Ana SayfaGay LGBT Film

Loev 2015 LGBT Temalı Drama Filmi

Amerika'da finans işinde çalışan ve yılda bir iki defa Hindistan'a gelen Jai, arkadaşı Sahil ile bir haftalığına şehirden uzaklaşır. Birlikte Maharashtra'da yüksek râkımlı yerlerde konaklarlar.

Die Mitte der Welt 2016 Dünyanın Merkezi BL Film
Love’s Coming BL Tayland LGBT Temalı Film
The Cornered Mouse Dreams of Cheese LGBT Gay Film

Loev 2015 LGBT Temalı Drama Filmi. Hindistan yapımı orijinal dili İngilizce olan film 1s 32dk uzunluğunda. Gay aşki gay, LGBT film, gay sevgili, LGBT gay drama kategorilerindeki film Netflix Türkiye üzerinde birkaç yıl boyunca izlenilmeye açıktı. Biri Amerika’da büyük bir şirkette çalışan diğeri de Hindistan’da zor şartlarda yaşayan iki gay arkadaş filmin konusunu oluşturuyor. Bilindik LGBTQ sosyal mesajları içermeyen bir film. Fakat gelir durumunun nasıl alt üst olduğunu, sosyal adaletin nasıl bozuk olduğunu da izleyici görecektir. Neyse bu paragrafın konusu bunlar değil. Birkaç paragraf yazıp bırakacağım.

Daha fazla LGBTQ kategorisinde film, dizi ve alt kategorilerdeki filmler için yukarıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz. Ayrıca sitede yazar olmak isterseniz kırmızı düğmeye tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

Loev 2015 LGBT Temalı Drama Filmi

Amerika’da finans işinde çalışan ve yılda bir iki defa Hindistan’a gelen Jai, arkadaşı Sahil ile bir haftalığına şehirden uzaklaşır. Birlikte Maharashtra’da yüksek râkımlı yerlerde konaklarlar. Lüks araba, lüks yemekler ile günleri geçer. Birlikte kanyon gezileri  yaparken birbirlerine daha da yakınlaşırlar. Fakat aralarında bir o kadar da itişme, kavga başlar.

Loev 2015 LGBT Temalı Drama Filmi
Loev 2015

Jai, erkek arkadaşının ona yaklaşmasının nedeninin sağladığı lüks, yemeker, son model arabalar olduğunu sanar. Bu düşüncesini Sahil’in yüzüne vurur. Fakat ikisi de birbirini sevmektedir. Jai, toplantısını bitirip Amerik’ya dönecektir. Müzik yapmcısı olan Sahil ise Mumbai’de yaşamak zorundadır. Eşcinsel kinliğini herkesin bildiği ve bunu umursamayan Jai için sorun yoktur. Fakat eşcinselliğin yasak olduğu ve cezasının olduğu ülkede eşcinsel olmak zordur. Jai, sevgilisine zorla sahip olur aslında bu bir tecavüz sayılır. Aralarındaki didişme bu şekilde biter.

Loev 2015 LGBT Temalı Drama Filmi
Loev 2015

İzleyici Yorumu

Sahil, birlikte yaşadığı Alex ile birlikte evine dönerken, Jai de uçağın kalmasını beklemektedir. İkisi de istediğini alamamış fakat bu zorunlu ayrılığı kabullenerek kendi yaşamlarına dönecektir. Gay ya da LGBT birey olmak, geniş anlamda eşcinsel olmak Hindistan’da büyük sorundur. Doğal olarak kabul edilmeyen eşcinsellik yasaktır. Bunun nedeni yabii ki binlerce yıllık uydurma öyküler ve yanlış değerlendirmelerdir.

Loev 2015 LGBT Temalı Drama Filmi
Loev 2015

Filmde Hindistan’ın en lüks otelleri, yüksek katlı lüks binalar karşısında derme çatma evleri, bozuk yolları, eski arabaları görmek de mümkün. Hâlâ kast sisteminin uygulandığı, insnaların tabakalara ayrıldığı ülkenin gerçeklerini dışarında izlemek izleyiciye kolay gelecektir. İki yakın arkadaşın birbirlerine olan garip aşkları basit ama etkileyici bir filmin ortaya çıkmasına neden olmuş. Özellikle kanyon görüntüleri öyküye ayrı bir hava vermişti.

Film puanlaması IMDb

6.6
TOPLAM PUAN
Konu: 7
Görüntü: 7
Oyunculuk: 6
Akıcılık: 6
LGBTQ Drama: 7
Loev 2015 LGBT Temalı Drama Filmi

Yorumlar

WORDPRESS: 0