Lupin Netflix Dizi Yorumu İncelemesi

Ana SayfaFilm Dizi

Lupin Netflix Dizi Yorumu İncelemesi

Netflix dizisi. Maurice Leblanc roman uyarlamasıdır

En İyi Uzaylı Filmleri ve Dizileri
La Casa de Papel Artık Kabak Tadı Verdi
Ragnarok ve Thor’un Devlerle Savaşı Netflix Dizisi

Lupin Netflix Dizi Yorumu İncelemesi, değerlendirmesi. Netflix’in 2021 yılı yapımı dizilerinden. 8 Şubat 2021 Cuma günü ilk sezonu yayınlanan dizi hakkında bir şeyler yazmayacaktım. Çünkü diziyi beğenmedim. Aşağıda ayrıntılı bir şekilde bahsedeceğim. Ama biraz laklak yapmak istiyorum. Diziler insanın yaşamından epey bir zamanı alıyor. Özellikle 2020 ve 2021 yılları, Covid-19 salgını karantinaları, kısıtlamaları derken evde çok daha fazla vakit geçirmeye başladık.

Daha fazla film ve dizi BURADA

Tabii ki yaşasın teknoloji çağı dedik. Özellikle dijital platformlar imdadımıza geçirdi. Elektrik olmadığı devirlerde olsaydı, akşamları birbirimize öyküler anlatıp, gaz bitinceye kadar bir şeyler okuyup yatacaktık. Ama aşağıda da yazacağım gibi çok fazla izlemek, bütün dijital platformlara üye olmak ile hareket etmeyi ve okumayı unuttuk. Hem zihnimiz hem de vücudumuz tutuldu.

Arsen Lupen, Kibar Hırsız, Maurice Leblanc

Lupin Netflix dizisi, Arsen Lupen karakteri ile büyüyen Assane Diop’un babasının intikamı üzerine kurulmuştur. Assane’ın babasının yanında çalıştığı ailenin çok değerli kolyesi kaybolur. İmparatorluk kolyesini babasını çaldığını iddia edelerler babası hapse kendi ise yetim evine gönderilir.

25 yıl sonra Kibar Hırsız romanı ile büyüyen dizinin başhakramanı aynı kolyeyi ünlü Louvre müzesinden sahte bir satın alma ile çalar. Maurice Leblanc roman uyarlamasıdır. Polisiye türü romanları okumadım. Arsen Lupen: Sherlock Sholmes’e Karşı, Oyuk İğne, Kibar Hırsız adlı romanlar Lupen’in maceralarını anlatıyor. Roman hakkında bir şey diyemeyeceğim ama diziyi yerden yere vuracağım.

Lupin Netflix Dizi Yorumu İncelemesi

Lupin Netflix Dizi

Lupin Netflix Dizi Yorumu İncelemesi

Lupin, Dizi oyunculuk olarak hiç de tatmin edici olduğu söylenemez. Sadece 3 bölümünü izlerken bile o kadar sıkıldım ki anlatamam. Olayların bu kadar basit gelişmesi akla aykırı. Özellikle parkta o kadar polisi atlatması tam bir saçmalıktı. En son böyle bir komediyi ne zaman izledim bilmiyorum. Yine hapiste yer değiştirmek hapisten kaçmak o kadar kolay mı? Aklımızla dalga mı geçiliyor? Kendini asmış gibi yapan biri var, ayrıca vücuduna da sahte bir mekanizma yerleştirmiş bunu kimse görmedi mi? Yine mücevherin çalınması da o kadar akıl dışıydı ki! Diziyi izlerken zevk alamadım.

Lupin Netflix Dizi Yorumu İncelemesi

Lupin Netflix Dizi

Söylediğim gibi romanları okumadım. Romanda ile konusu aynı gitse bile 100 yıl önce o şekillerle hapisten kaçmak belki kolay olabilirdi ama günümüzde çok zor. Kitap ve roman hakkında yorum yapma hakkım olmadığını bilerek bu konuyu kitapları okuyanlara bırakıyorum. Dizideki basitlik bana ciddiyetsizlik olarak geldi ve üç bölümden sonra izlemeye dayanamadım.

Puanlama imdb

6.0
TOPLAM PUAN
Oyunculuk: 6
Akıcılık: 6
Görüntü: 6
Gerçeklik: 6
Merak: 6
Lupin dizisi Netflix'in yine olmayan dizilerinden

Yorumlar

WORDPRESS: 0