Kurak Günler (2022) Filmi Konusu, Film LGBT Temalı mı?

Ana SayfaFilm Dizi

Kurak Günler (2022) Filmi Konusu, Film LGBT Temalı mı?

Burning Days

Genç savcı Emre yeni atandığı Yanıklar ilçesinde susuzluk ve başıbozukluk ile karşılaşır. Daha önceki savcı su ile ilgili dosyayı incelerken ortadankaybolmuştur.

Someone Has to Die Mini Dizi İnceleme ve Yorumu
Sümbül Operasyonu Operation Hyacinth Gay LGBT Film
Fatma Netflix Dizi İncelemesi Yorumu İzlenir mi?

Kurak Günler 2022 Filmi Konusu Yorumları. Burning Days, Netflix’te izlenilebilecek, sinema filmi. Türk filmleri kategorisindeki, suç, gerilim, polisiye, siyaset gibi etiketlere sahip dizi sinemalardan sonra Netflix’te de yayınlandı. Kısa sürede Netflix’in Top 10 listesinde yer alan filmin başrolünde Selahattin Paşalı var. Burning Days filmi dah açok siyasi mesalar veriyor ve toplumsal psikoloji üzerine kurgulanmış denilebilir. Ay Yapım tarafından yabancı ortaklığı ile yapılmış film 2s 9dk uzunluğunda.

Daha fazla film, dizi, Netflix, Prime Video içeriği için site menüsüne bakabilirsiniz. Yukarıdaki renkli düğmelere dokunarak en popüler kategorilere erişim sağlayabilirsiniz. Yorum ve önerilerinizi yazmayı unutmayın.

Burning Days – Kurak Günler

Kurak Günler 2022 Filmi Konusu Yorumları

Genç savcı Emre yeni atandığı Yanıklar ilçesinde susuzluk ve başıbozukluk ile karşılaşır. Daha önceki savcı su ile ilgili dosyayı incelerken ortadankaybolmuştur. İlçede iki siyasi parti yarış halindedir. İlk parti oranın en zengin ve sözü geçen aileierinden biri olan avukat Şahin Öztürk’ün ailesidir. Her şey su üzerine kurulmuştur.

Kurak Günler 2022 Filmi Konusu Yorumları
Kurak Günler Burning Days 2022

Şahin’in ailesi ve partisi yeraltı suyu istemektedir. Fakat eraltı suları obruklara nedne olur ve tehlikelidir. Eski savcı yeraltı suyu projesinin iptal etmiştir. diğer siyasi parti ise yakındaki su kaynağından su getirecektir. Fakat hem koltuğu hem de gücü kaybetmek istemeyen Şahin ve babası halkı sürekli kandırıp, algı ve manipülaston ile diğer partinin amacının kuraklığın devam etmesi pşduğu yalan propagandasını yapar. Su sadece yeraltından çıkartılmalıdır bunun haricindeki her şey yalandır. Halk da buna innamıştır.

Eğer su gelirse parti su üzerinden siyaset yapamacaktır. Koltuk, akam, gün ellerinden gidecektir. Şahin ve arkadaşları yeni savcıya tuzak kuracaktır. Savcı ne yapacağını şaşırmış bir şekilde sulanacak ve gazateci Murat’ın yardımını alacaktır. Fakat eşcinsel olduğu ima edilen Murat zaten herkes tarafından aşağılanan ve dışlanan biridir. Bu sırada savcı Emre’ye de Murat ile ilişkisi olduğu ima edilir.

Toplumsal psikoloji ve bilişşel psikolojinin de konusu olan bireylerin siyasi eğilimleri, doğru olarak inandıklarının aslında bir yalan ve manipülasyondan ibaret olması konu ediliyor. Siyasilerin asıl amacının koltuk ve güç olması ve sorun yaratıp o sorunu büyüterek, toplumu ayrıştırarak yapılan toplum mühendisliği de filmde konu ediliyor.

Kurak Günler LGBT Filmi mi?

Filmde homoseksüellik temaları var. Özellikle gazeteci Murat ve savcı Emre halkın kendilerine yakıştırtıkları eş cinsellik ve homofobi üzerinden de temelinde siyasi çıkar olayları başlatırlar. Film LGBT ve eş cinsellik temalarından çok homofobi açısından değerlendirilebilir. Yine filmde izleyici LGBT temasını sezecek. Daha doğrusu filmdeki ilçe halkının önyargıları ve hemen galayana gelmeleri akılların ailk olarak iki erkeğin gizli kapaklı birlikte olduklarının gelmesi de ayrıca değerlendirilmeli. Bu da toplumsal düşüncenin nasıl kirlendiğinin göstergesi olabilir.

Film puanlaması IMDb

7.3
TOPLAM PUAN
Screenplay: 8
Oyunculuk: 7
Görüntü: 7
Akıcılık: 7
Kurak Günler 2022 Filmi Konusu Yorumları

Yorumlar

WORDPRESS: 0