LGBT Nedir? Eş Cinsellik Doğuştan mı? Sapkınlık mı?

Ana SayfaLGBT

LGBT Nedir? Eş Cinsellik Doğuştan mı? Sapkınlık mı?

LGBT Nedir? Eş Cinsellik Doğuştan mı? Tartışmaları gerekli mi? Ahlaksızlık ya da sapkınlık mıdır? Birbirimize bakış açımız nasıl olmalı?

Homofobi Nedir? Eş Cinsellik Sapkınlık Mıdır?
Akron Gay LGBT Temalı Aşk Drama Filmi
En İyi Gay Temalı (LGBT) Film Önerileri 2

LGBT Nedir Eş Cinsellik Doğuştan mı? Tartışmaları daha da hızlanarak devam ediyor. İnsan cinsel kimliğini sonradan seçer mi? Ya da LGBT nedir? Sorusunu doğrudan “sapıklıktır, sapkınlıktır” şeklinde cevaplamak ne kadar doğrudur? Aslında tartışmayı sonlandırmak o kadar kolay ki! Eş cinsellik doğuştan mı gelir? Sorusunun cevabı %100 “evet” olacaktır. Sadece konuya bakış açımızı değiştirmemiz gerekli diye düşünüyorum. En azından benim konuya daha doğrusu insana ve yaşama bakış açım hiç bir dogmaya ya da inanca bağlı değil. İnsana sadece insan olarak, dünyada yaşayan bütün türler gibi biyolojik bir varlık olarak bakıyorum. Bu bakış açımda eşitlik var. Ne birbirimize ne de başka varlıklarla göre üstünüz.

LGBT Nedir?

LGBT Nedir? Sorusunu cevaplamak aslında çok kolay. Cinsel yönelimlerin baş harfleridir. LGBTIQ+ ya da LGBTI+ gibi çoğaltılabilir. Lezbiyen, gay, biseksüel, transseksüel, interseks gibi cinsel yönelimler ya da cinsiyetlerle ilgili kısaltmaların hepsi, yani insanın ta kendisidir LGBT. Aslında konu bu kadar basittir. 

LGBT Nedir? Eş Cinsellik Doğuştan mı? LGBT renkleri

LGBT Nedir? Eş Cinsellik Doğuştan mı?

Eş Cinsellik Doğuştan mı Gelir?

LGBT nedir? Sorusu bize eş cinsellik doğuştan mı gelir sorusunu da sordurur. Modern zamanlarda bilim, genetik, biyoloji, bu sorunun cevabını çoktan verdi. Cinsel yönelimin sonradan edinilen bir şey olduğunu söylemek oldukça zor. Hiç bir düz cinsel yani heteroseksüel cinsel yönelimini sonradan kazanmıyor. Bir erkek “şu kadına âşık olduk, hoşlandım” derken bunu seçmiyor. Ya da bir kadın bir erkekten haz alırken bunu kendisi seçmiyor. Eş cinsellik de böyle. Kimse eş cinsel karakterlerin olduğu dizi izleyerek eş cinsel olamaz. Öyle olsaydı eş cinsel karakterlerin olduğu dizi/filmleri izleyen düzcinseller homoseksüel olmalıydı değil mi? Eş cinsellik doğuştan mı gelir sorusunu en iyisi eş cinsel bireylere sormak. Büyük ihtimalle cevapları “evet” olacaktır.

LGBT Nedir? Eş Cinsellik Doğuştan mı?

Eş cinsellik hastalık mıdır? Tedavi edilir mi? Aileyi ve toplumu tehdit eden sapkınlık mıdır? TIKLA

Ahlaksızlık ve Sapkınlık Tartışmaları

Eş cinsel ya da LGBT’li olup ahlaklı, üretken, yaşamayı bilen, kültürlü, inançlı, haddini bilen bireyler olmak mümkün, ama toplum o kadar düşünce eksikliği içinde ki eş cinsellik eşittir: günah ve sapıklık olarak değerlendiriliyor. Eş cinsel bireylere “tecavüzcü, seks manyakları” olarak bakmak da en büyük yanlışlardan. Eş cinsel bireyler de bizim evlerimizde, ailelerimizdeki bireyler. Aynı yaşam şartları ve aynı kaygılarla aynı toplum içerisindeyiz. Kimin hangi cinsten hoşlandığından bağımsız olarak bütün insani ihtiyaçlarımız %100 aynı. Aileyi eş cinsellik yıkmaz. Aileyi, kadına, çocuğa şiddet yıkar. Fakirlik, yoksulluk aileleri mahveder.

