Korona Virüs Aşısı Güvenli mi? Aşı Olmalı mıyız?

Ana SayfaYaşam

Korona Virüs Aşısı Güvenli mi? Aşı Olmalı mıyız?

Korona Virüs Aşısı Güvenli mi? Aşı Olmalı mıyız? Komplo teorileri, Twitter'daki aşı k arşıtlığı ve tabii ki Bill Gates'in oyunlarını da düşünmeliyiz.

Virüsler mi Yoksa İnsanlar mı Daha Tehlikeli?
Hayal Gücü Beyin İnsan ve İnsanlık Nasıl Geliştirir?
En Tehlikeli Virüsler ve Salgın Hastalıklar

Korona Virüs Aşısı Güvenli mi? Aşı Olmalı mıyız? Komplo Tartışmaları Twitter’da hararetle sürüp gidiyor. Hatta “aşıya hayır” kampanyaları bile başlatıldı. Komplo teorilerini incelemek bir yere kadar da şüpheciliği sevmek iyi olabilir. Fakat Twitter dünyası bizi güldürmeye devam ediyor. Okuyup, iyice araştırıp doğruyu öğrenmek yerine Facebook ya da Twitter’daki yalan haberlere inanıyoruz. Çağımız bilgi çağı olduğu kadar, cehalet çağıdır ayrıca… Bu ayrı bir konu.

Daha fazla benzer içerik ister misin? TIKLA

Korona Virüs Aşısı Güvenli mi?

Korona Virüs Aşısı Güvenli mi? Bu sorunun cevabı “çok belirsiz” Ama aklıma başka şeyler geliyor. Hani filmlerde dizilerde uzaylıların istilasının anlatılır ya ve insanların içinde bulunduğu şok durumunu izleriz. Her yer karışmıştır, ne insan ne inanç kalmıştır. Her şey yani binlerce yıllık insan medeniyetinin ürettiği her şey yerle bir olmuştur. Ya da biz zombi dizisini düşünün The Walking Dead’in içinde olduğunuzu düşünün. Neyse ki bunlar dizi ve kurmacadır. Bilgisayar ya da tablet, telefon ekranını kapatınca (artık TV izleyen kalmadı) gerçek dünyaya döner “o be!” deriz. Ama koronavirus (Covid-19) ile birlikte salgın filmleri ya da 12 Maymun, Salgın filminin içine düştük. Filmler gerçek oldu, o dehşeti ve korkuyu yaşamaya başladık. Ve bu zaman diliminde piyango bize vurdu, büyük ikramiyeyi kazandık.

Korona Virüs Aşısı Güvenli mi? Aşı Olmalı mıyız?

Korona Virüs Aşısı

Şimdi gelelim Koronavirüs Aşısı ile ilgili komplo teorilerine. Aşı ile ilgili teoriler en az covid-19’un kendisi kadar ilginç hatta bazıları çok komik. Şimdi komplo zamanı.

Koronavirüs Aşısı Olmalı mıyız? Komplo Teorileri ya Doğruysa (!)

Korona virüs aşısı olmalı mıyız? Bu sorunun cevabı tabii ki evet olmalıyız, şeklindedir. Ama büyük bir aşı karşıtlığı var. İnsanların çoğu aşının kısırlaştırma girişimi, takip sistemi olduğunu düşünüyor. Bahsettiğim gibi Dan Brown Cehennem romanında dünya nüfusunu düşürmenin yolunu bulmuştu.

Korona Virüs Aşısı

Bill Gates Korona Virüs

Komplo Teorisi 1- Bill Gates Mikro Çip Takacak

Korona virüs Aşısı ile ilgili en çok konuşulanlardan biri şüphesiz ki “çip” konusu. Bu da tamamen uydurma. “Bill Gates sağlık sektörüne neden girdi?” şeklindeki sorulara cevap net: aşı bulma ve genetik ile ilgili buluşların başarılı olabilmesi için bilgisayar gücü, yapay zeka, yazılım gerekir. Bunlar oldu mu yeni teknolojiler genetik mühendisliğini, biyokimyayı, mikro biyolojiyi, biyofizik alanındaki çalışmaları ve sonuçlarını hızlandıracak, imkansız olan her şey başarılacak.

Koronavirüs aşısı

Korona Virüs Aşısı

Komplo Teorisi 2 – Korona Virüs Aşısı (mRNA) DNA’mızı Değiştirecekler

Koronavirüs Aşısı hakkındaki en büyük tartışma mRNA hakkında olsa gerek. Dünyada henüz güvenli olup olmadığı bilinmese de genetiği değiştireceği yoktur. Zaten gelecekteki bütün aşılar bu şekilde olacak. Yani genlerimize bizi izleyecek bir madde katıp, bizi radyo vericisine çevirip kolayca takip etmeyecekler. Komplo teorileri bu şekilde. Bu teknoloji henüz çok yeni. Hücrede virüste bulunan protein benzeri bir protein sentezleniyor ve bağışıklık sistemi bu şekilde virüsü tanıyor. Mantık bu şekilde.

Korona Virüs Aşısı Güvenli mi? Aşı Olmalı mıyız?

Korona Virüs Aşısı

Komplo Teorisi 3 – Korona Virüs Aşısı Gereksiz Ölüm Oranı Az

Koronavirüs Aşısı ile ilgili diğer komplo teorisi de aşının amacının ilaç şirketlerinin para kazanmak için çıkardıkları ve aşının gereksiz ve etkisiz olduğu. Yani ölüm oranı az aşıya gerek yoktur konusu. Böyle olsa bile risk grubundakiler dahil milyonlarca insan her durumda ölecektir. Sağlık sisteminin çökmesi, hastanelerde yer kalmaması durumu da var. Sürekli hasta ve virüsten etkilenen insan yığınlarının %99’u ölmese de hafif ve ağır atlatanlar sağlık sistemini ve ekonomik düzeni karıştıracaktır. Diğeri de tedavisi olmayan bir virüsle sadece aşı ile mücadele edilmesi durumudur. Aşı tek çare ise en güvenli ve etkili gerçek aşıyı vurulmakta bir sakınca olmadığı gibi gerekli duruma da geliyor.

Komplo Teorisi 4 – Dünya Nüfusunu Azaltmak İçin Kısırlaştırma

Koronavirüs Aşısı ile ilgili diğer teori de dünya nüfusunu kısırlaştırmak. Dan Brown, Cehennem romanında dünya nüfusunu kısırlaştırmak için zararsız, insanı hasta etmeyen bir kısırlık virüsü bulur. Ama romanda işler kolay. Gerçek yaşamda ise komplocular bu aşıların insanlığı kısırlaştıracağını söyler. Zaten dünya nüfusu yeterince kalabalık ve dünya kaynaklarını acımasızca sömürüyoruz, birbirimize karşı da acımasızca davranıyoruz.

BBC Türkçe’nin hazırladığı ilginç sayfa BURADA

Bilim ne diyorsa onu yapıp güvenli aşı hangisi ise onu olmalıyız.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik Koruması