La Casa de Papel 5. Son Sezon 6. Bölüm ve İnceleme

Ana SayfaFilm Dizi

La Casa de Papel 5. Son Sezon 6. Bölüm ve İnceleme

La Casa de Papel 5. Son Sezon 6. Bölüm ve İnceleme Açıkça söylemek gerekirse boktan bir dizi daha bitti. Aşağıda nedenlerini sıralayacağım. Zaten diz

Bonding Netfix Dizi İncelemesi Yorumu Konusu
Dünyadan Haberler Netflix Filmi İzlenir mi? İnceleme
Ozark Heyecan Dolu Netflix Dizisi (Tavsiye Edilir)

La Casa de Papel 5. Son Sezon 6. Bölüm ve İnceleme Açıkça söylemek gerekirse boktan bir dizi daha bitti. Aşağıda nedenlerini sıralayacağım. Zaten diziyi bitirinceye kadar çok uğraştım. Bırakmakla bırakmamak arasında geldim gittim. Okunacak onca kitap varken, notlarımı siteye geçirmek ve hatta tekrar birkaç video çekmek varken neden dizi izleyeyim ki! Bu şekilde düşünürken diziye başladım. Kendimi ekran bağımlısı biri haline dönüştürmemeye yıllar önce yemin etmiştim. Ekran bağımlısı değilim ama güzel fil ve dizileri izlemek gerekiyor. Bu nedenleri burada yani laf kalabalığı yaptığım ilk paragrafta yazamayacağım. Uzun konu. Hem size ne ki! Çok umurunuzda değil mi? Sonra bu sayfayı kaç kişi bulup da okuyacak aman be! Dizimiz Money Heist, part 5 bizi bekliyor.

Daha fazla dizi ve film için buraya dokunun

La Casa de Papel 5. Son Sezon 6. Bölüm ve İnceleme

5. Son Sezon La Casa de Papel

La Casa de Papel 5. Son Sezon 6. Bölüm ve İnceleme

Soygun temalı diziler ya da filmler her zaman seyredilir. Ama Money Heist benim için sadece iki sezondan ibaret bir dizi. Özellikle üçüncü ve dördüncü sezonlar tamamen çöp. Son sezon ise ilk sezon kadar hareketli, yıkıcı, acı, dramatik. 5. sezon daha çok ilk sezonların kopyası gibi olmuş. Bir sürü üfürükten hata yapılıyor. Sahneler, görüntü, çatışma, kullanılan ekipman bakımından üst seviyede bir görsellik ve gerçekçilik var. Yani aksiyon kısmı çok iyi. Diziyi, özellikle ortalama ses kalitesinde  woofer’ı olan en az 2+1 ses sitemi ile izleyince daha fazla sevk alıyorsunuz. Otomatik silahların sesi, boş kovanların yere düşmesi, patlama, bomba sesleri, havada uçuşan duvarlar, nesneler, insanlar… Tam bir savaş alanı. Çok güzel değil mi? Ben bu sezonu sırf bu şamata için izledim.

La Casa de Papel 5. Son Sezon 6. Bölüm ve İnceleme

La Casa de Papel

Saçmalıklar ve 5. Sezon Son Bölüm İkinci Parçası 11 Aralık’ta Olması

Özellikle her şeyi düşünen Profesör’ümüz (!) kırmızı ışık yanına siren takmayı unutmuş. Bu kadar basitti yani. Yine silahları rehinelere kaptırma olayı da çok zorlama olmuştu. Silahlar olmasa ekip olmaz. Sonra Helsinki’nin yaralanması da çok saçmaydı. Benzer olaylar çoktu. İlk paragrafta yazdığım gibi yine yazıyorum: her sezon ilk iki sezonun kopyasından başka bir şey değil. Sadece yer başka o kadar. Yine Tokyo’nun önceki yaşamına dair gizli kalanları da öğrendik. Yapımcılar diziye dikkat çekmek için dizinin en sevilen karakterini kevgire çevirdi. Müthiş bir drama ile izleyiciyi meraklandırdı.

La Casa de Papel 5. Son Sezon 6. Bölüm ve İnceleme

La Casa de Papel

La Casa de Papel’in 5 sezonunun 5. bölümü böyle bitti. 6 bölüm de Tokyo üzerine oynamaya devam edilecek ve dizi bitecek. Bence izleyiciye iyi bir drama yaşatıp, diziye kilitleyip mutlu son ile bitirecekler. Bildiğin Yeşil Çam dizisine döndü. Benim en çok ilgilendiğim sahneler Profesör’ün sahneleri oldu. Çoğu yerde sıkılıp ileir sardırdım. Neyse ben gidiyorum, uykum geldi biraz uyku iyi gelecek. Yazıyı uykulu uykulu yazdım. Saat daha 17:32 günlerden cumartesi. Sıkıcı bir İstanbul günü. Konu yine değişecek neyse son paragraf da şaf kalabalığı ile bitti. E yani bu sayfayı buldu ve bu paragrafı da okuduysan bir yorum bırak bari. 

Diziye puanım. Hak ettiği kadar ne eksik ne fazla. IMDb sayfası da burada orada 8.3 puan almış Bence fazla o kadar etmez. Yani ilk iki sezon sonrası dizinin bütün özgünlüğünü bitirdi.

7.2
TOPLAM PUAN
Aksiyon, Heyecan: 7
Konu: 7
Oyunculuk: 8
Akıcılık, Merak: 7
Drama: 7
Puanlama 5. sezon için

Yorumlar

WORDPRESS: 0