LGBT Nedir? Anlamı, Açılımı ve Eş cinsellik Yasaklanmalı mı?

Ana SayfaLGBT

LGBT Nedir? Anlamı, Açılımı ve Eş cinsellik Yasaklanmalı mı?

LGBT Nedir? Anlamı, Açılımı ve Eş cinsellik Yasaklanmalı mı? LGBT Sapkınlığı Söylemleri ve LGBT Nedir, Açılımı. Öncelikle LGBT ya da birkaç harf daha

Netflix Kapanıyor mu? Eş Cinsellik Ahlaksızlık mı?
Onur Yürüyüşü Nedir? Tarihi LGBT Bayrağının Anlamı
LGBT ve Eş Cinsellik Aile Yapısını Bozar mı Ahlaksızlık mıdır?

LGBT Nedir? Anlamı, Açılımı ve Eş cinsellik Yasaklanmalı mı? LGBT Sapkınlığı Söylemleri ve LGBT Nedir, Açılımı. Öncelikle LGBT ya da birkaç harf daha ekleyerek IQ ya da bir “plus” + işareti getirerek LGBTQI+ insanı ifade eder. Her harf ve işaret bir insandır.

Ayrıca aşağıdaki bağlantılara da bakabilirsiniz.

LGBT Nedir? Anlamı, Açılımı ve Eş cinsellik Yasaklanmalı mı?

Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Trans, Interseks ya da genel olarak bütün cinsel yönelimler ifade edilir. Artık ne Alfred Adler’in yüz yıl önceki eş cinsellik tanımlaması ne de modern siyasetin eş cinsellik üzerinden söyledikleri geçerli değil. Zaten bu şekilde bir tartışma da gereksiz olacak. Herkes kendini haklı çıkaracak ve konu uzayacak. Zaten konu haklı ya da haksız olmakla ilgili de değil. Kimse kimsenin açıklamasını, savunmasını zaten dinlemeyecek. Herkesin kendini yüzde yüz haklı gördüğü bir tartışmada kazanan taraf fanatizm olur. Konu tamamen birlikte yaşa kültürü il ilgili. Ailenin korunması gibi söylemler ise tamamen siyasi yine toplumsal barış ile ilgili değil.

Şimdi iki kısa paragraf da bu işi bitirelim. Söylediğim gibi bir taraf eş cinselliğin doğal bir eğilim olduğunu savunup, diğer tarafın eş cinselliğin sapıklık, ahlaksızlık olduğunu savunduğu bir tartışmanın kazananı olmaz. Herkes aklınca deliller getirir. Sonuçta her iki taraf da birbirine “diş bileyerek” tartışma biter. LGBT bireylerin diğer cinsel suçlarla karıştırılması ve ya bilerek karşılaştırılması da kesinlikle planlanarak yapılan yapılan bir yönlendirme olacaktır.

Bu yazının amacı kimseyi ikna etmek, düşüncesinden vazgeçirmek ya da karşıt düşünenleri karalamak, aşağılamak, cahillikle suçlamak değildir. Sedece ortak bir zeminde “insan” kimliğimizle birlikte yaşama kültürünün önemine vurga yapmaktır.

LGBT Nedir? Eş cinsellik Yasaklanmalı mı?
LGBT Nedir?

LGBT ve eş cinsellik konusunu karşılıklı tartışma ve kim haklı kim haksız atışmaları ile çözemeyeceğiz. Özellikle din ve inanç üzerinden yapılan saldırlar, “inancımıza uymuyor” diyerek yapılan her türlü yaklaşım daha fazla karmaşa çıkarıp fanatizmi artıracak.

Siyasiler de bazen fanatiklerin oyunu almak için LGBT söylemlerini toplumsal barışı bozacak şekilde yükseltebiliyor. Bilimsel olarak eş cinselliğin tanımı, cinsiyet rolleri gibi kavramları da unutun. Kısacası tartışmayı bırakın. Herkes kendi inandığı gibi yaşasın. Bir diğerinin yaşamına, inancına, dinine, cinsel yönelimine hamle yapmasın.

Dünyada Eş cinsel Evliliğin Yasal ve Serbest Olduğu Ülkeler

Amerika’da 1969 yılında Stonewall Inn’e polis baskın düzenleyerek eş cinsel bireylere şiddet uygular. O dönemde eş cinseller için elektro şok gibi acımasız tedavi adında işkenceler yapılır. Stonewall ayaklanması ile günümüze kadar pride yürüyüşü (onur yürüyüşü) olarak ulaşır her yıl tekrarlanır. Yine İngiltere’de nerdeyse 70’li yıllara kadar eş cinsellik suç sayılır ve yine östrojen hormonu verme gibi sözde tedaviler uygulanmaya çalışılırdı.

LGBT Nedir? Eş Cinsellik Doğuştan mı? gay çift
LGBT Nedir? Eş Cinsellik Doğuştan mı?

