Love, Victor (Sevgiler Victor) LGBT Gay Temalı Dizi

Ana SayfaGay LGBT Diziler

Love, Victor (Sevgiler Victor) LGBT Gay Temalı Dizi

Love, Victor Dizisi ve Konusu LGBT Temalı Dizi olan Love, Victor 2018 yapım Sevgiler, Simon filminin devamı niteliği taşır.

Semantic Error (2022) Güney Kore BL Dizi
Roommates of Poongduck 304 (2022)
Love Stage!! (2022) Tayland BL Dizi

Love, Victor Dizisi (Sevgiler, Victor) LGBT temalı bir dizi. Love, Simon filminin konusunu bir nevi devam ettiriyor. Dizide Simon olmasa da yazışmalarla sürekli olarak Victor’a yardımcı olup, tecrübelerini yazıyor. LGBT temalı gençlik dizisi, ya da lise dizisi izlemek isterseniz Love, Victor tam size göre diyebilirim. Komedi, drama, aşk kategorisindeki dizinin bölümlerini hızlıca tüketeceksiniz. Konu eş cinsellik olunca belki de en sert tepkiyi veren insanlar haline geldiğimizi gördükçe hayretler içinde kalıyorum. Dizide de aşağıda değineceğim gibi Victor’ın işi epeyce zor olacak.

Diziyi izlemeden önce Love, Simon (Sevgiler, Simon) filmini izlemelisiniz.. Love, Simon filmi için buraya dokunun.

https://youtu.be/S7iyAHFoih8

Love, Victor (Sevgiler Victor) LGBT Gay Temalı Dizi

Victor, Creekwood lisesinin yeni öğrencisidir. Ailesiyle yeni taşındıkları şehirde kedine yeni bir sayfa açmaya karar verir. Yeni okul, yeni arkadaşlar yeni bir başlangıç. Eş cinsel kimliğini açıklamayı ve gay olduğunu okulda ilan etmeyi ve kendisi gibi olmaya karar verir.

Tabii ki Simon ile de iletişime geçer. Aynı okulda çok zor işi başaran Simon, tük okulun takdirini kazanmış ve sevgilisi ile buluşmuş ve zorlukları aşmıştır. Şimdi de aynı yolun başında olan Victor’la mesajlaşarak onu yüreklendirmektedir.

Love, Victor Dizisi ve Konusu LGBT Temalı Dizi

Love, Victor Dizisi

Love, Victor spin off bir dizidir. Yani Love, Simon dizisinin temasını, konusunu kullanır. Dizide Creekwood Lisesin’de eş cinsel olmak ve arkadaş ortamında eskiden olduğu gibi hâlâ zordur. Victor ise numara yaparak gay kimliğini gizleyerek Mia adlı kızla ilgilenmeye başlar. Diğer yandan da gay olduğunu deklare etmiş Benji ile ilgilenir ve yakınlaşmaya başlarlar.

Love, Victor Dizisi ve Konusu LGBT Temalı Dizi

Love, Victor

Üst komşusu ve zamanla en yakın arkadaşı olan pek popüler olmayan Felix ile partilere gitmeye ve zaman geçirmeye başlar. Okulun zengin ve en havalı kızı Mia ile olan sahte yakınlaşması sonucunda bir günde okulun en popüler erkeği olan Victor için durum sanılandan da karışıktır. Ailesi, arkadaşları ile olan sorunları üzerindeki inanılmaz baskıyı az da olsa hafifletmek için Simon her zaman yazdıkları ile araya girer.

Dizide Eş Cinsellik ve Toplum

Love, Victor liseli bir gencin cinsel kimliğini açıklamadaki toplumsal ve ailevi baskıyı komedi tarzında dramatize etse de aslında durum vahimdir. Asırlardır cinsel yönelimler yani eş cinsellik ırkçılık kadar kötü sonuçlar doğurmuştur.

İnsanlar he zaman kendilerinden farklı olanı dışlama eğilimindedir. Karşımızdakini anlamak ve ona da söz hakkı vermek yerine doğrudan sapıklık, sapkınlık ile eş cinselleri suçlamak çok ağır bir insanlık suçu olsa gerek. Özellikle eş cinselliğin yasak olduğu ve cezasının olduğu ülkelerde eş cinsel bireyler için yaşadıkları yer birer cehennemdir. Konuyla ilgili bir bağlantı sayfa içerisinde mevcut.

Puanlama: Şimdi gelelim Love, Victor için verdiğim puanlamaya. Peki, sen diziye kaç pun verdin. Ya da diziyi biraz eleştirmek ister misin? En sevdiğin karakter hangisidir? Yorum paneli her zaman emrinde. IMDb

7.4
TOPLAM PUAN
Konu senaryo: 7
Oyunculuk: 8
Görüntü: 7
Akıcılık: 8
Film müzikleri: 7
2020 Hulu yapımı Love, Victor izlemeye değer bir spin off dizi. Önce mutalaka Love, Simon filmini izlemelisiniz.

Yorumlar

WORDPRESS: 0