Kamisama no Ekohiiki Japon BL LGBT Dizi

Ana SayfaAsya BL Dizileri

Kamisama no Ekohiiki Japon BL LGBT Dizi

Lise son sınıf öğrencisi Yashiro çocukluk arkadaşı Kenta'ya olan aşkını itiraf edecektir. Fakat Kenta, erkeklere âşık olmadığını söylereyerek arkadaşının teklifini geri çevirecek ve arkadaş kalmaaya devam edecekleri sözünü alarak ayrılırlar.

Aysa Gay LGBT Film ve Dizileri İzleme Listesi 6
Kieta Hatsukoi (2021) Japon BL LGBT Gay Temalı Dizi
To My Star 2021 Movie BL Gay Temalı Film ve Dizi

Kamisama no Ekohiiki Japon BL LGBT Dizi. 2022 yılı yapım bu fantastik BL (boys love) bir manga uyarlaması. 8 bölümden oluşan dizi ortalama 45 dakika uzunluğunda. LGBT gay sevgili aşk, temalı dizi drama ve komedi kategorilerine de giriyor. Asya yapımı eşcinsel sevgili temalı, gay liseli, eşcinsel liseli ya da genç gay LGBT temalı dizi her fırsatta izleyicisine toplumsal mesajlar vermeyi de unutmuyor. BL izlemeyi seven izleyici belki de dizide herkengi bir öpüşme sevişme sahnesi bulunmadığından yakınacak. Fakat dizi fantastik yapısı ve verdiği mesajlar ile izleyicisini memnun edecek.

Daha fazla LGBT film, dizi ve yüzlerce içerik için yukarıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz. Ayrıca site menüsünü kullanarak LGBT hakkında bilgilendirici sayfalara da ulaşabilirsiniz. Sitede yazar olmak ve içeriğe katkıda bulunmak için kırmızı düğme ile ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

Kamisama no Ekohiiki Japon BL LGBT Dizi

Lise son sınıf öğrencisi Yashiro çocukluk arkadaşı Kenta’ya olan aşkını itiraf edecektir. Fakat Kenta, erkeklere âşık olmadığını söylereyerek arkadaşının teklifini geri çevirecek ve arkadaş kalmaaya devam edecekleri sözünü alarak ayrılırlar. Tam bu sırada Yashiro kalbi kırık bir şekilde ilerlerken bir kamyonun altında kalacaktır. Bütün olaylar Kami-sama tanrısının tapınağında olur. Tapınak tanrısı tapınağa 100 defa gelip sevgilisine açılacağı günü bekleyen Yashiro’ya bir iyilik yapmak ister.

Kamisama no Ekohiiki Japon BL LGBT Dizi

Kamisama no Ekohiiki

Bir kız bedeninde uyanan Yashiro, hastanede komada yatarken yeni bedeni Kaguro adındaki kızın bedenindedir. Önce arkadaşlarını kendine inandırır. Kenta ve Rin bu değişime içten inanırlar ve onlar da tapınak tanrısını görürler. Tapınak tanrısı Kenta’yı alternatif geleceğe götürür. Orada Kenta gerçekten de Yashiro’ya âşık olacaktır. Komadan uyanan Yashiro’da Kagura’nın bedenindedir.

Kamisama no Ekohiiki Japon BL LGBT Dizi

Kamisama no Ekohiiki

Bu değişimle kafası karışan Kenta, sevgilisinin bir kadın bedeninde olmasını kabullenemez. O sevgilisini erkek bedeninde istemektedir. Fakat arkadaşlar kendilerini yeni bedenlerini kabullenirler. Kenta’da erkek arkadaşının kadın bedeninde olsa bile önemli olanın sevgilisinin ruhu olduğunu kabullenir. İşte tam burada tapınak tanrısı bir fedakarlık yapacaktır.

Kamisama no Ekohiiki Japon BL LGBT Dizi

Kamisama no Ekohiiki

İzleyici incelemesi ve yorumu

Asya BL, LGBT gay temalı diziler genelde Taylan yapımı aşırı yapay ve zenginler arasında geçen ayrı bir dünyadır. Bu Japon BL dizide, her ne kadar manga içeriğini bilmesem de, sıradan lise öğrencileri ve ekonomik olarak sıradan aileler olması yerindeydi. Sıradan evler, mükemmel olmayan sokaklar, aşırı makyajlı olmayan oyuncular ile abartısızdı. Yine dizideki LGBT teması çok iyiydi. İnsanın kendini keşfetmesi ne olursa olsun olduğu kişi olması teması ve fantastik teması ile farklı bir yapımdı. Eşcinsel bireylerin korkmaması, toplumun artık kendini değiştirmesi gerekliliği güzelce vurgulanmıştı. Önemli olan kim olduğumuz, kimi sevdiğimiz değil içimizdeki insana, bilincimizin derinliklerindeki benliğimize göre yaşamak değil midir?

Diziden bir replik

Kendimizi sürekli başkalarıyla karşılaştırıp benliğimizi inkar etmemize gerek yokmuş. Kimi seversek sevelim, nasıl mutlu olursak olalım, hiç farketmez sonuçta kalplerimiz istediğini sevmekte özgür.

Dizi puanlaması mydramalist

Yorumlar

WORDPRESS: 0