adam dediği Sadık, iyi kalacak mıdır? İyiliği ve kötülüğü ne zaman nasıl ve nerede kullanması gerekecektir? Aslında iyiliği doğru yerde kullanmadığı için yaşamı karmaşa içindedir. Sadık Tevfik’in izine ulaşacaktır. Fakat kendini kadın ticareti, değişik zevkler tatmak için insan temin edenlerin, tecavüzcülerin, basit pezevenklerin, güçlü iş insanlarının arasınd abulacaktır.

Nejat İşler iyi bir oyunculuk çıkarıyor. Filmde çekimler oldukça etkileyici. Fakat daha agresif olabilirdi. Eşcinsel karakter olan Tevfik ve kazıkladığı patronu arasındaki ilişki, ikizlerin saf haz almak için yaptıkları çok daha belirgin ve sert konu edilebilirdi. Film daha çok Sadık’ın dramı, iyi bir adamdan kötü bir adama bir kurda dönüşümünü, Sadık karakterinin psikolojisi üzerine kurulmuş gibi. Bu nedenle filmdeki ana tema olacak ikizlerin yaptıkları, Tevfik ve patronunun ilişkileri gibi temalar sanki “tepki geleceğinden” korkularak geçiştirilmiş gibi. Genel olarak iyi vakit geçirmek izlenilecek ortalama bir film. Film daha iyi olabilirdi. Özellikle sansürlenmiş bir yapım olduğu izlenimi aldığım filmi izlerken bu durumu “rahatsızlık verici “buldum. Filmin içerdiği temaları izleyici bilindik bulacaktır.

IMDb

6.5
TOPLAM PUAN
Konu: 6
Oyunculuk: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 6
İyi Adamın 10 Günü Netflix Türk Polisiye Filmi

Yorumlar

WORDPRESS: 0