Juste une question d’amour  Gay LGBT  Temalı Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Juste une question d’amour Gay LGBT Temalı Film

Eşcinsel kuzeninin, gay olduğunu ailesine söylemesi daha sonra da hepatitten ölmesinin ardından üniversite öğrencisi Lauent cinsel kimliğini ailesinden saklar. Çünkü ne kendi ailesi ne de kuzeninin ailesi, ölen kuzenine sahip çıkmıştır.

En İyi Gay Temalı (LGBT) Film Önerileri 2
Slon Elephant LGBT Temalı BL Film
LGBT BL Aşk Filmleri En İyiler, Öneriler

Juste une question d’amour Gay LGBT Temalı Film. 2000 yılı Fransız yapımı film 1s 15dk uzunluğunda. Just a Question of Love filmin İngilizce adı. LGBT temalı film, gay sevgili, gay aşk, eşcinsellik, eşcinsel sevgili, aile, LGBT dramai BL (boys love) gibi kategorilere de giren film izleyicisine kaliteli ama biraz durağan bir drama sunuyor. Filmdeki eşcinsellik teması, ailelerin gay çocuklarına ya da akrabalarına olan bakış açıları 19. yüzyılın son yılında yepılan bu filmede de değişmediği gibi 21. yüzyılın ilk çeyreğinin sonun ageldiğimizde de değişmedi. Bu konulara aşağıda değineceğim. Şimdi bu gevezelik ettiğim paragrafı bitiriyorum.

Gay, LGBT, BL, eşcinsel temalı daha fazla film, dizi ve alt kategoride yapımlar için yuradıkaki düğmeler ve menüyü kullanabilirsiniz. Sitede etitör olmak ve istediğiniz bir kategoride yazı yazmak ve sayfa hazırlamak ister misiniz? O zaman kırmızı düğme emrinizde!

Juste une question d’amour Gay LGBT Temalı Film

Eşcinsel kuzeninin, gay olduğunu ailesine söylemesi daha sonra da hepatitten ölmesinin ardından üniversite öğrencisi Lauent cinsel kimliğini ailesinden saklar. Çünkü ne kendi ailesi ne de kuzeninin ailesi, ölen kuzenine sahip çıkmıştır. Homofobik bir ailesi ve akrabaları olan Launet, üniversitede en yakın kız arkadaşı ile aynı evde kalır. Kız arkadaşını sevgilisi olarak tanıtarak ailesinin kendinden şüphelenmemesini sağlar.

Juste une question d'amour  Gay LGBT  Temalı Film

Just a Question of Love

Zirrat fakültesinde okuyan Launet gay olduğunu ailesinden saklasa da okul arkadaşları ilmektedir. Ailesi her fırsatta eşcinselliğe olan öfkelerini dile getirirler. Tam bu sırada Laurent, sıtaj için bilki bilimci Cedric’in yanında staja başlar. Bu onun için son şanstır çünkü okul iyi gitmez. Kısa sürede Cedric’in de gay olduğunu anlar ve aralarında sıcak bir aşk başlar.

Juste une question d'amour  Gay LGBT  Temalı Film

Juste une question d’amour

Fakat Cedric, gizli gizli aşk yaşamak istemez. O gay olduğunu açıklamış ve annesi dahil herkes cinsel kimliğini bilmektedir. Laurent’ten de ailesine gay olduğunu söylemesini ister. Fakat ailesi, ölen kuzeni için kılını bile kıpırdatmmaış, ona hiç bir zaman ne ölünce ne de yaşarken saygı duymuştur. Bu nednele ailesine gay olduğunu söylemekte karrasızdır. Fakat ilişkisinin devam etmesi için sevgilisinin dediğini yapması gerekmektedir.

Juste une question d'amour  Gay LGBT  Temalı Film

Juste une question d’amour

İzleyici Yorumu

2000 yılında yani 20. yüzyılın son yılında yapılan eşcinsellik temalı bir film. Şimdiye kadar yapılan bütün filmler, diziler gibi. 21. yüzyılın ilk çeyreği de bitiyor ve sorunlar aynı. Filmde bir ailenin cinsel kimliği yüzünden çocuklarına hiç acımamaları ilginçtir. Gay kimliği yüzünden çocuklarını, yeğenlerini, torunlarını aşağılayan yaşarken sahip çıkmayan bir aile düşünün. O birey ölünce bile arkasından iftiralara ve kin gütmeye devam ediyorlar. İşte böyle bir çılgınlık içinde Laurent cinsel kimliği içinde boğulur.

Juste une question d'amour  Gay LGBT  Temalı Film

Juste une question d’amour

Okulunu aksatır, kendini huzurlu bulduğu edebiyatla ilgilenir. Ailesini sürekli kandırır. Hem aklı başında bir birey olamaz, hem kendi gibi olamaz, sürekli rol yaparak bir sahtekar gibi yaşar. Eşcinsel bireylere  yapılan tam da budur. Osya her şey sadece bir cinsel yönelimden ibarettir. Heteroseksel olsun homoseksüel olsun cinsel yönelimler ve aşk, sevgi her zaman aynı duyguların ifadesidir. Dizi biraz yavaş ilerliyor. Türkçe altyazı film ile senkronize olmamadığından film boyunca adeta aityazıyı senkron etmekle savaştım. Film genel olarak LGBTQ drama teması ve verdiği mesajlarla gayet iyiydi. Oyunculuk ise ortalamanın üstünde denilebilir.

Film puanlaması IMDb

7.0
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 6
Oyunculuk: 7
LGBTQ Tema: 8
Juste une question d'amour Gay LGBT Temalı Film

Yorumlar

WORDPRESS: 0