2023 yılında Amerika hükümeti federal bir yasa çıkardı ve yasa kongrede onaylandı. Eş cinsel evlilikler yasallaştı. Devlet eş cinsellere karşı her türlü şiddetin karşında durdu ve sorun çözüldü. Yine Biden, her Onur Yürüyüşü haftasında Twitter kapak fotoğrafını LGBT bayrağı ile değiştirir. Attığı X gönderileri ile de toplumsal barış ve birlikte yaşam mesajları verir. Amerika yerinde durmaya devam ediyor. Biden an itibari ile dünyanın en etkili liderlerinden biri belki de birincisi. ABD dünyanın en güçlü ülkelerinden biri ve belki de birincisi. Yani eş cinselliğin devletçe kabülü ve hatta ABD’de ulaştırma bakanının eş cinsel olması ne ülkeyi ne de ABD’nin aile yapısını bozdu. Her şey tıkırında.

Örnekteki gibi her şey toplumsal barışın sağlanıp siyasilerin LGBT’yi ayrıştırma ve kutuplaştırma için kullanmasından kaynaklanıyor. Örneğin, ülkemizde insanların dinlerini özgürce yaşamaları, başörtüsü takmaları gerekir. Asla böyle bir sorun olmamalı. Dindarlar istedikleri gibi yaşamalılar. Dindar biri inancını yaşamalı ve düşüncesini açıkça ifade edebilmeli.

Eğer eş cinsel ve çok dindar ise kendi kabul ettiği inanca göre yaşamını cinsel yönelimini dizayn edebilmeli. Yani benim inancına göre ya da bana göre LGBT’ler sapıktır, yaşamamalı denilmesi toplumsal huzuru bozar. Eş cinsel bireyler de kendileri gibi istedikleri gibi yaşamalı. Nasıl bir dindar dinine, inancına, kılık kıyafetine saygı ve yaşantısına özgürlük istiyorsa ve bu verilmeli ise bir eşcinsel bireye de aynı yaşama hakkı tanınmalı. İşte size toplumsal barış ve birlikte yaşama kültürü. Kimin haklı olup olmadığı kimin umurundaki!

LGBT Nedir? Eş cinsellik Yasaklanmalı mı?
LGBT Nedir?

Eş cinsellik Yasaklanmalı mı?

Önemli olan bir diğerinin yaşantısına saldırmadan cennet gibi bir ülke kurmak. ABD bunun için kurulmuştu. Büyük Amerika hayali… Devletin görevi bilimde, teknolojide ilerlemek ve ülkeyi gelecek günlere hazırlamak olmalı değil mi? Halk ise huzur içinde, çatışma ve kavgalardan uzak mutluluk için yaşamalı. Bütün devlet kurumları da sadece düzenin adalet içinde işlemesi için çalışmalı. Asla devlet dini grupların LGBT nefretini siyasi çıkar yapmamalı.

Toplum ayrıştıkça, çatışma da artacak artık mutluluk ve huzur içinde, bolluk içinde yaşamak yerine hep kavga halinde olacağız. Afganistan, Pakistan, Nijerya, İran gibi ülkelerde Rusya’daki eş cinsellik karşıtlığı öyle bir seviyededir ki insanlar yaşamdan çok ölüme yakındır. Ve yine dünyanın en insan dışı yaşantısı buralarda yaşanır. Buralarda ne toplum ne de devlet vardır.

Toplumsal Barış Birlikte Yalama Kültürü ve LGBT

Toplumsal barış ve birlikte yaşama kültürünü geliştirmeliyiz, kimin haklı kimin haksız olduğunu bırakmalıyız. Çünkü evrensel bir doğru ve evrensel bir yaşam biçimi dünyada bulunmaz. Ortak noktamız insan olmamız. Aynı biyolojik bedenimiz, aynı insani ihtiyaçlarımız var. Büyün duygularımız hormon salgılarımız, nöro prikolojik süreçlerimiz aynı. Sadece yaşamı imgeleme biçimimiz, gerçeklik altımız farklı. Farklı taraflarımız ise bizim keşif alanımız. Her yaşama farklı bir evren olarak bakmalıyız, değil mi?

Eşcinsellik Yasası

Yasalarla cinsel yönemimleri yasaklamak ise oldukça olumsuz sonuçlar doğuracak. Sonuçta yasalarla nasıl heteroseksüerrliği, sevişmeyi, erkek ya da kadın olmayı yasaklayamıyorsanız LGBT bireyleri de baskılamak da karmaşa getiri. ABD, Kanada gibi ülklelerin çözümü yerine Afganistan ve İran’nın zulüm ve cinayetlerine özenmek de toplumsal barışı ve ileriye dönük, geleceğe dönük bütün güzellikleri yerle bir edecektir.

Yorumlar

WORDPRESS: 0