Kieta Hatsukoi (2021) Japon BL LGBT Gay Temalı Dizi

Ana SayfaAsya BL Dizileri

Kieta Hatsukoi (2021) Japon BL LGBT Gay Temalı Dizi

Aşk aşktır. Öneli olan kimi değil doğru kişiyi sevmektir. Ve insan kendinden kaçmamalıdır

I Promised You the Moon (2021) BL Gay Aşk Drama
Love Stage!! (2022) Tayland BL Dizi
Together With Me BL Temalı Gay LGBT Dizi

Kieta Hatsukoi (2021) Japon BL LGBT Gay Temalı Dizi. Asya gay LGBT ya da Bl mini dizisi. Gay sevgili, gay aşk kategorisinde romantik komedi diyebileceğimiz dizi 12 bölümden oluşuyor. Bölümler ortalama 23 dakika. Genç izleyicilerin dikkatini çekecek bir dizi. Özellikle komedi tarafı ağır basan dizide tabii ki aşk da var. Gay LGBT okul dizileri kategorisine de giren diziyi gayet akıcı. Aşağıda özet ve bir değerlendirme yapacağım. Burada sadece giriş paragrafında biraz laf kalabalığı yapmak istedim, nede olsa sitenin adından anlaşılacağı gibi kişisel bir site ve tek bir yazarı var.

Daha fazla gay sevgili, aşk, drama, komedi türünde dizi için buraya dokunun.

Kieta Hatsukoi (2021) Japon BL LGBT Gay Temalı Dizi

Aoki, aynı sınıfta yan sırada oturan Hashimoto ile ilgilenmektedir. Bir gün sınav öğretmen aninden sınav yapmak isteyince Aoki yan sıradan silgi ister. Hashimoto, arkadaşına silgiyi veriri. Silginin üzerind İda yazar ve yanında kalp işareti vardır. Tam bu sırada Aoki, silgiyi yere düşürünce İda silgiyi görecek, bunu kendisine ilanı aşk sanacaktır. Aslında Hashimoto, silginin üzerne adı yanlış yazmıştır. Her şey bir harf hatasıdır. Bu ayanlış anlaşılma sonucunda ilginç bir aşk dogacaktır.

Kieta Hatsukoi (2021) Japon BL LGBT Gay Temalı Dizi

Kieta Hatsukoi (2021)

Aoki artık Ida ile daha sıkı bir arkadaşlık kurmaya başlarken bir yandan da birbirlerindne hoşlanmaya başlarlar. Hashimoto da Aida’ya olan aşkını ilan eder. Silginin üzerine Aida yazmak isterken “A” harfi silinince her şey yanlış anlaşılmıştır. Her şey yanlış anlaşılsa da duygular gerçektir. Aoki gay kimliğini keşfetmeye başlar. Ida ise sessiz, daha sakin, kendini sevdiğini söyleyen Aoki’yi izler onunla yavaş yavaş sevgili olmaya çalışır. Fakat aralarında bir o kadar da tereddütler, karrasızlıklar oluşur.

Kieta Hatsukoi (2021) Japon BL LGBT Gay Temalı Dizi

Kieta Hatsukoi (2021)

İnceleme Yorum

Gay sevgili konulu bu romantik komedide çok iyi bir oyunculuk ve komedi var. İki arkadaşın birbirlerine âşık olmalarının önünde diğer insnaların onlara ne diyeceği korkusu önceliklidir. Özellikle stajyer öğretmenin Aoki’nin eş cinsel olduğunu öğrenmesinden sonra onlar aolan tavrının değişmesi de tipik holofobi örneğidir. ama stajyer öğretmen hatasının farkın avarır, onların gönlünü alır. Önemli olan sevgidir, kimi sevdiğimizin pek önemi de yoktur. Ida ve arkadaş grubu da onun cinsel kimliği hakkında olumsuz düşünmezler. Aslında bu biraz ütopik bir bakış açısı olsa gerek.

Kieta Hatsukoi (2021) Japon BL LGBT Gay Temalı Dizi

Kieta Hatsukoi (2021)

Cinsel kimliğinin sorgulanmayıp arkadaşlarınca desteklenmesi 21. yüzdılda bile tatlı bir ütopya gibi. Ama diziler bu ütopyayı gerçekleştirebilir. LGBT bireylerin de sıradan innsalar olduğu aşk ve sevgi gibi duyguların cinsiyetinin olmadığını da diziler bize güzelce anlatıyor. Bu dersi iyi öğrenmeliyiz ve tabii ki dizinin verdiği mesajı da zorla da olsa anlamalıyız. Eş cinsellik olağandır, her yerdedir.

Mini diziye puanım IMDb

7.4
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Oyunculuk: 8
Akıcılık: 7
Görüntü: 7
Müzik: 8
Kieta Hatsukoi

Yorumlar

WORDPRESS: 0