Kar Kardeşliği Filmi Netflix 2024

Ana SayfaFilm Dizi

Kar Kardeşliği Filmi Netflix 2024

Fimin konusu: 1972 yılında Uruguay Ragbi takımını Şili'ye götüren uçak Ant dağlarında düşer. 40 kişilik yolcudan ilk etapta sadece 27 kişi yaşamda kalır.

Marry My Dead Body (2022) LGBT Polisiye Film
Kin Netflix Türk Filmi Özet İnceleme
Don’t Look Up Filmi İnsanlığın Halini Anlatan Film

Kar Kardeşliği Filmi Netflix 2024. Orijinal adı La sociedad de la nieve olan film gerçek bir öyküden esinlenerek yapıldı. Daha önce 1993 yılında aynı konuda Alive (Yaşamak) adlı film de aynı konuyu işlemiştir. Film, yaşamda kalma, zor koşullarda değişen insan psikolojisi, insanın doğaya karşı acizliği, birlikte yaşamda kalmaya çalışma gibi temaları içeriyor.

Kar Kardeşliği Filmi Netflix 2024 Konusu Yorumları

Fimin konusu: 1972 yılında Uruguay Ragbi takımını Şili’ye götüren uçak Ant dağlarında düşer. 40 kişilik yolcudan ilk etapta sadece 27 kişi yaşamda kalır. Kaza gününde hemen sonra organize olan 27 kişi yaralıların tedavisini yapmaya çalışır. Arama uçakları etrafta gezinirken bir türlü keşfedilmezler.

Bu sırada günler geçmektedir. Artık ne uçakları görür ne de uçak seslerini duyarlar. Bu sırada yiyecekleri de kalmamıştır. Uçak kabininin sağlam parçasının içinde soğuktan korunmak için kendilerine barınak yapsalar da bu yetersizdir. Çevreyi ve diğer uçak parçasını aramaya gitseler de başaramazlar.

Kar Kardeşliği Filmi Netflix 2024
Kar Kardeşliği

Kar fırtınasının günlerce sürdüğü anlardan birinde sığınak olarak kullanılan uçak kabinin de parçalanacak ve daha fazla insan ölecektir. Günlerdir süren açlık karşısında ölüleri yemek zorunda kalırken oldukça zorlanan geriye kalanlar için yaşamda kalmanın tek kuralı beslenmektir. Kurtarma gününe kadar sadece 16 kişi kalmıştır.

Filmde en etkileyici kısım ölüleri yemek ve bu psikolojinin anlatımı ve sunulan görüntü yönetimi iyi olsa da genelde uzun ve durgun yapısıyla izleyiciyi filmin sıkacağı kesin. Özellikle sağ kalanların psikolojisi daha iyi anlatılabilirdi. Yine incecik giyisiler, yüzlerini neredeyse hiç soğuktan korumamamaları, ateşlerinin olması ama ateş yakmayı düşünmemeleri, içkilerinin bolca olması gibi tuhaflıklar da yok değil. Kısacası zaten 1993 yılında yapılmoş filmin biraz daha ayrıntılısı denilebilir.

Film puanlaması IMDb

7.0
TOPLAM PUAN
Genel Film Puanlaması: 7
Kar Kardeşliği Puanlaması

Yorumlar

WORDPRESS: 0