Light On Me Kore BL Gay LGBT Mini Dizi

Ana SayfaAsya BL Dizileri

Light On Me Kore BL Gay LGBT Mini Dizi

Bazen kendimizi ifade etmek ve ne olursa olsun olduğumuz ki olmaktan vazgeçmemek gerekir

Naughty Babe 2023 Tayland LGBT BL Dizi
Something in My Room 2022 Tayland BL Dizi Konusu
609 Bedtime Story Tayland LGBT Gay Temalı Dizi

Light On Me Kore BL Gay LGBT Mini Dizi. 2021 yapımı Kore yapımı gay sevgili, gay aşk, LGBT gay okul konulu mini dizi 14 bölümden oluşuyor. Boy’s Love konulu aşk ve okul konulu dizilerde olduğu gibi dizinin basit bir yapısı var. Dizide daha çok komedi sahneleri var. Bir nevi komedi türünde LGBT gay sevgili dizisi de diyebiliriz. Yine bildiğimiz dünya insanının eş cinselliğe olan yabani bakış açısı dizinin dram bölümünü oluşturuyor. Dizinin bölümleri ortalama 25 dakika. Aşağıda dizinin özeti, tanıtıcı bir video ve tabii ki yorumum var.

Daha fazla Aysa ve diğer BL, Gay LGBT konulu dizi için buraya dokunun.

Light On Me Kore BL Gay LGBT Mini Dizi

Arkadaş edinemeyen ve yalnızlığa alışmış Woo Tae Kyung, okulun ilk gününde yine uyumsuz ve yalnızlık içindedir. Okul öğrenci birliği başkanı Shin Da On herkese olduğuğu gibi Woo Tae’ye de çok sıcak davranır. Onu da öğrenci birliğine katmaya karar verir. Yardımcısı ve destekçisi öğretmen Seo Haet Bit her zaman onun yanındadır. Yeni insnalarla tanışması onun için iyi olacaktır ve bir yerden başlamalıdır. Öğrenci konseyinde yapılacak bir oylamada üyeliğe alınacaktır. Fakat üyelik oylamasında bir pürüz çıkar. İstemeden de olsa kendisini istemeyen bir düşman edinmiştir.

Light On Me Kore BL Gay LGBT  Mini Dizi

Light On Me

Oylamada, Noh Shin Woo üyeliğe karşı çıkar. Noh Shin Woo’da sessiz ve ciddi biridir. Aralarında bazen tatlı bazen de ciddi çatışmalar olur. Bazen birbirlerine çok yaklaşırken bazen de uzaklaşırlar. Aslında Noh Shin Woo’da gay kimliği ile içten içe Woo Tae Kyung’u sever, ona çoktan âşık olsa da bunu dile getiremez. Daha önce başından tatsız bir olay geçmiştir. Diğer yandan erkek lisesine girebilen tek kız öğrenci olan Lee So Hee’dir. Kız öğrenci kendi okulunun konsey başkanıdır ve başkan Shin Da On’a âşıktır.

Light On Me Kore BL Gay LGBT  Mini Dizi

Light On Me Kore BL Gay LGBT Mini Dizi

Başkan Shin Da On da eş cinsel kimliğini saklamaktadır ve kızların olan ilgisini azaltmaya çalışmaktadır. Başkan, Woo Tae Kyung ile ilgilenir. Araları çok iyidir. Çok yakınlaşırlar iki gay arkadaş tam duygularını açacakken beklenmedik bir olay olur. Kıskanç Lee So Hee iki arkadaşın elele tutuştupu fotoğrafı okul chat grubunda paylaşır. Başkan, ilişkilerini reddeder. Gay olmadığını söylemek zorund akalır. Ailesinin bu durumda onu okuldan alacağı ve aşağılanacından korkar. Noh Shin Woo, başkana aradan çekilmesini ve artık Woo Tae Kyung ile kendisinin ilgileneceğini onu sevdiğini söyler. Aşkta kazanan kim olacaktır?

Light On Me Kore BL Gay LGBT  Mini Dizi

Light On Me

Yorumum İncelemem

İçerisinde öpüşmenin bile olmadığı yavan bir BL dizisi olsa da gay sevgili, gay aşk kategorisinde genç izleyiciyi tatmin edecek bir mini dizi. Dizide klasik Kore oyunculuğu, görüntü teknikleri, oyuncu makyajı var. LGBT yapımlarında karşılaştığımız homofobi ve toplum baskısı, aileden dışlanma teması diziye biraz drama havası katıyor. Genelde komedi ağırlıklı bir eş cinsel sevgili dizisi. İnsnalık var olduğundan beri insanın biyolojisinin bir parçası olan eş cinsellik tabii ki doğaldır. Çünkü eş cinsellik insnala birlikte var olmuştur. Sonradan edinilen bir şey de değildir. Diziler ya da filmler LGBTIQ’nun anlaşılması için gerkelidir. Özellikle yeni gençlik yıllarındaki eş cinsellerin bu tip dizileri izlemesi kendilerini sevmeyi ve cinsel yönelimlerini kabullenmeleri için önemli. Çünkü yaşam sanıldığı kada uzun bir yol değil. 

Mini diziye puanım mydreamlist

7.4
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Oyunculuk: 8
Akıcılık: 7
Görüntü: 7
Müzik: 8
Light On Me Kore BL Gay LGBT Mini Dizi

Yorumlar

WORDPRESS: 0