Kitap Yorumları İncelemeleri ve Özetleri

Ana SayfaKitap Yorumları

Kitap Yorumları İncelemeleri ve Özetleri

Kitap Yorumları İncelemeleri ve Özetleri sitesi. Kitaplar biz insanların en değerli dostları, yol göstericileridir. Aydınlık bir zihin için, yaşamı v

Mai ve Siyah Yorumu Özet ve Konusu
Adem’den Önce Kitap İncelemesi Yorumu Özeti
Görünmez Goril Kitap Özeti İncelemesi Yorumu

Kitap Yorumları İncelemeleri ve Özetleri sitesi. Kitaplar biz insanların en değerli dostları, yol göstericileridir. Aydınlık bir zihin için, yaşamı ve bir diğerini anlamak için okumak ve anlamak her şeyden önemlidir. Kitap yorumları sayfasında okuduğum kitaplar var. Fırsat buldukça okuduğum kitapları yorumlayıp, kısa bir özet çıkaracağım. Kitap jenerik kısmında yayıncı kısa alıntılara izin verdiğini yazarsa alıntılara yer vermek güzel olacaktır.

Kitap Yorumları ve İncelemeleri 

Dünya klasikleri ve modern klasikler kitap yorumları listesi. Lütfen istediğiniz kitabı seçin. Ayrıca kitaplar tavsiye niteliğindendir. Görseller ve yayın evi okuduğum kitaba ait olacaktır.

Kitaplardan ve bilgiden kim korkar? Bu sorunun cevabını uzun uzun düşünmek gerekli. İnsan daha kendi biyolojik varlığının sırlarını ve işleyişini çözemedi. Evren ise bir karmaşa… Yaşam ve gerçeklik ise iletişimin altın çağını yaşadığımız bu günlerde sıkça sorulan sorular arasında. Yaşamın ya bir hologram ya da bir benzetim (simülasyon) olma olasılığı o kadar yüksek ki! Bildiğimiz ve sıkı sıkıya kabul ettiğimiz tartışılmaz bilgilerimiz yani dogmalarımız çok geniş.

Evren, yaşam, kendimiz hakkında; inançlarımız, kültürünüz, yaşam biçimimiz hakkında o kadar sert değişmezlermiz var ki! Oysa değişim iyidir ve değişim kitaplarla okumakla başlar. İşte o anda yaşamın ve insanın; evrenin gerçekliği değişir. Gerçeklik zaten bil algı bir yanılgı değil midir? Sabit bir gerçekliğin olduğunu düşünmek aslında büyük bir yanılgıdır. Kitap yorumları sayfalarında romanlardan, bilime; ütopyadan distopyaya, evrenden insan beynine kadar onlarca kitabı yorumlayacağım.

Okuduklarım ve incelemelerim yorumların hakkında

Aslında kitaplar ayrı bir kategoride burada sadece o sayfaya bağlantı vereceğim. İstediğiniz kitap adına tıklayıp kolayca kitaba ulaşabileceksiniz. Özetleri ise spoiler vermemeye özen göstererek çok kısa ve ayrıntıdan yoksun bir kaç paragraf halinde yazacağım. Daha çok kitabın bende uyandırdığı hislere değineceğim. Önemli olan zaten kitabın bize kattığı değil midir? Buradaki kitaplar ayrıca tavsiye özelliğinde. Tek başıma okuduğum yüzlerce kitabı ne oranda ekleyebilirim bilmiyorum. Kitapların fotoğrafını çekmek, Photoshop’ta düzenlemek, içerik metnini hazırlamak epeyce uğraş gerektiren ama eğlenceli bir iş. Keyfisanat.com sitesindeki kitap incelemelerine bakmak için tıkla

Yorumlar

WORDPRESS: 0