Kozmik Tohum Zecharia Sitchin Kitap Özeti İncelemesi

Ana SayfaKitap YorumlarıMitoloji Gizem

Kozmik Tohum Zecharia Sitchin Kitap Özeti İncelemesi

Ünlü yazar Zecharia Sitchin, dünya yaşamının ve insanın kozmik bağlantılarını delilleriyle birlikte okurlarına sunuyor

UFO’lar ve Uzaylılar Gerçek mi? UFO Bir Hayal mi?
Tanrıların Arabaları Kitap Özeti İncelemesi Konusu
İnsan Neden, Niçin Ölümlü Yaratılmıştır? Niye Ölür?

Kozmik Tohum Zecharia Sitchin Kitap Özeti İncelemesi. Yazar Sitchin bu kitabında dünya yaşamının ve insanın dünyadışı kökenini araştırıyor. Planet X ya da Marduk gezegeni, Nefilimler (Anunnakiler) dünyaya gelip insanın evrimini hızlandıran ve medeniyeti bize armağan eden uzaylı daha gelişmiş bir ırk olabilir mi? İnsanın kökeni güneş sisteminin 12. gezegeninden mi geliyor? Modern bilim Güneş Sisteminin en dışında 12 bir gezegeni öngördüğünü artık hepimiz biliyoruz.

Kozmik Tohum Zecharia Sitchin Kitap Özeti İncelemesi
Zecharia Sitchin Kozmik Tohum

Kozmik Tohum Zecharia Sitchin Kitap Özeti Konusu

Kitap her ne kadar 12. gezegen, Gök Yüzüne Merdiven, Tanrılarla İnsanların Savaşı kadar etkileyici olmasa da müthiş bir anlatımı vardır. Adı üstünde kozmik atalarımız olan Nefilimler ya da Anunnakiler yani mitolojileirn tanrıları kitabın konusudur.

Yazar öncelikle güneş sisteminden bahsediyor. Güneş sistemi hakkındaki antik çağ medeniyetlerinin bilgilerini nereden aldıklarını da öğrenmiş oluyoruz. Özellikle Planet X olarak bilinen Marduk gezegeninden bahsediliyor. Sümer, Babil yazıtları, kil tabletler üzerinde bulunan bilgilerle konu devam ediyor. Bu bilgilere biz modern astronomi ile kısa bir zaman öncesinde erişebildik.

Modern astronominin verileri ile kadim bilgiler birbirini tutuyor. Güneş sisteminde 12. gezegen olan Planet X, dünyaya yaşamı getiren ya da evrim basamağında insanın gelişimini hızlandıran Anunnakilerin gezegenidir. Yeryüzüne uzay araçları ile inip, uzay mekikleri için iniş kalkış alanları kurmuşlardır. Bu alanlar zamanlar insanlarca  kutsal yerler olarak adlandırılmıştır.

12 Gezegen Kitabının Yorumu ve İncelemesi

Benim kişisel görüşüm dünya insanın dünya dışı varlıklarla temas kurduğu yönündedir. Çünkü antik çağlardaki bütün kalıntılar bize bunu gösteriyor. Şu anda yer yüzündeki bütün dinler ve inanışların tek kaynağı Sümerler. Yaratılış mitleri, dini menkıbelerin aynı anlatımlarını çok tanrılı dinlerde ve mitolojilerde görüyoruz. Homo Sapiens’in nasıl yaratıldığını Sümer, Babil metinlerinde ve bütün mitolojilerden okuduğumuzda şaşırıyoruz.

Hepsi aynı şeyden bahsediyor. İnsanlar gökten arabaları ile gelip yeryüzüne inen tanrılara kölelik etmek için, tanrılara çalışmak için onlara kul olmak için yaratılmıştır. Sümer tanrıları insanı yaratılış odalarında (laboratuvar)  ME’leri (DNA ve genetik bilgi) kullanarak yaratıyorlar. İnsan neredeyse bütün mitolojilerde ve kültürlerde topraktan, çamurdan yaratılıyor. İnançların göksel bir kaynağı olduğu doğrudur. Tüm inanışlar dönüp dolaşıp arabaları ile yeryüzüne inen tanrılara dönüyor. Kozmik Tohum daha çok astronomik bilgilerle bize bu gerçekleri anlatıyor.

Yorumlar

WORDPRESS: 0