Kulüp (The Club) Netflix Türk Dizisi İnceleme Konusu

Ana SayfaFilm Dizi

Kulüp (The Club) Netflix Türk Dizisi İnceleme Konusu

Klüp İstanbul'da birleşen ilginç yaşantılar, hayaller, başarılar, dramalar. 1950'lerde Pera'da yaşam...

Modern Love (Aşk) Amazon Orijinal Dizi İncelemesi
Yakıcı Sır Stefan Zweig Kitap Özeti İncelemesi
İnsancıklar İncelemesi, Konusu Yorumu ve Özeti

Kulüp (The Club) Netflix Türk Dizisi İnceleme Konusu. Netflix Türkiye yapımı dizilere bir yenisi daha geldi. Artık televizyon denilen alet sadece duvarda asılı bir süs halini aldı. Dijital uygulamalar televizyonun yerini çoktan aldı. Netflix zaten dijital platformların tekeli durumunda. Ama gel gör ki iş Netflix Türkiye için yapılan yerli film ya da diizlere gelince durum değişiyor. Şimdiye kadar global olarak izlenilen yani global “hit” bir yerli yapım olmadı. Hakan Muhafız, Aliye zaten çok kötüydü. Kulüp de bana göre sıradan bir Netflix dizisi olarak kalacak. Aşağıda yazacağım. Film ve dizi izleyeceksem orijinal ve anlamlı yapımlar olmalı. Kitap okumak ve zihnimi yeni düşüncelerin aydınlığı ile karanlıktan kurtarmak ilk görevim. Diziler ise çok vakit alıyor. Daha az dizi daha çok kitap okumak taraftarıyım.

Kulüp (The Club) Netflix Türk Dizisi İnceleme Konusu

Dizi 1950’li yıllarda geçiyor. Genel afla hapisten çıkan Matilda ilk olarak yetim hanedeki kızını İtsanbul’da bırakarak hatta kızıyla hç tanışmayarak İsrail’e gitmeyi planlamıştır. Fakat kızı Kulüp İstanbul’da işletme müdürü Çelebi’nin odasına girerken yakalanır. Matilda kızını nezaretten kurtarmak için yetimhane müdürü ile karakola gider. Kadını gören Çelebi şikayetini çekmekten vazgeçer. Çelebi, Matilda’ya kızı karşılığında Kluüp İstanbul’da çalışacağı ve boş senet imzalayağı sözünü alıp şikayetinden vazgeçer. Aralarında eskiye dayanan bir olay vardır. Ama bunu Matilda daha sonra öğrenir.

Diğer yandan hayalllerinin peşinde koşanlar, köyünden kalkıp gelenler hep Klüp İstanbul’da buluşur. Özellikle Selim Songür üç üniversite bitirmiş eğitimli biri olarak eğlence dünyasına dalar. Anne ve babası onun bu hayalini maskaralık olarak değerlendirir. Ama Selim Songür yeni yepyeni şovlar ile adından söz ettirir ve Klüp İstanbul’un adını duyurur. 

Kulüp (The Club) Netflix Türk Dizisi İnceleme KonusuKulüp (The Club) Netflix Türk Dizisi İnceleme Konusu

Kulüp (The Club) Netflix

Dizi Yorumum

Dizideki mekan Pera olduğundan yani Beyoğlu ve İstiklal Caddesi çok iyi bir set hazırlanmış. Bir kısmı set bir kısmı yeşil perde ile sorunsuz bir mekan olmuş. İnsnaların giyimi, araçlar yeterliydi. Dizi müzikleri de iyiydi. Ama ilk paragrafta dediğim gibi dizi Netflix Global terente girebilecek mi? Yine klasik televizyon dizisi gibi olmuş. Yani art arda izlenecek, heyecan uyandıran bir yanı da yoktur. 4 bölüm izledim öyle heyecanlı değildi bir sonraki bölümü de üst üste izlemedim. Yorum yapabilmek için yazıya başlamadan 5. bölümden de biraz izledim. Sonuçta heyecanlı Netflix dizilerinden çok televizyon dizilerine benziyor.

Dizide Matilda Yahudi topluluğunun üyesidir. Yahudiler ile Müslümanların evlenemediği gibi ırkçı ve saçma yaklaşımlar da dizide konu ediliyor. Hiç değişmeyen yabancı düşmanlığı her türlü insanın çalıştığı Kulüp İstanbul’un huzurunu bozacak mı onu ben de bilmiyorum. Henüz diziyi tam bitirmedim. Ama dediğim gibi beni heyecanlandırıp hemen diğer atlamamı sağlauacak bir şey görmedim. Klasik bir aşk, sosyal medya tabiri ile “duyar kasmalar” Matilda’nın, Çelebi ile olan gizemli ilişkisi ilgimi çekmedi. Ama genel olarak fırsat buldukça izlenileilir. Dizide kostümler, dekor, 50’lerin Pera havası gayet iyi olmuş. Oyunculuğu da beğendim. 

Dizinin IMDb puanı benim baktığımda 8.2 idi. Çok fazla bir puanlama. Daha fazla Netflix  yapımı için buraya dokunun.

 

7.0
TOPLAM PUAN
Oyunculuk: 8
Görüntü: 7
Merak Uyandırma: 6
Akıcılık: 7
Müzik: 7
Konu: 7
Kulüp Bir Netflix Yapımı

Yorumlar

WORDPRESS: 0