La Casa de Papel Artık Kabak Tadı Verdi

Ana SayfaFilm Dizi

La Casa de Papel Artık Kabak Tadı Verdi

La Cada De Papel en sevilen ve merak edilen dizilerden biri. Ama artık kabak tadı veren sıkıcı bir yapım olduğu kesin. Sizce de öyle değil mi?

Ragnarok ve Thor’un Devlerle Savaşı Netflix Dizisi
Lupin Netflix Dizi Yorumu İncelemesi
En İyi Uzaylı Filmleri ve Dizileri

La Casa de Papel (Money Heist) artık kabak tadı verdi. 4. sezon da yayınlandı. Heyecanla dizi beklendi. Dizi hayranları kıtlıkta ekmek su bekler gibi bekledi diziyi. Özellikle 4. sezon covid-19 koronavirüs salgını günlerine rastlayınca izleyiciler La Casa de Papel dizisine çok ilgi gösterdi. 5. sezonu umarım olmaz, diyorum. Peki ama dizi gerçekten de bu kadar övgüye değer mi? Netflix şüphesiz harika diziler yapıyor. Ama bu defa olmamış. Şimdi kısa bir eleştiri yapacağım ardından da puanlamaya geçeceğim. Sen de diziyi izlediysen yorum panelinden düşüncelerini paylaşabilirsin.

La Casa de Papel (Money Heist) Eleştirisi

Dizini 3. ve 4. sezonu için kısaca şunu söyleyip devam edebilirim: Olmamış. Bize aynı çorbayı ılıtıp ısıtıp içiriyorlar. Dizide gözümüzü drama ile boyamaktan başka bir şey yapmıyor ki! Gerçekten de öyle dizide yeni hiç bir şey yoktur. Sanki birinci ve ikinci sezonun kopyası, sadece soygun yeri değişik. Geri kalan her şey aynı konu üzerinden devam ediyor.

3. Sezonda dizi bitmeliydi. Nereye kadar banka soyacaksınız? Banka içindeki karmaşa, çatışma; banka dışındaki Profesiör’ün yönetimi; polis ile olan kovalamacaya kadar her şey ilk iki sezonun kopyası. Dizi bir türlü ilk sezonun etkisinden kurtulamadı.

Profesor

Özgün bir konu yoktur. Hep aynı şeyler dönüyor. Her sezon biri ölüyor ve müthüş bir dram yaşanıyor. Biz de izlerken dram ve çatışma sahnelerinin arasında dizinin “aynı tas aynı hamam” olduğunu anlayamıyoruz. Çünkü dramanın gücünü çok iyi kullanıylar.

Karakterler gerçektn de çok iyi. İzyleyici karakterlerin tişörtünü giydi, şapkasını taktı, rozetini, bilekliğini kullandı. Bence de çok sağlam bir karakter yapısı var dizinin. Ama konu çok soygun ve çatışma içindeki dramadan öteye geçemedi. 

Nairobi Palermo Helsinki

Özellikle yapılan planlar üçüncü sınıf Hollywood filmlerindeki soygun, kaçırma sahnelerini andırıyor. Her şeyi planlayan Profesör bile oyuna gelebiliyor. Kısacası Netflix La Casa de Papel için epeyce emek harcadı. Güzel işler yapıyor. Sansürsüz, özgürce, düzüler yapıyor ama bu dizinin geleceği bu gişe göre parlak değil.

IMDb sayfasına gitmek için TIKLA

Film dizi önerileri. En anlamlı yapımlar TIKLA

6.7
TOPLAM PUAN
Özgünlük: 6
Oyunculuk: 7
Aksiyon ve Drama: 8
Çekicilik: 6
Merak uyandırma: 7
Kurgudaki Kalite: 6
4. sezonda dizi başa sarmış durumda ve 6.7 puan ile derecelendiriyorum.

Yorumlar

WORDPRESS: 0