LGBT Nedir? Eş Cinsellik Doğuştan mı? gay çift

LGBT Nedir? Eş Cinsellik Doğuştan mı?

Eş cinsel aile üyelerini dışlamak, onları lanetli görmek, sapkın ilan etmek ile aileler dağılır. Bir babanın oğluna, bir kardeşin diğerine lanetli olarak bakmasının izahı yoktur. Aynı şekilde hiç tanımadığımız insanlara “sapık ya da sapkın” derken hiç utanmıyoruz. Oysa insana insan gibi bakınca sorun ortadan kalkıyor. Dünya da 7 milyar insan var her geçen gün daha fazla çoğalıyoruz. Eş cinsel bireyler ne çoğalmanın önünde ne de ailenin önünde engel. Tek engel bizim insana ve yaşama bakış açımız. Önemli olan çoğalmak değildir. 13.7 milyar yıldır genişleyen evrende, nefes alıp verdiğimiz her anda yaşamı anlamaya çalışmak en önemli şeydir. Düşünmek ve kozmik bir düşünce yapısına ulaşıp, yaşamın kendisi olabilmek önemlidir. 

LGBT Bayrak Not Afraid

LGBT Bayrak Not Afraid

Bilmiyorum ben mi çok rahatım! İnsana bakınca sadece “insan” görüyorum. Aynı yaşamın içinde, uzay zaman içinde biyolojik bedenimiz ve bilincimizle, doğup ölüyoruz. Bunun dışında ki kavgalar, tartışmalar o kadar anlamsız geliyor ki! Herkesi kendimize benzetmeye çalışıyoruz. O kadar benciliz ki kendimizden başkasına dünyada yer vermek istemiyoruz.

Ahlak ve Seks

Ahlak denilince aklımıza sadece seksin gelmedi de tuhaf bir durum. Oysa ahlak cinsellik demek değildir. Ahlaklı, işinde gücünde, ailesi sevdikleri ile mutlu bir yaşam sürmeye çalışan diğer insanlardan hiç bir farkı olmayan eş cinsel bireylere bakış açımız artık o dereceye geldi ki! Sosyal medyada adeta infazın eşiğinde olan LGBT topluluğunu lanetlemek, insanları cinsel yönelim üzerinden birbirine düşman etmek ve yabancılaştırmak için çalışan bir nefret lobisi var sanki. Sanki birileri özellikle birbirimize düşmemiz için ayrışmamız için fitne lobisinde bulunuyor.

LGBT renkleri ve bayrağı

LGBT Nedir Eş cinsellik doğuştan mı

Aklım ermiyor. Her şeyde bu kadar ayrışmaya ne gerek var. Toplum olmak ya da devlet olmak demek, her görüşten, cinsel kimlikten insanın aynı ortak payda olan insanlıkta birleşmesi değil midir? Kimin neye inandığının, kimden hoşlandığının, hangi cins ile seks yaptığının, hangi dili konuştuğunun, nereli olduğunun ne önemi var ki!

Lut kavmine atom bombası

Mitoloji ve antik çağ yazıtlarında LUT kavmi helak olması ve atom bombası teorisi TIKLA

Yaşamı İmgelemek LGBT Nedir?

Yaşamı nasıl imgeliyoruz? Uzay-zaman içerisinde bıraktığımız düşünceler yaşamı aslında her şeyi yönlendiren bir güç gibidir… Zihinsel enerjimiz aslında sadece bugünleri ve geleceği değil geçmişi de etkiler. Ürettiğimiz her bir kötü düşünce, kin, nefret kolektif bilinçaltında birikir. Gelecek nesillere birbirini anlamayan, bir diğerine yabancı, bir diğerinin yaşamına düşman bireyler yetiştiriyoruz. Kolektif bilinç kirlenip, ortak hafızamıza herkesin bir diğerini insansızca yargıladığı imgeleri yerleştirirsek, bir bütün olan uzay-zamanda geçmiş, şimdi ve gelecek aynı anda mahvolacaktır. LGBT nedir? sorusunun cevabı aslında çok kolay: yaşamda herkese yetecek kadar renk ve yer var.

İnsan göküzüne evrene bakıyor

İnsan Evren

Sevgi ve birbirimizi anlayabilme dileklerimle… Yaşam herkes için eşittir.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
error: İçerik Koruması