Kablolu Hoparlörü Kablosuz Yapma

Ana Sayfaİnternet Teknoloji

Kablolu Hoparlörü Kablosuz Yapma

Kablolu hoparlör nasız kablozus hale getirilir ve karmaşık uzun uzadıya bablo yığınlarından kutluruz? Cep telefonumuzu ve tabletimizi akıllı televizyonumuzu nasıl optimize ederiz?

Kasım İndirimleri Ne Zaman? Kara Cuma Hangi Gün
İnternet Kitapçıları Kitap Satın Alma Siteleri
2023 Hızlı DNS Adresleri VPN Reklam Engelleme

Kablolu hoparlörü kablosuz yapma aslında çok basittir. Cep telefonları, tabletler ve televizyonlar artık internete bağlandığı gibi Bluetooth bağlantıları da var. Kablolardan kurtulup hoparlörü özgürlüğüne kavuşturmak aslında çok kolay, tek ihtiyacımız olan bir Bluetooth ses alıcısı. Tabii ki bağlantının kaliteli olması için kaliteli ve belirli standartlarda Bluetooth adaptör ya da Wi-Fi üzerinden bağlantı yapmak gerekecektir. Yazının devamında daha fazla bilgi var.

Hoparlöre takılı Bluetooth adaptörü
Kablosuz Bluetooth Adaptörü

Bluetooth Kablosuz hoparlör bağlantısı nasıl yapılır?

Kablosuz bağlantı için ihtiyacımız olan bir Bluetooth adaptör olacak. Fotoğraftaki gibi basit bir bluetooth kablosuz bağlantı aparatı işinizi görecektir. Standart kalitede bir ses sunacak, çünkü çip set ve kullanılan teknoloji arttıkça fiyat da artacaktır. Her ne kadar çok pahalı olmasalar da Dolar-TL arasındaki o müthiş uçurum, Avrupa’lı için çerez parası ucuzluğunda bu ürünleri bizim için pahalı hale getirebiliyor.

Kablolu Hoparlörü Kablosuz Yapma
Bluetooth ses alıcısı

Bluetooth Ses Alıcıları

Kaliteli bağlantı için tel sayısı fazla sağlam bir kablo her zaman gerekecek. Bluetooth adaptörden hoparlöre kablo gerekecektir. Bluetooth alıcısı öncelikla APTX LL (düşük gecikme) ya da APTX HD (yüksek çözünürlüklü ses iletimi) teknolojilerinden birini sağlayabilmeli. Fotoğraftaki gibi ucuz ürünler cızırtı yapabilir, ses kalitesi düşük olabilir ve gecikmeli ses iletimi de yapabilirler. En önemlisi de kesinlikle gücünü adaptörden almalı. İçinde pil olan kablosuz adaptörlerde şarj sorunu oluşacaktır. Yine Bluetooth 5.0 standartlarında olmalı.

Kablolu Hoparlörü Kablosuz Yapma
Ugreen Kablosuz Bluetooth Adaptörü

Hangi Kablosuz Bluetooth Ses Alıcını Kullanmalıyım?

Yukarıda 5+1 Z506 Logitech ses sistemi için standart ses kod çözücü ve standart kalitede bir bloetooth adaptörü kullandım. Ugreen bluetooth 5.0 APTx LL ses çözücüsü olan çok kaliteli bir ses alıcısını da yine Logiteck 2+1 Z533 ses siteminde kullandım. İlk adaptör çok fazla parazit yaparken Ugreen çok kaliteli bir ses verdi. Zaten Ugreen bluetooth ses alıcıları en iyi kablosuz ses alıcılarındandır. Eğer dijital yani optik çıkışlı bir modeli tercih eder ve ses siteminizin de desteği varsa çok daha kaliteli bir sese sahip olacaksınız.

Bluetooth ses alıcısı tavsiyeleri öneriler ve özellikleri ne olmalı?

  • Bluetooth adaptörü (APTX LL, APTX HD)
  • Kaliteli bir ara bağlantı kablosu (RCA to RCA)
  • Bağlantıları RCA üzerinden yapmak daha iyi sonuç verecek
  • Güç adaptörünü Bluetooth’a bağlamak

Ayrıca Audio Cast bağlantısı ile evinizdeki modem özerinden de bağlantı kurabilirsiniz. Bluetooth’tan daha kaliteli bir se elde etmekle kalmaz ayrıca mobil cihazın pili de hızlıca tükenmez. Audio Cast, Bluetooth ses alıcısına göre biraz daha pakalıdır. Fakat  bu pahalılık tamamen TL’nin değerinin düşük olmasında kaynaklanan bir durum. 22$ aslında para birimi $ ya da £ olan ülkeler için oldukça makul bir miktar. Aşağıya faydalı bağlantılar bıraktım tavsiye ettiğim ürünlere bağlantılara tıklayarak bakabilirsin.

Daha fazla teknoloji ve teknoloji eleştirisi için buraya dokunun

Yorumlar

WORDPRESS: 0