Kozmik Tohum Zecharia Sitchin Kitap Özeti İncelemesi

HomeKitap YorumlarıMitoloji Gizem

Kozmik Tohum Zecharia Sitchin Kitap Özeti İncelemesi

Ünlü yazar Zecharia Sitchin, dünya yaşamının ve insanın kozmik bağlantılarını delilleriyle birlikte okurlarına sunuyor

Hayat Ağacı, Gençlik Pınarı ve Ölümsüzlük Mümkün mü?
Tanrıların Arabaları Kitap Özeti İncelemesi Konusu
İnsan Neden, Niçin Ölümlü Yaratılmıştır? Niye Ölür?

Kozmik Tohum Zecharia Sitchin Kitap Özeti İncelemesi. Yazar Sitchin’in il okuduğum kitabı 12. gezegendi. Daha sonra Türkçeye çevrilmiş ve baskısı olan bütün kitaplarını okudum. Yazarın bazı kitaplarının uzun süredir baskısı olmadığından bu kitapları PDF olarak okudum. Zecharia Sitchin kitapları evrende yalnız olmadığımızı söylemekle kalmıyor, kozmik yaratıcı tanrılardan da bahsediyor. Tabii ki mevcut dinler ve öğretileri ile ters düşen bu bilgileri çoğu insan “kâfirlik” olarak değerlendiriyor. Benim bakış açım asla öyle değil. Artık biliyoruz ki ne evrenin merkezindeyiz ne de evren bizim için yaratıldı. Şu da bir gerçek ki bütün kanıtlar bize dünya dışı varlıkların gerçekliğini gösteriyor. Zecharia Sitchin’e göre bir zamanlar dünya dışı varlıklar yani tanrılar göksel arabaları ile gelip dünyada inmişlerdir. Dünyada binlerce yıl kalan bu varlıklar modern insanın oluşmasında ve medeniyetlerin kurulmasında büyük rol oynamıştır.

Kozmik Tohum Zecharia Sitchin Kitap Özeti İncelemesi

Zecharia Sitchin Kozmik Tohum

Kozmik Tohum Zecharia Sitchin Kitap Özeti

Kitap her ne kadar 12. gezegen, Gök Yüzüne Merdiven, Tanrılarla İnsanların Savaşı kadar etkileyici olmasa da müthiş bir anlatımı vardır. Adı üstünde kozmik atalarımız olan Nefilimler ya da Anunnakiler yani mitolojileirn tanrıları kitabın konusudur. Yazar öncelikle güneş sisteminden bahsediyor. Güneş sistemi hakkındaki antik çağ medeniyetlerinin bilgilerini nereden aldıklarını da öğrenmiş oluyoruz. Özellikle Planet X olarak bilinen Marduk gezegeninden bahsediliyor. Sümer, Babil yazıtları, kil tabletler üzerinde bulunan bilgilerle konu devam ediyor. Bu bilgilere biz modern astronomi ile kısa bir zaman öncesinde erişebildik.

Kozmik Tohum Zecharia Sitchin Kitap Özeti İncelemesi

Kozmik Tohum

Modern astronominin verileri ile kadim bilgiler birbirini tutuyor. Güneş sisteminde 12. gezegen olan Planet X, dünyaya yaşamı getiren ya da evrim basamağında insanın gelişimini hızlandıran Anunnakilerin gezegenidir. Yeryüzüne uzay araçları ile inip, uzay mekikleri için iniş kalkış alanları kurmuşlardır. Bu alanlar zamanlar insanlarca  kutsal yerler olarak adlandırılmıştır.

Mitolojide ve kadim medeniyetlerde insanın yaratılışı ve dünya dışı tanrılar. Sayfalar için buraya dokunun

Kitap İncelemem ve Düşüncelerim

Benim kişisel görüşüm dünya insanın dünya dışı varlıklarla temas kurduğu yönündedir. Çünkü antik çağlardaki bütün kalıntılar bize bunu gösteriyor. Şu anda yer yüzündeki bütün dinler ve inanışların tek kaynağı Sümerler. Yaratılış mitleri, dini menkıbelerin aynı anlatımlarını çok tanrılı dinlerde ve mitolojilerde görüyoruz. Homo Sapiens’in nasıl yaratıldığını Sümer, Babil metinlerinde ve bütün mitolojilerden okuduğumuzda şaşırıyoruz. Hepsi aynı şeyden bahsediyor. İnsanlar gökten arabaları ile gelip yeryüzüne inen tanrılara kölelik etmek için, tanrılara çalışmak için onlara kul olmak için yaratılmıştır. Sümer tanrıları insanı yaratılış odalarında (laboratuvar)  ME’leri (DNA ve genetik bilgi) kullanarak yaratıyorlar. İnsan neredeyse bütün mitolojilerde ve kültürlerde topraktan, çamurdan yaratılıyor. İnançların göksel bir kaynağı olduğu doğrudur. Tüm inanışlar dönüp dolaşıp arabaları ile yeryüzüne inen tanrılara dönüyor. Kozmik Tohum daha çok astronomik bilgilerle bize bu gerçekleri anlatıyor.

Kitap sayfa sayısı: 330 Okuma süresi: 8 saat Yayın evi: Ruh ve Madde Yayınları

COMMENTS

WORDPRESS: 0