Just Charlie (2017) LGBT Temalı Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Just Charlie (2017) LGBT Temalı Film

Başarılı ve gelecek vadeden futbol oyuncusu Charlie'nin bir sırrı vardır. Ailesi, özellikle babası, oğlunun iyi bir futbolcu olmasını ister. Kendi yaşadığı zorlukları çocuğunun da yaşamasını istemez.

Future (2023) Tayland LGBT BL Dizi (Thai Series)
Giant Little Ones 2018 LGBT Gay Temalı Film
Prizma (Prisma) 2022 LGBT Dizi

Just Charlie (2017) LGBT Temalı Film. LGBT temalı filmler kategorisindeki yapım transseksüel, transgender gibi etiketlere sahip. Cinsiyet hoşnutsuzluğu (gender dysphoria) filmin ana teması. Buraya dokunarak transgender konulu filmlere ulaşabilirsiniz. Bu film cinsel yönelim, eşcinsellik konusunu değil de Charli adındaki genç erkeğin ergenlik dönemine girerken yaşadığı cinsiyet hoşnutsuzluğu ve daha sonra transseksüel bir birey olarak yoluna devam etmesini konu ediniyor. Tabii ki şiddet ve cehalet de her zamanki gibi başrolde.

Yüzlerce LGBT temalı film, dizi, televizyon şovları, belgeseller için yukarıdaki düğmelerle popüler kategorilere bakabilirsiniz. Site menüsünde daha fazla içerik ve kategori sizi bekliyor olacak. Yazar olarak sitede içerik üretmek ister misiniz? “Evet, istiyorum” derseniz kırmızı düğmeye dokunun.

Just Charlie (2017) Movie

Just Charlie (2017) LGBT Temalı Film Konusu

Başarılı ve gelecek vadeden futbol oyuncusu Charlie’nin bir sırrı vardır. Ailesi, özellikle babası, oğlunun iyi bir futbolcu olmasını ister. Kendi yaşadığı zorlukları çocuğunun da yaşamasını istemez. Daha iyi şartlarda yaşaması için futbol onun için tek yoldur. Baba böyle düşünürken Charlie aynı görüşte değildir. Sürekli olarak futboldan bahsedilmesi ve dünyada başka bir şey yokmuş gibi davranılması onu üzer.

Just Charlie (2017) LGBT Temalı Film
Just Charlie (2017)

Bu sırada cinsiyet hoşnutsuzluğu yaşayan Charlie her geçen gün biraz daha içine kapanık, hırçın biri olur. Ablasının elbiselerini gizliden giyer. Makyaj yapar. Bir yandan da futbola devam ederken arkadaşlarının kızlar hakkındaki sohbetlerine katılmaz. Bir gün evde kadın kıyafeti giyip makyaj yapar tam bu sırada ailesi eve gelir. Babası çok sinirlenir. Charlie babasına söz verse de sözünü tutamaz.

Kadın olmak istediğini ve yaşamına trans birey olarak devam etmek istediğini söyler. Annesinin ve futbol çalıştırıcının yardımı ile kızlar futbol takımında oynar. Arkadaşları onu ilk başta anlayamaz. Arkadaşlarının bir anda kadın kıyafetleri giymesine anlam veremezler. En büyük tepkiyi babası verir. Fakat yakın arkadaşları ve kız kardeşi duruma alışacaktır.

Just Charlie (2017) LGBT

Şiddet belki de LGBTQ+ bireyler için korkulu rüyadır. Homofobi, transfobi hiç bir suçu olmayan bireyleri hedef alır. Filmde Charli’nin maruz kaldığı aşağılarlar, şiddet sadece basit bir kurgudan ibaret değildir. Dünya insanı 21. yüzyılın ikinci çeyreği diyeceğimiz bir tarihte bile cinsiyet rollerini, cinsel yönelimleri, insan biyolojisini anlamamaya devam ediyor. Charlie erkek cinsel kimliğindeyken de kadın kimliğindeki Charlie iken de aynı kişiydi yani sadece Charlie’ydi.

Film puanlaması IMDb

6.6
TOPLAM PUAN
Konu: 7
LGBT Tema: 6
Akıcılık: 6
Oyunculuk: 7
Görüntü: 7
Just Charlie (2017) LGBT Temalı Film

Yorumlar

WORDPRESS: 0