Kei×Yaku: Abunai Aibou Japon Bromance BL Dizi

Ana SayfaAsya BL Dizileri

Kei×Yaku: Abunai Aibou Japon Bromance BL Dizi

Kamu Güvenlik Bakanlığı'nda çalışmaya başlayan dedektif Ichiro, çocukken tren garında patlatılan bomba ile anne babasını kaybetmiştir. Bu nedenle yetimhanede büyümüştür.

Love With Benefits (2021) Gay Aşk Mini Tayland Dizisi
The Eighth Sense 2023 LGBT Güney Kore BL Dizi
Past Senger 2023 Tayland LGBT BL Dizi

Kei×Yaku: Abunai Aibou (2022) Japon Bromance BL Dizi. Asya BL (boys romance) ile bromance hatta bromance kategorisindeki 10 bölümlük dizi. Gay aşk, gay sevgili LGBT, eşcisel sevgili temasından çok biseksüel karakter ve bromance temalı dizi ortalama bir konu üzerinde dönmekte. İzleyici daha çok Shiro ile Ichiro arasındaki çok yakın arkadaşlığı yani bromanceyi, birbirlerini kollamalarını ve sahiplenmelerini sevecek. Bir de dizi boyunca sevgili olmalarını hatta öpüşmelerini belki de sevişmelerini bekleyecektir.

Daha fazla BL kategorisinde film, dizi, şov yapımları ve alt etiketlere sahip “örneğin Asya BL LGBT gay t emalı” gibi içerik için yukarıdaki butonları kullanabilirsiniz. Eğer siz de yazar/editör olmak isterseniz kırmızı butonu kullanarak yazarlık formuna ulaşabilirisniz.

Kei×Yaku: Abunai Aibou Japon Bromance BL Dizi

Kamu Güvenlik Bakanlığı’nda çalışmaya başlayan dedektif Ichiro, çocukken tren garında patlatılan bomba ile anne babasını kaybetmiştir. Bu nedenle yetimhanede büyümüştür. En yakın erkadaşı ve amiri Senpai da gizli görevde öldürünce gizliden bu cinayeti araştırmaya koyulur. Diğer yandan da Minegami çetesinin genç liderinin peşindedir. Çeteye sızar ve çete lideri ile arkadaş olur.

Kei×Yaku: Abunai Aibou Japon Bromance BL Dizi

Kei×Yaku: Abunai Aibou

Gizli görevdeyken çete liderinin öldürülen amirinin kardeşi olduğunu öğrenir. Aralarında anlaşma  yaparak cinayeti araştırırken başbakanın, oğlunun birkaç siyasetçinin ve çocuklarının karıştığı bir olayla karşılaşırlar. Yıllar önceki bombalama olayı ile de yakından ilişkisi olan bu yeni bağlantı ayrıca Ishiro’nun kız kardeşi ile de ilgilidir.

Kei×Yaku: Abunai Aibou Japon Bromance BL Dizi

Kei×Yaku: Abunai Aibou

Ishiro kız kardeşinin katillerini bulmak için çetenin başına geçmiştir. Artık çok yakın arkadaş olarak birlikte çalışırlar. Olaylar ilerledikçe Senpai hakkındaki gerçekleri de öğrenecek olan iki erkek birbirlerine daha sıkı bağlanacaktır.

Kei×Yaku: Abunai Aibou Japon Bromance BL Dizi

Kei×Yaku: Abunai Aibou

İzleyici Yorumu

Fazla bir derinliği olmayan bir mafya, suç konulu drama düşük bütçeli ve yüzeysel bir yapım. Gerek çetelerin savaşması gerekse güvenlik kurumunun yapısı oldukça basit. Genelde Asya yapımı benzer dizilerde de suç polisiye teması oldukça basit ele alınıyor. Bu dizi de de öyle. Fakat dizide asıl konu aslında Shiro ile Ichiro arasındaki yakınlaşmadır. Birbirlerine gitgide bağlanan iki erkek artık birbitrleri için canlarını bile verecek seviyeye gelirler. Her ne kadar izleyici gay aşkı görmek istese de daha çok bromance tarzında ileyen dizide bölüm sonraında iki erkeğin birbirleri ile didişmeleri izleyiciye çok sevimli gelecektir. Belki de izleyici bir aşk, öpüşme hatta sevilme bile bekleyecek. Bu nednele son bölümün son saniyesine kadar diziyi takip edecekler. Bunun dışında zaten belirttiğim gibi diğer temalar ortalamanın altında diyebiliriz. 

Diziye puanım mydramalist

6.9
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 6
Oyunculuk: 7
Bromance Tema: 8
Suç Polisiye Tema: 6
Drama Tema: 7
Kei×Yaku: Abunai Aibou Japon Bromance BL Dizi

Yorumlar

WORDPRESS: 0