Karantina Günlerinde İzlenecek Film Tavsiyeleri

Ana SayfaFilm Dizi

Karantina Günlerinde İzlenecek Film Tavsiyeleri

Karantina günlerinde izlenecek harika filmler bu listede. Tabii ki tavsiyeler sadece film izlemek mi? Bol bol egzersiz de tavsiye edilir.

Predestination Zamanın Ötesinde Filmi Konusu Özeti
Yaşam Şifresi Source Code Filmi İzle Konusu İncelemesi
Enoshima Prism (Purizumu) 2013 Filmi

Karantina günlerindeyiz. Eve kapandığımız bu günlerde can sıkıntısından kurtulmak için kitap okuyabiliriz, özellikle müzik dinlemek ve yine arkadaşlarımızla online toplantılar yapabiliriz. Tabii ki film izlemek bizi daha fazla oyalayacak. Aşağıda seçtiğim film listesi var. Biraz daha anlam yüklü, aksiyon içermeyen ve “izle unut” kategorisinde olmayan filmlere yer vereceğim. Karantina günlerinde kendimize dikkat etmeli ve tam bir izole ile dışarı çıımamalıyız ki salgın kontrol altına alınsın. Umarım bir finsan iç ısıtan kahve eşliğinde sağlıcakla filmleri izlersiniz. Kendinize dikkat edin ve evinizdekilere de dikkat edin.


Trois Couleurs

trois couleurs

Üç renk ve üçleme bir film. Her bir bölümde önceki bölümden parçalar bulacaksınız. İzle unut tarzı değil, zihninizde yer edecek bir şeyler arıyorsanız bu üçlemeyi tavsiye ederim. Blue (mavi) Balanc (beyaz) Rouge (kırmızı) bölümlerin adı. Çocuğu ve kocasının ölümü ile bir kadın kendisinden saklananları öğrenir ve yaşamı artık eskisi gibi değildir. İkinci filmde intikam peşinde bir adam vardır. Üçüncü de ise insnaları oturduğu yerden cezalandırmak isteyen emekli bir yargıç ve yargıcı keşfeden oyuncu kadın ile aralarındaki ilginç ilişki… Film müzikleri sizi büyülecek. Kısacası üç film izleyeceksiniz.


Parasite (Parazit) Filmi

Parazit filminin görselleri afiş

Parazit Filmi

Karantine günlerinde tavsiye filmler sırasında 2020 yılı Oscar ödüllü film var. Film sosyal adaletsizlikten bahsederken acaba sosyal tabakanın en üstündeki elitler topluluğu mu yoksa, somürülen alt tabaka olarak aşağılanan kısım mı parazittir. Kim kimi sömürür. Parazit ailesinin beğeni ile izleyeceksiniz.


The Platform

The Platform

Karantina günlerinde bol bol egzersizi ihmal etmeyeceğiz tabii ki de film izlemeyi de ihmal etmemek gerekli. The Platform kendi istekleri ya da zorla 330 katlı bir platformda mahsur kalan insnaları anlatıyor. Yiyecek 0’ıncı kattan en alta kadar inerken üsttekiler yanı yukarıdakiler aşağıdakileri asla düşünmez. Herkese yetecek yemek 50. kattan sonra kimseye ulaşamaz. Mahkumlar sık sık platformlar arasında yolculuk yaparken tepeye önce kim ulaşacaktır. Toplumsal tabakalaşma ve sosyal sitatü farkları; üst sınıf yaşamların israfı ve dünyada ki adaletsizlik ve pisboğazlılığı anlatan etkileyici bir film.


The King

The King

Karantina günlerinde tavsiye filmlerden biri de The King olmalı. Ölmekte olan ve topraklarını gereksiz savaşlarla tehlikeye atan İngiliz kralı oğlu âlemci prens tahtın vârisi olacaktır. Krallığı dış düşmanlara ve iç düşmanlara karşı korumak artık Hall’ın işidir. Eskisi gibi âlemciliği bırakıp devlet yönetimini almalıdır.


12 Maymun Virüs Salgını Filmi

12 Maymun filmi fotoğrafı görseli

12 Maymun Filmi

Virüs salgını filmleri arasında ayrı b,r yeri var. 1962 Franız yapımı La Jetee kısa slayt filminden ilham alınmıştır. 5 Milyar insanı öldüren virüs sonrası yeraltında yaşayan insanlığın soyu tükenmek üzeredir. Mr. Cole, zamanda çeşitli tarihlere yolculuk edecek ve salgını önlemeye çalışacaktır. Salgını kim, neden, nerede, ne zaman çıkarmışt


Yıldızlararası (Interstellar)

İnterstellar Filmi Yıdızlararası

Eski astronot Cooper, her gün biraz daha yaşanılmaz olan dünyayı kurtarmak için NASA tarafından bir görevle ailesinden ayrılarak Jupiter yakınlarındaki bir solucan deliğine ulaşıp oradan geçerek dünyalılar için yeni yaşam gezegeni arayacaktır. İnsanlığın müthiş yolculuğu sizi bekliyor olacak.


Nefesini Tut (Don’t Breath)

Nefesini Tut

Karantina günlerinde film izlemeye ve tavsiyelere devam ediyorum. Üç hırsız arkadaş: Kızın adı Rocky, sevgilisi Money, diğer arkadaş ise Alex. Bu üçlü sürekli boş evlere girerek evleri soyup kaçıyorlar. Fakat günün birinde çok daha büyük bir işe kalkışıyorlar. Sevgilisi ile yeni bir hayat kurmak isteyen Money çok büyük bir para çalmak için zengin ve kör bir adamın evini soymaya karar veriyorlar. Bu evi soymayı başarırlarsa ömür boyu, hırsızlık yapmaları gerekmeyecek. Fakat işleri sanıldığı kadar kolay gitmeyecek. Devamı için www.keyfisanat.com adresine bakmayı unutma.


Bütün Film Dizi Tavsiyeleri (öeneriler) İçin TIKLA

Yorumlar

WORDPRESS: 0