Le Paradis, The Lost Boys (2023) LGBT Temalı Film

Ana SayfaGay LGBT Film

Le Paradis, The Lost Boys (2023) LGBT Temalı Film

Suç işlemiş gençlerin eğitildiği bir merkezde özgürlüğü için gün sayan Joe, yeni gelen William'a aşık olacaktır.

Fireworks, Stranizza d’amuri (2023) Gay Temalı Film
En Güncel Gay LGBT Filmleri BL Tavsiyeleri 10 Öneri
Nuovo Olimpo, 2023 Netflix LGBT Temalı Film

Le Paradis, The Lost Boys (2023) LGBT Temalı Film. Fransız yapımı 1s 23dk uzunluğundaki film hapishane, özgürlük ve gay aşk, eşcinsel erkek tamalarını içeriyor. BL (boys’ love) temalarının da olduğu drama izleyiciye özgürlüğün tanımını ve ne demek olduğunu öğretiyor. Ayrıca LGBT temalı film, kendini bulma, aşkı tanıma, bireyin kendini eğitip geliştirmesi gibi temaları da içeriyor. Filmin konusu ve özeti nedir? Şimdi kısaca filmin konusuna değinip inceleme ve yorum yapalım.

Le Paradis – The Lost Boys (2023)

Le Paradis, The Lost Boys (2023) LGBT Temalı Film

Suçlu genç erkekler, eğitim merkezinde suçtan arındırma ve eğitim temalı filmleri izleyici bilir. Bu konuda eşcinsel erkeklerin konu edildiği onlarca film bulunabilir. LGBT temasının da özgürlük teması ile işlendiği filmde genç suçlular, hapishaneye değil de eğitim alıp yep yeni bir yaşama başlayacakları merkezde çeşitli eğitimden geçiriller. 18 yaşına geldiklerinde artık kendileri için yeni bir yaşam onları beklemektedir.

Buradan çıkmak için kurallara uymak ve özgürlüğün anlamını bilmek gerekir. Özgürlük nedir? Kuralla uymak mıdır? Özgürlük istemediğimiz bize uygun olmayan şeyleri kabul ememizi de kapsayan bir kavram mıdır? İzleyici özgürlüğün tanımını düşünedursun diğer yandan da filmde 18 yaşına birkaç ay kalmış ve artık merkezden çıkıp kendi yaşamını kurmak isteyen Joe oldukça sorunlu br gençtir.

Le Paradis, The Lost Boys (2023) LGBT Temalı Film
Le Paradis, The Lost Boys (2023)

Bir yandan kendi yaşamını özgürce yaşamak isterken eğer taraftan da kurallara uymaz. Bu sırada adam yaralamadan merkeze gelen yeni çocuk William ile kısa sürede anlaşırlar. Birbirlerinden hoşlanmaya başlarlar. Kısa aralarda kaçamak dokunuşlar ve sevişmeler sonucunda birbirlerine bağlanırlar.

William, yeni sevgilisinin yakında merkezden gideceğini öğrenince umutsuzluğa kapılır. Aşkı yeni bulmuş ve sorunlu dünyasında bir sevgi bir çıkış bulmuşken Joe gidecektir. Özgür kalmak ve merkezden bir an önce çıkıp kendi yaşamını kurmak, yalnız yaşayacak olan Joe için de ayrılık zor olacaktır.

Fakat Joe, ayrılacağı sırada tekrar merkeze gelir. Üç ay daha orada kalacaktır. Özgürlük, dışarıda kendine yeni bir yaşam kurmak ve topluma ayak uydurmakta mıdır? Yoksa nerede olursa olsun sevgilisinin yanın olmak onun için gerçek bir özgürlük müdür? LGBT gay temalarının da işlendiği film, genç eşcinsel, eşcinsel sevgili, hapishane, suç gibi temaları seven izleyici için ortalama bir kalitede.

Film puanlaması IMDb

7.2
TOPLAM PUAN
Screenplay: 8
Oyunculuk: 8
Akıcılık: 6
Görüntü: 7
LGBT Tema: 7
Le Paradis, The Lost Boys (2023) Film Puanlaması

Yorumlar

WORDPRESS: 0